Data publikacji:

Kask narciarski dla dziecka

Zimowe szaleństwo potrafi porwać każdego pasjonata narciarstwa. Narty i snowboard są fantastyczną rozrywką, którą warto zarażać już od najmłodszych lat. Nie zapominaj o bezpieczeństwie. Odpowiednio dobrany kask narciarski pozwoli dziecku bezpiecznie poruszać się po stoku.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie, aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Zgodnie z nowymi regulacjami i zaleceniami FIS każdy użytkownik stoku powinien nosić kask. Dotyczy to bezwzględnie wszystkich tras, w tym oślich łączek. Osoby uczące się, a zwłaszcza dzieci są narażone na liczne upadki, a w konsekwencji urazy. Dlatego tak ważne jest chronienie najważniejszych części ciała - szczególnie głowy.

Kask dla dziecka powinien być dobrze dopasowany do wielkości i kształtu głowy (przed zakupem należy ją dokładnie zmierzyć). Nie może być za ciasny, a tym bardziej przesuwać się i opadać na oczy. Wpływa to niekorzystnie na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Gdy dojdzie do wypadku, nie będzie tak skutecznym zabezpieczeniem. Ważna jest też waga: są znacznie lżejsze niż te dla dorosłych (co nie znaczy, że gorzej chronią).

Jednym z częstych błędów popełnianych przez rodziców (początkujących narciarzy) jest zakładanie kasku na zwykłą czapkę. Nie należy tego robić, gdyż będzie gorzej przylegać do głowy. Pod ubierajcie specjalne czapki narciarskie i kominiarki.

Mamy dla Was kilka propozycji kasków dziecięcych:

Kask X-Ride Motion Junior od wiodącego producenta sprzętu dla narciarzy i snowboardzistów, marki Uvex, jest bardzo lekki (490 g) i wygodny. Uvex postawił na wysokiej jakości materiały oraz sprawdzone technologie. Dzięki systemowi HardShell, regulującemu temperaturę, dziecko nie przegrzeje się i nie zapoci. Specjalne mocowanie na gogle oraz regulowane zapięcie Monomatic sprawiają, że kask stabilnie utrzymuje się na głowie. Na uwagę zasługuje również IAS pozwalający na dopasowanie kasku do szerokości głowy. Intensywnie czerwony kolor i ciekawe wzory zwrócą uwagę chłopców.

Drugą propozycją marki Uvex jest model Airwing II. Oprócz standardowych technologii Hardshell, IAS, Monomatic i zapięcia do gogli kask posiada wyjmowalne ochraniacze uszu. Jest też prawie o 200 g lżejszy (300 g). Żółty kolor przyciąga uwagę i podoba się dzieciom.

Freestylowy kask Kiana marki Salomon w fioletowym kolorze przypadnie do gustu młodszym i starszym dziewczynkom. Jest bardzo lekki i trwały. Wygodę gwarantuje miękka wyściółka oraz nauszniki z kożuszkiem, które jeszcze lepiej osłaniają przed zimnem. System wentylacji zabezpiecza przed przegrzaniem głowy.

Drugą propozycją dla dziewczynek jest kask marki Rossinol. Model Comp J Diva posiada system dopasowywania szerokości, dzięki któremu kask posłuży dziecku przez kilka sezonów. Jest lekki - waży zaledwie 430 gram. System wentylacji 6 Vents oraz odczepiane miękkie nauszniki pomagają regulować temperaturą w każdych warunkach atmosferycznych. Minimalistyczny, kolorowy wzorek spodoba się nawet starszym dziewczynkom.

Kask marki Head model Stivot Race Youth powstał z myślą o miłośnikach szybszej jazdy i małych zawodowych sportowcach. Producent postarał się o redukcję hałasów docierających do uszu dziecka, nawet podczas naprawdę szybkiego szusowania. Miękka wyściółka, którą wyłożona została skorupa, zabezpiecza przed uciskaniem. Konstrukcja bardzo dobrze chroni głowę podczas upadku, absorbując znaczną część siły powstałej podczas uderzenia. Kask jest troszkę cięższy od pozostałych modeli (545 g), jednak waga nie jest bardzo odczuwalna. Zapięcie pod brodą stabilizuje nakrycie głowy.