Data publikacji:

Kawiarenki szyciowe, czyli rozrywka na czasie!

Przestrzeń miejska stale wzbogaca się o nowe zakątki, w których można dać upust swojej kreatywności. Jedną z ciekawszych form rozrywki, ale i nauki, jest spędzanie wolnego czasu w kawiarence szyciowej. W czym tkwi urok tego miejsca?

Uwielbiamy szyć!

Wnętrze kawiarenki "Róża Rozpruwacz" we Wrocławiu, Źródło: https://www.facebook.com/RozaRozpruwacz

W Polsce z roku na rok rośnie moda na szycie. Wydaje się, że wykonane samodzielnie dekoracje domu czy drobne robótki krawieckie cenimy dziś bardziej niż kiedykolwiek. Pociąga nas nie tylko unikatowość takich projektów, ale także satysfakcja, która zwykle przyświeca idei "DIY". Jeżeli od dłuższego czasu kusi cię myśl o spróbowaniu swoich sił, to powinieneś odwiedzić kawiarenkę. Dzięki temu samodzielnie wyczarujesz np. wakacyjną torbę, a przy okazji poznasz ludzi, którzy podzielą twoją pasję.

Twórczy relaks

Wnętrze kawiarenki "Nitka" w Poznaniu, Źródło: https://www.facebook.com/NitkaKawiarenkaSzyciowa?fref=ts

Kawiarenki szyciowe są przede wszystkim uroczym miejscem spotkań, które grzeszy wielofunkcyjnością. Jak sama nazwa wskazuje, w kawiarence można wspólnie ze znajomymi skosztować kawy, herbaty lub gorącej czekolady. Smaczny napój jest w końcu idealnym dodatkiem do pracy, a tej w kawiarenkach nie zabraknie. Na dostępnym sprzęcie pracują zarówno doświadczeni fani szycia, jak i osoby początkujące, którym z reguły proponuje się fachowe kursy tematyczne. W kawiarenkach spotkasz m.in. projektantów czy blogerów modowych. Bez trudu też zaopatrzysz się lub wypróbujesz akcesoria do szycia.

Gdzie szukać kawiarenek?

Warsztaty "Slow Fashion Cafe" w Krakowie, Źródło: https://www.facebook.com/SlowFashionCafe?fref=ts

Pierwszą kawiarenką szyciową w Polsce była poznańska "NITKA". W niedługim czasie w stolicy Wielkopolski powstała kolejna fabryka inspiracji, czyli "FabryQ", słynąca z pięknych tkanin. Miłość do maszyn i kawy połączyła też twórców kawiarenek Róża "Rozpruwacz" i "Szpilka" we Wrocławiu. Podróżując po Polsce, warto zajrzeć choć na chwilę do "Akademii Szycia" w Szczecinie albo "Slowa Fashion Cafe" w Krakowie. Ta ostatnia z powodzeniem organizuje m.in. noce szycia, pokazy mody czy warsztaty projektantów. A może warto sprawdzić, czy podobnej kawiarenki nie ma w twoim mieście?

Autor: Bogumiła Kurzeja