Data modyfikacji:

Dlaczego warto szukać kin studyjnych?

Kina studyjne to całkowicie inna bajka niż popularne multipleksy. To właśnie w nich znajdziesz największe perełki kina: często trudno dostępne, będące przeciwwagą dla komercyjnej kinematografii. Dlaczego warto ich szukać? Po odpowiedź zapraszamy do artykuły.

Plusem multipleksów jest przede wszystkim to, że są blisko i możemy obejrzeć w nich najpopularniejsze filmy. To jednak nie to samo, co kultura kin studyjnych, gdzie mamy możliwość znalezienia prawdziwych filmowych perełek. Jeśli jesteś pasjonatem kina i często szukasz produkcji bardziej niszowych, koniecznie rozejrzyj się w swojej okolicy za kinem studyjnym.

To właśnie w kinach studyjnych znajdziesz najbardziej niszowe i artystyczne filmy.

Co dostaniesz w kinie studyjnym?

Przede wszystkim filmy o wysokich walorach estetycznych.  Znajdziesz tam wszelkie festiwalowe łupy i konkursowe arcydzieła. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile dobrych filmów nas omija. Najbardziej znane produkcje, z dużymi reklamowymi budżetami, zazwyczaj trafiają właśnie do wspomnianych multipleksów.

Kina studyjne to nie tylko filmy, ale i cała towarzysząca im otoczka. Kameralny i klimatyczny nastrój sal wypełnionych nieprzypadkowymi, a naprawdę zainteresowanymi widzami. To idealne miejsce dla wszelkich filmowych "fanatyków" i prawdziwych pasjonatów sztuki filmowej. Możliwość spotkania niesamowitych osób, podzielących nasze zainteresowania.

Jeśli zamiast czekać 20 min na film, wolisz oddać się przyjemności jego oglądania w atmosferze artystycznej bohemy, z całym sercem polecamy wybrać się do jednego z kin studyjnych i czerpać z jego magii.

Repertuar kin studyjnych i lokalnych znajdziesz tutaj.

Co poza filmami?

Sieć kin studyjnych i lokalnych poza swoim standardowym produktem, czyli projekcjami, oferuje także całą gamę zajęć edukacyjnych, debat, spotkań czy imprez tematycznych. Celem tej instytucji jest bowiem nie tylko udostępnienie społeczności produkcji niszowych i alternatywnych, ale i samo szerzenie wiedzy o filmie. W ramach tego uczestniczyć możemy chociażby w organizowanych przez sieć Akademiach Filmowych. Zajęcia trwają zazwyczaj dwa lata i odbywają się raz w tygodniu. Składają się one zazwyczaj z godzinnych wykładów, projekcji dwóch filmów i spotkań z twórcami.

Jeśli jesteś jednak zwolennikiem domowego kina, po ciekawe produkcje zapraszamy tutaj.

Autor: Natalia Malko