Data modyfikacji:

Gdzie na wakacje w czerwcu? Gdzie wybrać się w czerwcu na wakacje?

Wyjazd na wakacje w czerwcu często jest sposobem na ominięcie tłumów w popularnych kurortach. Większość turystów wyrusza na urlop dopiero pod koniec tego miesiąca lub w lipcu i sierpniu. Na początku czerwca można spędzić udany urlop zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest to doskonały czas na wyjazdy w góry, nad jeziora, a nawet nad morze. Sprawdź, gdzie na wakacje w czerwcu warto wyjechać, by wypocząć tak jak się lubi.

Gdzie na wakacje w czerwcu? Kierunki dla miłośników górskich wędrówek 

Gdzie na wakacje w czerwcu mogą wybrać się zapaleni wędrowcy, którzy chcą zdobywać kolejne szczyty i przemierzać górskie szlaki? Miłośnicy gór mogą wybrać się w Tatry do mniejszych miejscowości oraz do Zakopanego. W Zakopanem w pierwszej połowie czerwca jest jeszcze dość pusto, dlatego możliwe jest zarówno dokonywanie zakupów w lokalizacjach takich jak Krupówki, jak i chodzenie po szlakach bez przeciskania się pomiędzy nieprzygotowanymi do wędrówki turystami. Więcej spokoju czeka na miłośników gór również w Pieninach. Ciepłe, czerwcowe dni sprzyjają spływom po Dunajcu i podziwianiu urokliwych zakątków. 
Gdzie na urlop w czerwcu mogą wybrać się fani górskich wędrówek, którzy szukają tras przyjaznych dla dzieci? Dobrym wyborem są Karkonosze. Warto zastanowić się nad wyjazdem do czeskich miejscowości, jak Szpindlerowy Młyn lub Pec pod Śnieżką. W obu tych miasteczkach na turystów czeka rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna. Dodatkowo przyjezdni mogą wybrać się w góry nowymi szlakami, by zobaczyć Karkonosze również od innej strony. Dorośli skosztują również znakomitego czeskiego piwa wraz z knedlikami. 

Wakacje w czerwcu nad jeziorem 

Czerwiec to znakomity miesiąc, by wybrać się na urlop nad jezioro. Turyści, którzy żeglują lub łowią ryby, powinni pokierować się na Mazury. Mazurskie jeziora słyną z idealnie czysty hut i bliskości dziewiczej przyrody. Jest to doskonałe miejsce, by oderwać się od zgiełku miasta zarówno na dłuższy czas, jak i na krótki weekend. Na Mazurach na przyjezdnych czeka wiele urokliwych gospodarstw agroturystycznych, które dla swoich gości przygotowują swojskie specjały, jak domowy chleb, swojski ser lub tradycyjne wędliny. Mazury są dzięki temu jednym z najlepszych miejsc, gdzie na wakacje w czerwcu mogą wybrać się osoby, które lubią spędzać czas w pobliżu jezior. 
Przyjemny wypoczynek nad jeziorem w czerwcu czeka również na terenie Pojezierza Wielkopolskiego. Tamtejsze jeziora są mniej znane i oblegane niż na Mazurach. Wiele osób z chęcią spędzi jednak nad nimi czas, ze względu na korzystne ceny. Pobyt nad jeziorem na terenie Wielkopolski kosztuje jedynie kilkadziesiąt złotych od osoby za dobę nawet w sezonie. Dzięki temu jest to dobre miejsce dla osób, które chcą spędzić urlop w czerwcu budżetowo. 

Wakacje w czerwcu - gdzie najlepiej nad Bałtykiem? 

Gdzie w czerwcu na wakacje nad Bałtyk? Bałtyk to zimne morze, dlatego w czerwcu jego wody zwykle są zbyt chłodne, by zdecydować się na kąpiel. Z tego powodu niemożliwe może być również spędzanie dłuższego czasu na plaży. Wiatry i deszcze, które pojawiają się w czerwcu, mogą utrudnić wypoczynek nad brzegiem morza. Aby uniknąć nudy i konieczności spędzania czasu w domku letniskowym lub hotelu, warto wybrać się w czerwcu do największych miejscowości nad Bałtykiem. W Gdańsku, Gdyni lub Sopocie, Kołobrzegu, Świnoujściu lub Międzyzdrojach na przyjezdnych czeka wiele innych atrakcji prócz plażowania. Dzięki temu turyści mogą spędzić przyjemnie czas, nawet gdy pogoda jest niesprzyjająca. 
W czerwcu nad Bałtyk warto wybrać się ze względów zdrowotnych. W czasie deszczu i wiatru w powietrzu jest więcej jodu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy i zdrowia dróg oddechowych. Wypoczynek nad Bałtykiem w czerwcu może zastąpić długotrwałe leczenie przy użyciu konwencjonalnych preparatów. Dwa lub trzy tygodnie nad morzem w czerwcu przynoszą lepsze rezultaty pod tym względem niż pobyt w pełni sezonu, gdy pogoda jest najlepsza. 

Gdzie na egzotyczne wakacje w czerwcu? 

W czerwcu można wybrać się również na egzotyczne wakacje w niskiej cenie. Jest to dobry okres na wyjazd do Turcji lub Egiptu. Są to kraje położone dość blisko Polski, do których już za nieco ponad 1500 zł od osoby można pojechać na cały tydzień w ramach oferty all inclusive. W Turcji warto postawić na kurorty w części Egejskiej, a także na Riwierę. W obu rejonach w czerwcu panują wysokie temperatury i przez cały dzień świeci słońce. Jest wtedy nieco chłodniej niż upalnym lipcu i sierpniu, dlatego osoby, które nie przepadają za najwyższymi temperaturami, będą czuć się lepiej. Nieco niższe temperatury sprzyjają również zwiedzaniu starożytnej części Side, Pamukkale lub Kapadocji. 
W Egipcie w czerwcu jest gorąco, jednak ze względu na mniejszą liczbę turystów panują lepsze warunki do snurkowania i nurkowania na rafie. Wody Morza Czerwonego są w tym okresie spokojne i umożliwiają bezpieczne podziwianie rafy koralowej turystom, którzy słabiej pływają. W czerwcu rafę mogą oglądać nawet dzieci. Temperatury w Egipcie przed rozpoczęciem wakacji są również na tyle przystępne dla mieszkańców Europy, że większość Polaków nie odczuwa nadmiernego zmęczenia upałem. 
Jeśli preferuje się zwiedzanie, w czerwcu można wybrać się do Chorwacji lub Bułgarii. W obu krajach jest przyjemnie ciepło bez silnych upałów. Czerwiec sprzyja wycieczkom do znanych bułgarskich miast jak Varna lub Veliko Tarnovo oraz chorwacki Dubrownik. Przed rozpoczęciem wysokiego sezonu w większości znanych miejsc w Bułgarii i Chorwacji jest również nieco taniej, dlatego można wydać więcej na zwiedzanie i wejścia do różnych obiektów zamiast na same posiłki i noclegi. 
Zdjęcie: Envato/ ORION_production 
Autor: Redakcja Ceneo