Data modyfikacji:

Jak dobrać karabin do airsoftu?

Karabin do airsoftu jest podstawowym elementem/narzędziem gry. Grając sporadycznie, można korzystać z wypożyczonego ASG. Jednak kiedy airsoft staje się hobby, warto zainwestować we własny karabin. Jak wybrać właściwy?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na cenę. Karabin do airsoftu nie jest rzeczą tanią. Ceny ASG wahają się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Jeśli amatora airsoftu nie stać na samym początku na zakup profesjonalnej broni, powinien odłożyć zakup na później. Kupowanie taniej wersji ASG mija się z celem. Półprofesjonalne karabiny nie są ani wytrzymałe, ani bezpieczne.

Wybierając model ASG, trzeba kierować się swoimi wymaganiami wobec broni. Karabin do airsoftu ma być wygodny i spełniać oczekiwania użytkownika. Tylko wtedy gra będzie sprawiała przyjemność.

Na rynku jest dostępnych kilka modeli ASG. Najprostszym jest model M4/M16. Karabin nadaje się do gry w lesie. Poza tym ten model umożliwia szereg udoskonaleń zarówno w kwestii obudowy, jak też wyposażenia wewnętrznego. Dedykowany jest osobom, które dopiero zaczynają przygodę z airsoftem i chciałyby zakupić nieskomplikowaną broń.

Kolejnym modelem jest MP5. Polecany jest w przypadku gier CQB (Close Quarters Battle). Niewielki karabin idealnie nadaje się do zespołowej rywalizacji na zamkniętym obszarze. Jego małe gabaryty nie utrudniają biegania i szybkiego strzelania podczas gry.

Karabin do airsoftu powinien też mieć możliwość ciągłego ulepszania broni. Wraz ze wzrostem doświadczenia w grze, zwiększają się też wymagania użytkowników karabinów. Polecanym pod tym względem karabinem jest model G36. Chociaż jest jeszcze mało znany, jego zaletą jest dostępność wielu magazynków i adapterów. Dzięki temu właściciel broni może zwiększać jej siłę i możliwości.

Warto jednak pamiętać, że karabin do airsoftu nie powinien zagrażać zdrowiu innych graczy. Jeśli nie jest się pewnym, czy dany model karabinu będzie odpowiedni, dobrze jest poprosić o pomoc eksperta. Czasem też warto zaczekać z zakupem ASG do zdobycia dostatecznego doświadczenia w airsofcie.

Autor: Marta Błeszyńska
ćwiczenia interwałowe

Jak przeprowadzić trening interwałowy?

2021-11-18
Ćwiczenia interwałowe uznawane są za jeden z najszybszych reduktorów tkanki tłuszczowej. Dobrze przeprowadzone nie tylko pomogą ci schudnąć ale też przyspieszą budowę tkanki mięśniowej. Szacuje się, że intensywny trening interwałowy podczas 30 minut wysiłku jest w stanie spalić nawet do 400kcal.
Frisbee

Frisbee dla początkujących. Jak grać? Jak rzucać? Zasady

2021-10-01
Frisbee to świetny sposób na letni, aktywny wypoczynek na łonie natury. Zwykły, plastikowy krążek może umilić czas nawet sporej grupie znajomych. Warto wiedzieć, że frisbee rządzi się specjalnymi zasadami, a nawet występuje w kilku odmianach. Dlaczego warto grać we frisbee i jak robić to prawidłowo?
Piłka do rugby

Piłka do rugby. Jaką wybrać?

2021-09-10
Piłka o jajowatym kształcie jest nieodzownym elementem gry w rugby. Jej wymiary warunkuje między innymi stopień zaawansowania użytkownika.
wrotki

Wrotki czy rolki? Które wybrać?

2021-08-13
Co było pierwsze: wrotki czy rolki? Nie ulega wątpliwościom, że buty z czterema, równolegle ustawionymi kółkami pojawiły się najpierw. Później świat poznał rolki, które na długi czas zdeklasowały swoje starsze siostry. W ostatnim czasie, wrotki ponownie wracają do łask. Na co lepiej się zdecydować? Kto powinien skorzystać z szaleństw na rolkach, a komu lepiej przysłużą się klasyczne wrotki?
wspinaczka na ściance

Wspinanie - jak rozpocząć przygodę ze wspinaczką?

2021-07-28
Tradycyjne trasy turystyczne już ci się znudziły i masz ochotę na nieco bardziej ekstremalną przygodę z górami i skałami? Jeśli myślisz o wspinaczce, przekonaj się, jak postawić pierwsze kroki w tego rodzaju aktywności outdoorowej, jak przygotować się fizycznie i wreszcie, jaki sprzęt zakupić?
Ruch na świeżym powietrzu pozwoli zadbać o szczupłą sylwetkę

Ruch na świeżym powietrzu – dlaczego warto?

2021-06-16
Codzienna dawka ruchu na świeżym powietrzu, zwłaszcza w słoneczne dni, to moc korzyści dla naszego organizmu. Nie tylko dbamy o naszą sylwetkę i kondycję, ale z...