Data publikacji:

Jazda na rolkach – efekty. Co daje nam jazda na rolkach?

Przyjemność płynąca z ćwiczeń na świeżym powietrzu to jeszcze nie wszystko. Jazda na rolkach przynosi efekty, które można obserwować gołym okiem. Regularne treningi poprawiają postawę, podnoszą pośladki i ujędrniają uda. Rolki umożliwiają pracę nad mięśniami całego ciała. Oddając się temu sportowi, skutecznie dotlenisz organizm i poprawisz pracę serca, a przy okazji poprawisz sobie nastrój i zwiększysz poziom energii życiowej. Co jeszcze możesz zyskać, jeżdżąc na rolkach?
jazda na rolkach efekty

Jazda na rolkach – czy daje spektakularne efekty?

Żeby zacząć jeździć na rolkach, musisz zakupić sprzęt i poświęcić czas na naukę, dlatego czasami bardzo długo zastanawiamy się, czy warto. Co prawda rolki można później sprzedać, ale pozostaje rozczarowanie i poczucie porażki. Czy warto spróbować? Zdecydowanie tak! Jazda na rolkach przynosi wspaniałe efekty. Wpływa na cały organizm, poprawiając twój stan zdrowia, wygląd i samopoczucie. Co ważne, rezultaty pojawiają się dość szybko, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich niecierpliwych.
Możesz mieć niemal całkowitą pewność, że kiedy przejdziesz przez trudny etap pierwszych kroków, a właściwie jazd, pokochasz ten sport. Szybkiego i płynnego poruszania się na rolkach nie da się nie lubić, jazda jest bardzo przyjemna, a nawet uzależniająca.

Jazda na rolkach wzmacnia mięśnie

Myśląc o jeździe na rolkach i efektach, jakie można uzyskać poprzez regularne treningi, jedną z pierwszych rzeczy, które przychodzą do głowy, jest wzmocnienie mięśni. Nie bez powodu to jeden z rezultatów, które można dostrzec najszybciej.
Pierwsze jazdy wiążą się często z zakwasami, ponieważ konieczna jest intensywna praca ud, łydek i pośladków (warto pamiętać o rozgrzewce przed i rozciąganiu po treningu). Żeby utrzymać ciało w odpowiedniej pozycji i poruszać się do przodu, trzeba też mocno zaangażować mięśnie brzucha i grzbietu.
Dzięki ćwiczeniom wzmacnia się całe ciało, a treningi stają się z dnia na dzień coraz łatwiejsze i przyjemniejsze. Kiedy zauważysz takie efekty jazdy na rolkach, możesz zacząć stopniowo zwiększać tempo, dzięki czemu twoja kondycja stanie się jeszcze lepsza i spalisz więcej kalorii.

Kondycja a jazda na rolkach

Jazda na rolkach przynosi też efekty w postaci lepszej wydolności. Poprawa kondycji ma znaczenie nie tylko wtedy, gdy ćwiczysz, chcesz podbiec do autobusu czy wejść na 7 piętro. Jest ona ważna ze zdrowotnego punktu widzenia, oznacza bowiem lepszą pracę serca i całego układu krążenia. Przy okazji poprawia się także twoja koncentracja i wydajność w życiu zawodowym.
Sprawdź również nasz ranking rolek!
Jeżdżąc regularnie na rolkach, czujesz się znacznie lepiej i dbasz o swoje zdrowie, inwestując tym samym w przyszłość. Nie jest tajemnicą, że aktywność fizyczna to jeden z filarów długowieczności, który pomaga zachować na długo sprawność ciała i umysłu.

Efekty jazdy na rolkach – odchudzanie

Wiele osób szuka najlepszej aktywności wspierającej odchudzanie. Czy jazda na rolkach przynosi efekty w postaci utraty kilogramów? Tak, jest na to rewelacyjnym sposobem. Jeżdżąc tylko godzinę, możesz spalić nawet 600–700 kalorii, warunkiem jest jednak utrzymanie odpowiedniej intensywności, długości i regularności treningów.
Żeby zacząć tracić na wadze, najlepiej jest jeździć kilka razy w tygodniu przez minimum 50 minut ze średnią lub wysoką intensywnością. Jeśli na początku nie idzie ci najlepiej, zupełnie się tym nie przejmuj, z każdym treningiem będzie coraz lepiej.
Utrata kilogramów to kluczowa korzyść dla osób, które chcą stracić na wadze, ale jazda na rolkach przynosi też efekty w postaci ujędrnienia ciała, zwłaszcza ud, pośladków i brzucha. Sylwetka staje się więc smuklejsza, a jednocześnie skóra bardziej napięta – wszystko to razem skutkuje widoczną poprawą wyglądu i wzrostem pewności siebie.

Jazda na rolkach lub wrotkach – efekty dla psychiki

Nie tylko twoje ciało skorzysta na uprawianiu przyjemnego sportu na świeżym powietrzu. Jakie są efekty jazdy na rolkach? Dzięki aktywności uwolnisz się od napięć i zapomnisz o problemach, a poziom stresu i lęku znacząco się obniży. Po skończonym treningu poczujesz natomiast przyjemny zastrzyk endorfin, które sprawią, że zaleje cię fala przyjemności i rozluźnienia.
Każdy sport, a szczególnie ten uprawiany na świeżym powietrzu, pomaga nabrać energii i bardziej cieszyć się życiem. Aktywność fizyczna może więc okazać się solidnym wsparciem nawet przy poważnych problemach psychicznych i jest zalecana przez specjalistów jako uzupełnienie terapii. Sam fakt nauczenia się czegoś nowego, co początkowo sprawiało wiele problemów, dodaje przy okazji pewności siebie i wiary w swoje możliwości.

Jazda na rolkach – efekty po miesiącu

Na pierwsze rezultaty ćwiczeń nie będziesz długo czekać, ponieważ już po miesiącu jazda na rolkach przyniesie łatwo dostrzegalne efekty, zakładając, że treningi będą odbywały się 3 razy w tygodniu i będziesz utrzymywać odpowiednie tempo. Kilka tygodni powinno też wystarczyć, żeby zaszczepić w sobie nawyk regularnego uprawiania sportu poza domem.
Co zauważysz po miesiącu ćwiczeń? Twoje sylwetka stanie się smuklejsza, a całe ciało jędrniejsze i bardziej wyprostowane. Panie z pewnością ucieszą się z uniesionych, krąglejszych pośladków oraz bardziej płaskiego, napiętego brzucha. Po kilku tygodniach zaczniesz też dostrzegać, że twoje ciało powoli staje się silniejsze i bardziej wytrzymałe, a na twarzy częściej pojawia się uśmiech.
Jazda na rolkach to jeden z najprzyjemniejszych sportów na świeżym powietrzu, dlatego jeśli wciąż się wahasz, czy warto zacząć naukę, po prostu spróbuj. Jest duża szansa na to, że to właśnie ta aktywność będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę.
Zdjęcie: Envato Elements
Natalia Dymarczyk
Natalia Dymarczyk

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym