Data publikacji:

Crosskart: offroadowe gokarty

Szybka jazda już Ci nie wystarcza? Zjedź z asfaltowego toru i spróbuj czegoś nowego. Przedstawiamy ekstremalne oblicze kartów - crosskart.

Wielu z Was na pewno zdążyło już zapoznać się z gokartami. Miniformuła 1 zdobyła rzeszę fanów na całym świecie. Dreszczyk emocji, zawrotna prędkość i rywalizacja, a to wszystko w niepozornie małym autku. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji wypróbować tej formy rozrywki, to powinniście jak najszybciej nadrobić zaległości. Jazda po asfaltowej nawierzchni w granicach wyznaczonego toru może nie spełniać wszystkich oczekiwań.

Przejażdżka kartami może być jeszcze bardziej zwariowaną i ekscytującą zabawą. Wystarczy przerobić niski pojazd, dodać odpowiednie ramy i wzmocnienia i wymienić opony na terenowe i ruszyć na offroad. Crosskarting to forma ekstremalnej, outdoorowej jazdy. Może kojarzyć się z rajdami. Jednoosobowy crosskart porusza się po trasach terenowych. Kierowca zmaga się z różnorodnymi przeszkodami. Musi radzić sobie ze zmienną nawierzchnią: piachem, błotem, wodą, a zimą ze śniegiem i lodem. Tak, to świetna zabawa także zimą.

http://akaanseutu.fi/

Dodatkowym atutem tej wersji jest jeszcze większy kontakt z przyrodą i zmienny krajobraz. Nie jesteś ograniczony barierkami zbudowanymi ze zużytych opon, co daje Ci poczucie większej swobody w trakcie jazdy.

Zagranicą crosskarting jest popularną formą spędzania czasu. Entuzjaści tego sportu biorą udział w profesjonalnych i amatorskich zawodach. Mekką dla crosskartingowców są jednak kraje skandynawskie - znajdziemy tam najwięcej torów dla crosskartów. W Polsce dyscyplina dopiero się rozwija. Mamy nadzieję, że za jakiś czas pojawi się więcej ośrodków udostępniających trasy dla polskich miłośników gokartów.