Data modyfikacji:

Jakie gadżety dla wędkarza wybrać?

Wybór gadżetów dla wędkarza jest naprawdę ogromny. Możemy sięgnąć po śmieszne prezenty bądź postawić na te praktyczne. Zarówno jedne, jak i drugie zazwyczaj spotykają się z dużym uznaniem. Jakie gadżety wędkarskie na prezent wybrać? Podpowiemy wam, na co zwrócić uwagę! Oto nasza lista najlepszych gadżetów dla wędkarzy!
Jakie gadżety dla wędkarza wybrać?

Sprzęt do wędkowania

Sprzęt do wędkowania to zawsze dobry prezent dla wędkarza, pod warunkiem, że dopasujemy wybrane modele wędek, kołowrotków czy spławików do stylu, w którym łowi nasz wędkarz. Inaczej bowiem wyglądają i zachowują się chociażby spławiki na wody płynące, a inaczej na stojące. Decydując się na zakup sprzętu wędkarskiego, musimy mieć choćby niewielkie pojęcie o wędkowaniu lub zdać się na fachową opinię zaprzyjaźnionego hobbysty. Jaki sprzęt warto kupić wędkarzowi?
  1. Kołowrotek – to z pewnością przyda się każdemu fanatykowi łowienia ryb. Ceny kołowrotków znacznie się od siebie różnią – te najtańsze znajdziemy już za 50 zł. Najdroższe zaś mogą kosztować nawet 400-500 zł. Wybór kołowrotka może zależeć więc od naszego budżetu, ale nie tylko. Rodzaj kołowrotka zależy również od jego przeznaczenia. Inaczej będą wyglądały modele spinningowe, a inaczej te do feedera.
  2. Zestaw spławików – spławiki to elementy wyposażenia wędkarskiego, które bardzo często się gubią. Czasem giną w trzcinie, czasem są porywane razem z haczykiem przez wyjątkowo dużą rybę. Właśnie z tego powodu warto postawić na zestaw spławików. Oczywiście w tym przypadku również należy zwrócić uwagę na ich rodzaj. Jeśli wiemy, że wędkarz łowi przede wszystkim na jeziorach, postawmy na podłużne spławiki. W przypadku łowienia na rzece, lepiej sprawdzą się spławiki z okrągłą główką. Jeżeli zaś nie znamy się na doborze odpowiednich spławików, sięgnijmy po najbardziej różnorodny zestaw – z pewnością część elementów przyda się obdarowanemu wędkarzowi.
  3. Podbierak i sieć na ryby – podbierak to świetny prezent, który na pewno przyda się każdemu wędkarzowi. Służy on do wyławiania szczególnie dużych ryb, których wyciągniecie przy pomocy wędki i żyłki może być problematyczne. Siatka na ryby to także świetny pomysł – wędkarz może w niej przechowywać już złowione okazy podczas dalszego wędkowania.

Kamizelka – praktyczny prezent dla każdego wędkarza

Kamizelka wędkarska to świetny gadżet dla wędkarza. Powinna mieć mnóstwo kieszeni, które umożliwiają schowanie niezbędnych akcesoriów takich jak scyzoryk, opakowanie przynęty czy telefon komórkowy. Najlepszym wyborem będą kamizelki w odcieniach khaki – są bardzo odporne na zabrudzenia. Dobrze jest postawić na model wodoodporny, ale nie jest to konieczne. Kamizelki wędkarskie dostępne są w rozmiarach od S do XXL.

Terminarz wędkarski

Kolejny gadżet dla wędkarza to terminarz wędkarski na bieżący rok. Ucieszy się z niego każdy, kto chętnie łowi ryby nie tylko latem, lecz także zimą czy jesienią. W terminarzu znajdują się rzetelne informacje o połowach ryb, wszelkich ograniczeniach związanych z wędkowaniem, a także przegląd wybranych gatunków. Oprócz tego w terminarzu przewidziano specjalne miejsce na zapisywanie swoich wędkarskich osiągnięć. Dużą zaletą terminarza jest jego format – B5. Taka książeczka z łatwością zmieści się w wędkarskiej skrzynce.

Przydatny gadżet dla wędkarza – wiadro na żywca

Wydawać by się mogło, że wiadro na żywca spełnia podobną rolę jak siatka wędkarska. Rzeczywiście, na pierwszy rzut oka można tak powiedzieć. Wiadro na żywca, czyli tzw. sadzyk, spełnia jednak inną funkcję. To bardzo przydatny gadżet dla wędkarza, który interesuje się łowieniem drapieżników. Do schwytania takiej ryby konieczne jest wykorzystywanie żywej przynęty i to właśnie taką przynętę przechowuje się w wiadrze na żywca. Jeśli więc wiesz, że wędkarz, którego chcesz obdarować, szczególnie chętnie łowi drapieżne ryby, wiadro na żywca będzie doskonałym prezentem.

Śmieszne gadżety dla wędkarza

W przypadku, kiedy nie jesteśmy pewni, jaki prezent dla wędkarza będzie odpowiedni, warto postawić na śmieszne gadżety. Jednym z nich są skarpetki z wędkarskim nadrukiem. Dobrze postawić na modele sięgające za kostkę – dzięki temu wędkarz będzie mógł nosić je zarówno na co dzień, jak i podczas swoich łowieckich wypraw. Na rynku znajdziemy mnóstwo śmiesznych skarpetek – często różnych od siebie, choć tworzących parę. Z tym gadżetem dla wędkarza możemy naprawdę poszaleć.
Innym śmiesznym gadżetem dla wędkarza może być zestaw kieliszków wraz z karafką, czyli tzw. zestaw wędkarski, ale na wesoło. To dobry prezent dla wszystkich tych, którzy lubią od czasu do czasu spędzić wieczór w gronie znajomych i pochwalić się domową nalewką. Jeśli więc wędkarz, którego chcesz obdarować, jest koneserem mocniejszych trunków, taki gadżet z pewnością go ucieszy
Kubek termiczny z grawerem to nie tylko śmieszny, ale też przydatny gadżet dla wędkarza. Ciepły napój z pewnością przyda się podczas wędkarskich wypraw. Na kubku możemy umieścić imię obdarowanego, a także zabawny cytat związany z wędkarstw.
Kubek ceramiczny również będzie dobrym gadżetem dla wędkarza. Wystarczy, że wybierzemy taki, na którym umieszczono ciekawy napis, np. „Wędkarz z krwi i ości” czy „Rybka lubi pływać”. Taki prezent z przymrużeniem oka z pewnością przypadnie wędkarzowi do gustu.
Olga Sadowska
Olga Sadowska

Magister Dziennikarstwa i Medioznawsta na UW. Na co dzień zajmuję się szeroko pojętym marketingiem ze szczególnym uwzględnieniem SEO. W wolnych chwilach pochłaniam ogromną liczbę książek o różnorakiej tematyce. Miłośniczka kotów, jazdy na rowerze, karaoke i wakacji nad polskimi jeziorami.