Data publikacji:

Dlaczego warto przesiąść się na rower? 10 powodów

Dojeżdżasz do pracy samochodem lub komunikacją miejską? Może warto rozważyć przesiadkę na rower? Jeśli nie jesteś jeszcze do tego przekonany, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

1. Szybkość

O ile nie dojeżdżasz do pracy kilkadziesiąt kilometrów, czas dojazdu do pracy rowerem będzie prawdopodobnie porównywalny z czasem dojazdu innymi środkami transportu (weź pod uwagę korki i spóźniające się autobusy :). Takie rozwiązanie jest szczególnie wygodne w zakorkowanych, większych miastach.

2. Forma

Dojazd do pracy to codzienna porcja ruchu!

3. Czas dla Ciebie

Kilkadziesiąt minut spędzonych codziennie na rowerze to czas dla Ciebie, kiedy możesz się zrelaksować i uspokoić, a nic Cię nie rozprasza.

4. Niezależność

Nie jesteś zależny od spóźnionego autobusu czy psującego się samochodu.

5. Oszczędzasz

Rower to tak naprawdę jednorazowy wydatek. Raz w sezonie przyda mu się przegląd, czasem dochodzą ewentualne wydatki na wymianę opon. Porównaj to z kosztami utrzymania auta (benzyna, olej, naprawy, ubezpieczenie...).

6. Kontakt z naturą

Rower pozwala na codzienny kontakt z naturą. Jeśli droga do Twojej pracy lub szkoły biegnie przez park, codzienna wycieczka będzie momentem relaksu.

7. Nie zmęczysz się

Jazda na rowerze na sport, który nie wymaga aż tak dużo energii jak na przykład bieganie (o ile nie uprawiasz oczywiście profesjonalnie kolarstwa).

8. Obudzisz się rano

Jazda do pracy w rześki poranek pobudza skuteczniej niż filiżanka espresso.

9. Ekologia

Rower to chyba najbardziej ekologiczny środek transportu. Jeśli dbasz o środowisko, na pewno powinieneś w niego zainwestować.

10. Zgrabna figura

Ten podpunkt zainteresuje na pewno głównie panie. Jazda na rowerze wzmacnia zwłaszcza mięśnie nóg i pośladków.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz