Data publikacji:

Dlaczego tańczysz?

Taniec wyraża ekspresję, Twoją kreatywność, a przy okazji jest jedną z najbardziej naturalnych form ludzkiej aktywności. Nie ważne czy masz 3 lata czy 93, nadal możesz się nim cieszyć i dzielić się z innymi. Zobacz, dlaczego warto tańczyć.

Tańczyć możesz w grupie, z partnerem, czy na własną rękę. Gdzie? Właściwie wszędzie tam, gdzie pojawia się muzyka. Sport ten stał się tak popularny, że większość klubów fitness oferuje zajęcia taneczne w swoich programach ćwiczeń. Coraz większą popularnością cieszą się pokazy organizowane między innymi w lokalach, centrach handlowych. Nie mówiąc o szkołach i kursach. Najogólniej mówiąc, możesz znaleźć go wszędzie.

Taniec powoduje, że ciało czuje się niesamowicie, nie tylko fizycznie. Angażuje całe ciało sprawiając, że stajesz się silniejszy. Pomaga zwalczyć wszystkie stresy i sprawia, że zmartwienia odchodzą na drugi plan; jest ucieczką od rzeczywistości. Pozwala także ujść emocjom.

 Nikogo już chyba nie trzeba uświadamiać, jak ważna jest aktywność fizyczna. Taniec jest jednym ze sposobów na zdrową sylwetkę, pozwala utrzymać kondycję. Zajęcia pomagają spalić zbędne kalorie i zadbać o swój wygląd. Taniec wzmacniając ciało, rozwija także pewność siebie i wiarę w swoje możliwości. Dzięki temu staniesz się bardziej otwarty. Jest więc najlepszym i najprostszym sposobem na nawiązywanie kontaktów. Jednocześnie uczy obycia towarzyskiego.

Co jeszcze?

Nasze szybkie tempo życia nie daje nam wystarczająco dużo czasu, aby uwolnić napięcia. Taniec pomaga złagodzić stres, relaksuje. W Unii Europejskiej zalecany jest on pięć dni w tygodniu, dla dorosłych godzinę dziennie, dla dzieci pół.

Rozwinięte umiejętności w tańcu mogą być także cenną umiejętnością, która otwiera ścieżkę kariery zawodowej. Możemy zaimponować nie tylko znajomym, ale także potencjalnym partnerom biznesowym. Wszystko to dzięki zwiększeniu poczucia własnej wartości i umiejętności komunikowania się w grupie. Nowe hobby to pretekst do rozmowy z ludźmi mającymi podobne zainteresowania, czy ciekawa opowieść dla znajomych podczas piątkowego spotkania.

Nie zapominajmy, że jest to po prostu świetna zabawa pozwalająca zachować zdrowie. To kreatywne ujście dla ludzi wyrażających swoją osobowość.

Zmniejszenie poziomu stresu, relaks, mocniejsze kości i mięśnie, kontrolowanie masy ciała. Czy potrzebujesz kolejnego argumentu żeby zacząć tańczyć?

Autor: Karolina