Data modyfikacji:

Dlaczego warto przesiąść się na rower? 10 powodów

Dojeżdżasz do pracy samochodem lub komunikacją miejską? Może warto rozważyć przesiadkę na rower? Jeśli nie jesteś jeszcze do tego przekonany, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

1. Szybkość

O ile nie dojeżdżasz do pracy kilkadziesiąt kilometrów, czas dojazdu do pracy rowerem będzie prawdopodobnie porównywalny z czasem dojazdu innymi środkami transportu (weź pod uwagę korki i spóźniające się autobusy :). Takie rozwiązanie jest szczególnie wygodne w zakorkowanych, większych miastach.

2. Forma

Dojazd do pracy to codzienna porcja ruchu!

3. Czas dla Ciebie

Kilkadziesiąt minut spędzonych codziennie na rowerze to czas dla Ciebie, kiedy możesz się zrelaksować i uspokoić, a nic Cię nie rozprasza.

4. Niezależność

Nie jesteś zależny od spóźnionego autobusu czy psującego się samochodu.

5. Oszczędzasz

Rower to tak naprawdę jednorazowy wydatek. Raz w sezonie przyda mu się przegląd, czasem dochodzą ewentualne wydatki na wymianę opon. Porównaj to z kosztami utrzymania auta (benzyna, olej, naprawy, ubezpieczenie...).

6. Kontakt z naturą

Rower pozwala na codzienny kontakt z naturą. Jeśli droga do Twojej pracy lub szkoły biegnie przez park, codzienna wycieczka będzie momentem relaksu.

7. Nie zmęczysz się

Jazda na rowerze na sport, który nie wymaga aż tak dużo energii jak na przykład bieganie (o ile nie uprawiasz oczywiście profesjonalnie kolarstwa).

8. Obudzisz się rano

Jazda do pracy w rześki poranek pobudza skuteczniej niż filiżanka espresso.

9. Ekologia

Rower to chyba najbardziej ekologiczny środek transportu. Jeśli dbasz o środowisko, na pewno powinieneś w niego zainwestować.

10. Zgrabna figura

Ten podpunkt zainteresuje na pewno głównie panie. Jazda na rowerze wzmacnia zwłaszcza mięśnie nóg i pośladków.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz
jak chodzić z kijkami

Jak chodzić z kijkami? Technika nordic walking

2020-09-01
Po chodnikach miast, w parku, w górach. Polacy pokochali nordic walking, a osoby miarowo przebierające kijami widoczne są dosłownie wszędzie. Nie wszyscy jednak znają prawidłową technikę chodzenia, przez co trening nie daje oczekiwanych rezultatów. Sprawdź, jak chodzić z kijami, aby nie popełniać błędów.
Piłka do rugby

Piłka do rugby. Jaką wybrać?

2020-08-18
Piłka o jajowatym kształcie jest nieodzownym elementem gry w rugby. Jej wymiary warunkuje między innymi stopień zaawansowania użytkownika.
wrotki

Wrotki czy rolki? Które wybrać?

2020-08-17
Co było pierwsze: wrotki czy rolki? Nie ulega wątpliwościom, że buty z czterema, równolegle ustawionymi kółkami pojawiły się najpierw. Później świat poznał rolki, które na długi czas zdeklasowały swoje starsze siostry. W ostatnim czasie, wrotki ponownie wracają do łask. Na co lepiej się zdecydować? Kto powinien skorzystać z szaleństw na rolkach, a komu lepiej przysłużą się klasyczne wrotki?
akcesoria wędkarskie

Jakie akcesoria wędkarskie musisz mieć, zanim ruszysz na łowisko?

2020-08-07
Wędkarstwo to świetny sposób na wypoczynek na łonie natury. Zobacz, jakie akcesoria wędkarskie musisz mieć, zanim ruszysz na łowisko.
akcesoria do roweru

Akcesoria do roweru. Jakie sakwy, światełka i hol na przyczepkę

2020-07-14
Kupiłeś rower? Świetnie! Ale to nie koniec zakupów. Sam jednoślad nie wystarczy, aby komfortowo, bezpiecznie i wygodnie jeździć przez cały rok. Zobacz, jakie akcesoria do roweru są niezbędne podczas użytkowania, a które z nich… stanowią miły dla oka gadżet, który uprzyjemni każdą podróż!
hokej na lodzie zasady

Hokej na lodzie: zasady, sprzęt

2019-11-21
Jeśli chcielibyście spróbować swoich sił na lodowisku lub planujecie oglądać rozgrywki NHL w telewizji, to ten tekst jest właśnie dla was. Dowiecie się z niego, jakie są zasady hokeja na lodzie oraz jakiego sprzętu potrzebujecie, żeby zacząć przygodę z tym sportem.