Data publikacji:

Hulajnoga, czyli sposób na szybkie przemieszczanie po mieście

Kojarzy się głównie z dzieciństwem i beztroskim czasem zabaw spędzonych w gronie najbliższych przyjaciół. Dziś hulajnoga może na nowo stać się Twoim ulubionym i co najważniejsze – skutecznym środkiem transportu. Przedstawiamy zalety tego niekonwencjonalnego sposobu poruszania się po mieście.

Hulajnoga to bardzo wygodny i mało wyczerpujący sposób pokonywania codziennej drogi do pracy czy szkoły. Jest bardziej zwinna niż rower, oferuje lepszy sposób manewrowania i sprawdzi się nawet w tak trudnych i tłocznych miejscach jak centrum miasta czy rynek. Podobnie jak w przypadku popularnego jednośladu, wiele modeli umożliwia przypięcie pojazdu za pomocą linki lub łańcucha, dzięki czemu nie ma potrzeby, by nosić ją wszędzie ze sobą.

Popularną hulajnogę mogą polubić w szczególności kobiety. Umożliwia wygodne poruszanie nawet w sukience czy butach na lekkim obcasie, co sprawia znaczną trudność w przypadku jazdy na rowerze. Wiele modeli jest całkowicie składanych, dzięki czemu w razie potrzeby można zapakować pojazd do specjalnej torby, którą da się przewiesić przez ramię i przy tym swobodnie poruszać się np. komunikacją miejską.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów hulajnogi dla dorosłych. W pierwszej kolejności mamy podział na dwu- lub trzykołowe. Te drugie są zdecydowanie lepsze w manewrowaniu, ale nie spodobają się wszystkim wielbicielom tradycyjnych modeli. Kupując hulajnogę, mamy również możliwość wyboru wielkości i rodzaju kółek – od kauczukowych po znacznie większe, przypominające opony. Należy pamiętać, że w tym przypadku ich wielkość wpływa na odczuwany komfort jazdy – im są większe tym wygoda jest automatycznie wyższa. Mamy także szansę dopasować wysokość ramy do swojego wzrostu i preferencji. Przy zakupie powinniśmy zwracać też uwagę na obecność takich funkcji jak amortyzacja czy rodzaj hamulców.

Poruszanie się po mieście z pomocą hulajnogi to nie tylko wygoda i sprawne docieranie do celu, ale także możliwość utraty zbędnych kilogramów w biodrach i na udach. Odpychanie się od ziemi w sposób skuteczny wpływa na rzeźbienie łydek i ogólne modelowanie sylwetki.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora