Data publikacji:

Elektryczna grzałka do butów i rękawic – dlaczego warto ją kupić?

Należysz do grona zmarzluchów, którzy dodatkowo wiedzą, jaki dyskomfort podczas szaleństw na stoku powodują przemoczone ubrania? Elektryczna grzałka do butów i rękawic nie tylko zapewni Ci utrzymanie odpowiedniej temperatury w czasie uprawiania sportów zimowych, ale także pomoże szybko doprowadzić narciarską garderobę do odpowiedniego stanu.

Elektryczna grzałka do butów i rękawic to niewielkich rozmiarów urządzenie zwykle składające się z dwóch elementów grzejnych oraz kabla, które podłącza się do gniazdka bądź, dzięki specjalnej końcówce, do gniazda zapalniczki samochodowej. Końcówki urządzenia wkłada się do butów lub rękawic, które chcesz szybko wysuszyć albo nagrzać przed wyjściem na stok. Dobrej jakości model osiąga odpowiednią temperaturę w ciągu kilku minut, a sam proces nagrzewania trwa kilka godzin. Mimo to jest o wiele krótszy niż suszenie przemoczonych rzeczy na kaloryferze, przy użyciu suszarki, wykładanie ich papierem czy wystawianie na słońce.

Większość grzałek ma uniwersalne zastosowanie, co oznacza, że mogą ich używać nie tylko narciarze czy snowboardziści, ale także biegacze, uprawiający turystykę górską, a także wiele innych sportów czy osoby lubiące wędkować.

Kupując elektryczną grzałkę do butów i rękawic powinieneś zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim sprawdź, czy model jest uniwersalny tzn. będzie pasować do każdego rodzaju obuwia i rękawic. Wówczas będziesz jej mógł używać nie tylko do sprzętu narciarskiego, ale także snowboardowego. Grzałka powinna posiadać europejski certyfikat poświadczający bezpieczeństwo jej użytkowania. Warto, aby miała właściwości eliminowania bakterii i system zapobiegający przegrzewaniu się. Dobrze gdy jest energooszczędna, a gdy pracuje praktycznie jej nie słychać. Na rynku dostępne są także modele łączące funkcję suszarki i grzałki.

Autor: Sylwia Stwora