Data publikacji:

Gdzie można wybrać się na zorbing?

Zdarzyło Ci się widzieć toczącą się, przeźroczystą kulę z człowiekiem w środku i stwierdziłeś, że z chęcią poczułbyś dreszczyk emocji towarzyszący tej formie rekreacji? Podpowiadamy, gdzie w Polsce znajdziesz ośrodki oferujące zorbing.

Za tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się sport ekstremalny polegający na toczeniu się w wypełnionej powietrzem, przeźroczystej kuli składającej się z dwóch warstw (wewnętrzna ma 2 m szerokości, zewnętrzna – 3,2 m) po lądzie lub wodzie. Plastikowy zorb posiada przy wejściach system hamulcowy, a w środku zamontowany jest pas biodrowy oraz uchwyty na ręce i nogi. W wersji ekstremalnej można uprawiać zorbing bez zapinania pasów bezpieczeństwa. W kuli można turlać się samemu lub w parach z prędkością nawet 50 km/h. Zwykle zorbing jest atrakcją imprez plenerowych.

W Polsce pochodzącą z Nowej Zelandii aktywność fizyczną oferuje Sportowy Park Zabaw znajdujący się w Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo-Wieżyca we wsi Szymbark w województwie pomorskim. Za 10-minutową zabawę w kuli zapłacimy 20 zł, a gdy będziemy chcieli wypożyczyć ją na godzinę opłata wyniesie 100 zł. Przypływ adrenaliny w zorbie możemy poczuć także w Adrenalina Park zlokalizowanym w Kątach Wrocławskich (25 zł dorośli i młodzież, a 12 zł za 5-minutową zabawę w przypadku dziecka). Zorbing dostępny jest także w Kościelnikach koło Krakowa.

Organizacją zorbingu w ramach imprez integracyjnych czy pikników firmowych zajmuje się Kula Zorba z Bielska-Białej. Wynajęcie kuli wraz z obsługą i transportem to koszt 1300 zł za dzień, natomiast gdy dodatkowo jesteśmy zainteresowani przygotowaniem toru i wynajęciem samochodu lub quadu do wyciągania kuli na górę musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 2400 zł za dzień. Zorbing dostępny jest także we Wrocławiu poprzez firmę Ativepoland.com (koszt to ok. 160 zł za osobę) lub Grupę Innova w Warszawie.

Autor: Sylwia Stwora
Frisbee

Frisbee dla początkujących. Jak grać? Jak rzucać? Zasady

2019-08-13
Frisbee to świetny sposób na letni, aktywny wypoczynek na łonie natury. Zwykły, plastikowy krążek może umilić czas nawet sporej grupie znajomych. Warto wiedzieć, że frisbee rządzi się specjalnymi zasadami, a nawet występuje w kilku odmianach. Dlaczego warto grać we frisbee i jak robić to prawidłowo?
akcesoria do roweru

Akcesoria do roweru - jakie akcesoria na rower warto kupić?

2019-08-06
Kupiłeś rower? Świetnie! Ale to nie koniec zakupów. Sam jednoślad nie wystarczy, aby komfortowo, bezpiecznie i wygodnie jeździć przez cały rok. Zobacz, jakie akcesoria do roweru są niezbędne podczas użytkowania, a które z nich… stanowią miły dla oka gadżet, który uprzyjemni każdą podróż!
jak chodzić z kijkami

Jak chodzić z kijkami? Technika nordic walking

2019-07-24
Po chodnikach miast, w parku, w górach. Polacy pokochali nordic walking, a osoby miarowo przebierające kijami widoczne są dosłownie wszędzie. Nie wszyscy jednak znają prawidłową technikę chodzenia, przez co trening nie daje oczekiwanych rezultatów. Sprawdź, jak chodzić z kijami, aby nie popełniać błędów.
jak zacząć biegać

Jak zacząć biegać? Poradnik dla początkujących

2019-07-22
Bieganie to aktywność, która nie wymaga od ciebie specjalistycznego sprzętu, długich dojazdów do klubu fitness oraz żelaznej kondycji. Zacząć może praktycznie każdy – wystarczą szczere chęci. Zanim wybierzesz się na pierwszy jogging, przeczytaj ten krótki poradnik, który odpowie na pytanie, jak zacząć biegać, by było to nie tylko pożyteczne, ale i przyjemne.
akcesoria wędkarskie

Jakie akcesoria wędkarskie musisz mieć, zanim ruszysz na łowisko?

2019-07-02
Wędkarstwo to świetny sposób na wypoczynek na łonie natury. Zobacz, jakie akcesoria wędkarskie musisz mieć, zanim ruszysz na łowisko.
wspinaczka na ściance

Wspinanie - jak rozpocząć przygodę ze wspinaczką?

2019-06-17
Tradycyjne trasy turystyczne już ci się znudziły i masz ochotę na nieco bardziej ekstremalną przygodę z górami i skałami? Jeśli myślisz o wspinaczce, przekonaj się, jak postawić pierwsze kroki w tego rodzaju aktywności outdoorowej, jak przygotować się fizycznie i wreszcie, jaki sprzęt zakupić?