Ciekawe hobby i zainteresowania

Jak zacząć morsowanie

Jak zacząć morsowanie? Zalety i korzyści płynące z morsowania

Wciąż dziwi cię widok ludzi ubranych w stroje kąpielowe, czapki i rękawiczki, którzy ochoczo wbiegają zimą do jeziora, aby zażyć lodowatej kąpieli? Ci pozytywnie zakręceni „szaleńcy” to najprawdopodobniej członkowie klubu morsów. Ich liczba z sezonu na sezon rośnie. Moda na morsowanie to także moda na zdrowie. Poznaj zalety i zdrowotne korzyści płynące z zimowych kąpieli. Dowiedz się także, jak zacząć morsowanie, przełam swój lęk i spróbuj.
góry izerskie

Góry Izerskie: atrakcje, które warto zobaczyć

Góry Izerskie to wspaniały region zarówno na zimowy urlop, jak i letni czy wiosenny wyjazd. Znajduje się tam wiele ciekawych szczytów, uroczych miasteczek i pięknych miejsc. Jakie atrakcje warto zobaczyć w Górach Izerskich? Gdzie się wybrać? Sprawdź w artykule!
ptaszniki dla początkujących

Ptaszniki dla początkujących. Jak wybrać pierwszego pająka?

Dla wielu ludzi ptaszniki to najbardziej obrzydliwe i przerażające zwierzęta na świecie. Nie brakuje jednak i miłośników tych puszystych „ośmionogów”. Jeśli należysz do drugiej grupy i zaczynasz coraz poważniej myśleć o nabyciu tak oryginalnego pupila, to najpierw koniecznie przeczytaj ten tekst. Jakie ptaszniki dla początkujących zalecają znawcy tematu i co trzeba przygotować, by móc sprowadzić pająka do domu?
Kawia domowa

Kawia domowa. Co musisz o niej wiedzieć, zanim ją kupisz?

Chcesz mieć małe, niekłopotliwe, przyjazne zwierzątko domowe? Wybierz świnkę morską! Kawia domowa jest przesympatyczna, szybko się uczy i uwielbia się przytulać. Co musisz o niej widzieć, zanim się na nią zdecydujesz? Podpowiadamy.
trasy rowerowe wielkopolska

Trasy rowerowe po Wielkopolsce

Turystyka rowerowa to prawdziwe odkrycie 2020 roku. W dobie pandemii Polacy masowo ruszyli na rowerach w Polskę, zwiedzając jej najpiękniejsze zakamarki. Co warto zwiedzić na rowerze w Wielkopolsce? Prezentujemy najciekawsze trasy rowerowe wokół Poznania i nie tylko.
brydż

Brydż - zasady gry w brydża towarzyskiego

Brydż to jedna z najpopularniejszych karcianych gier towarzyskich z powodzeniem uprawianych na całym świecie. W przeciwieństwie do wielu innych typów karcianych zabaw, ze względu na prestiż, jakim się cieszy oraz model rozgrywki, brydż otacza jednak pewna mgła tajemnicy i nieprzystępności. Podsumowujemy pokrótce najważniejsze zasady brydża, przedstawiając również informacje o tym, co potrzebne jest do rozpoczęcia gry.
jak nauczyć psa załatwiania na dworze

Jak nauczyć psa załatwiać się na dworze?

Szczeniaki są słodkie, ale potrzebują odpowiedniego wychowania. Podstawą jest nauka czystości. Zatem jak nauczyć psa załatwiać się na dworze? Zapraszamy do artykułu po garść porad.
Jak naostrzyć łyżwy?

Jak naostrzyć łyżwy samemu? Jak często ostrzyć łyżwy?

W okresie zimowym znalezienie lodowiska nie jest żadnym problemem. Powstają one nawet w mniejszych miejscowościach. Choć połączone są zazwyczaj z wypożyczalnią łyżew, warto kupić własne. Dzięki temu nie musisz przejmować się higieną, płacić za wypożyczenie ani zastanawiać się, czy znajdziesz swój rozmiar. Jak ostrzyć łyżwy domowymi sposobami?
lunety obserwacyjne

Lunety obserwacyjne – ranking

Luneta obserwacyjna to przyrząd umożliwiający przyglądanie się obiektom z dużych odległości, co jest możliwe dzięki dużemu powiększeniu. W zależności od typu może służyć do obserwacji ptaków, innych zwierząt lub gwieździstego nieba. Jaką lunetę obserwacyjną wybrać? Sprawdź w artykule!
wędki spinningowe

Wędki spinningowe – ranking

Łowienie na spinning jest jedną z najpopularniejszych metod wędkarstwa. Jest to dynamiczny i łowiecki styl, wymagający od wędkarza sporych umiejętności. Jaką wędkę spinningową wybrać, by upolować drapieżną rybę? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu pierwszej wędki.
suseł domowy

Suseł domowy. Warunki hodowli

Suseł w domu wciąż wzbudza wiele emocji. Nie są to typowe zwierzęta domowe, dlatego decydując się właśnie na to zwierzę, musisz wcześniej szczegółowo zapoznać się z warunkami jego hodowli. Jak karmić susła w domu? Sprawdź, jaka klatka dla susła jest najbardziej odpowiednia i dowiedz się, jak żywić susła w domu.
dobry kubek termiczny

Dobry kubek termiczny: jaki wybrać, na co zwrócić uwagę?

Zakup kubka termicznego to pierwszy krok do oszczędzenia na kawie kupowanej na mieście. Dobry kubek termiczny jest znacznie wygodniejszy niż termos, dzięki możesz zabrać ulubioną kawę na uczelnię, do pracy czy na spacer. Nic tak nie poprawia nastroju jesienią i zimą, jak łyk gorącego napoju. Jaki kubek termiczny wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Rozwijaj zainteresowania