Data modyfikacji:

Co zabrać na kemping? Co spakować na kemping?

Camping to forma turystyki, która cieszy się coraz większą popularnością. Wiele osób, zamiast wypoczynku w ekskluzywnym hotelu, wybiera nocleg na kempingach, który jest, tańszy, pozwala na większą swobodę i zapewnia moc atrakcji. W zależności od preferencji można wybrać pobyt w kamperze, przyczepie campingowej lub namiocie. W ten sposób można podróżować nie tylko po Polsce, ale również po Europie i całym świecie. Aby urlop był udany, należy wiedzieć, co zabrać na kemping i odpowiednio się przygotować.
kemping

Pakowanie -co zabrać na camping?

Pobyt na kempingu to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Pozwala się odstresować, zapomnieć o codziennych problemach, obcować z naturą. Niestety, przed wyjazdem trzeba się spakować, a to dla wielu osób jest mocno kłopotliwe. Nie wszyscy wiedzą, co zabrać na kemping, boją się, że o czymś zapomną. Osoby, które wyjeżdżają w miejsca oddalone od cywilizacji, muszą się dobrze przygotować, bo nie zawsze niezbędne przybory będzie można dokupić na miejscu.

Przed wyjazdem należy uwzględnić różne scenariusze, wziąć pod uwagę zmienną pogodę i zabrać akcesoria, które ułatwią funkcjonowanie w kempingowych warunkach. Warto przygotować listę i odhaczać poszczególne spakowane rzeczy. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że wszystko zostało zabrane. Wyposażenie na kemping powinno być dobrze przemyślane. Trzeba uwzględnić liczbę i wiek uczestników, wziąć pod uwagę porę roku i miejsce noclegu.

Inne wyposażanie będzie potrzebne na nowoczesnym polu kempingowym, inne w namiocie, w dzikim miejscu. Należy rozważyć kwestię wyżywienia, spędzania czasu i przygotować się tak, aby wyjazd okazał się niezwykle przyjemny i relaksujący.

Co zabrać na kemping pod namiot?

Kemping pod namiotem pozwala na ogromną swobodę i nocleg w dowolnie wybranym miejscu. To ogromna przygoda dla dzieci, które mogą poczuć się częścią natury, w nocy mogą obserwować gwiazdy i nasłuchiwać odgłosów przyrody. Aby wyprawa była udana, trzeba zadbać o odpowiednie wyposażenie. Dobrze dobrane akcesoria pomogą przetrwać każdą pogodę, zapewnią komfort i wygodę. Niezbędne będą:
  • Namiot – to podstawa dobrego kempingu. Zapewnia nocleg oraz miejsce, w którym można spędzać czas w razie niepogody. W zależności od potrzeb można wybrać namiot jedno- lub kilkuosobowy. Ważne, aby był wytrzymały, miał wodoodporny tropik i podłogę oraz przestronny przedsionek do przechowywania bagażu lub przygotowywania posiłków. Dużym udogodnieniem jest moskitiera, która pozwoli uniknąć wizyt niechcianych lokatorów. Dla osób, które śpią w przyczepie, przyda się również przystawka do samochodu.
  • Śpiwór turystyczny - śpiwór zapewnia ciepło i wygodę podczas snu. Na rynku dostępne są śpiwory różnego typu, dlatego przy wyborze należy kierować się miejscem wyjazdu, panującą temperaturą oraz własnymi upodobaniami. Można wybrać śpiwór typu mumia lub śpiwór kopertowy. W zimne noce przydadzą się również wkładki, które przyjemnie dogrzewają zziębnięte ciało.
  • Materac – oprócz śpiwora, wygodny sen zapewni materac. W namiocie najlepiej sprawdzi się materac dmuchany lub samopompujący. Osoby, którym zależy na wygodzie, powinny szukać materacy o grubości 4-5 cm. Użytkownicy, którzy szukają akcesoriów lekkich i zajmujących mało miejsca, mogą postawić na klasyczną karimatę.
  • Meble kempingowe – aby pobyt na kempingu był przyjemny, warto zaopatrzyć się w mały zestaw mebli turystycznych. Przyda się stół i krzesła, które pozwolą na komfortowe przygotowanie i zjedzenie posiłku
  • Lodówka turystyczna – osoby przebywające na kempingach najczęściej same przygotowują posiłki. Do bezpiecznego przechowywania produktów spożywczych niezbędna będzie lodówka turystyczna. Warto zwrócić uwagę na jej pojemność, temperaturę chłodzenia, wydajność oraz sposób zasilania, który w głuszy może mieć duże ogromne znaczenie.
  • Kuchenka turystyczna – to kolejny niezbędny produkt, który pomoże przygotować ciepłe posiłki. Najlepiej wybrać kuchenkę z dwoma palnikami, na których będzie można przygotować posiłek i podgrzać wodę na herbatę. Na kempingu sprawdzą się kuchenki gazowe lub elektryczne. W tym pierwszym przypadku nie można zapomnieć o butli gazowej, a w przypadku kuchenki elektrycznej o agregacie prądotwórczym. Można również szukać pola kempingowego z dostępem do energii. W sklepach można kupić kuchenki przystosowane do przewożenia. Są chowane w walizce, mają składane nogi, ułatwiające transport. Niezbędne będą również garnki i naczynia.
  • Grill – na kempingu często przygotowuje się dania z grilla, które są proste, szybkie, a przy tym niezwykle smaczne. Wybór grilli jest bardzo duży. Można wybrać ogniskowy trójnóg, grille składane lub jednorazowe, który są bardzo wygodne i proste w obsłudze.
  • Akcesoria higieniczne – na kempingu należy dbać o higienę, ale nie w każdym miejscu są odpowiednie warunki. Aby nie martwić się brakiem toalety, warto zabrać ze sobą przenośną toaletę oraz prysznic turystyczny. Do wytarcia ciała przydadzą się szybkoschnące ręczniki. Jeżeli na kempingu będą małe dzieci, należy zaopatrzyć się w większą miskę, w której będzie można wykąpać brzdąca, dodatkowe koce i ulubione zabawki.

Inne przydatne akcesoria, które warto zabrać na pole namiotowe

Camping to obcowanie z przyrodą i żywiołami, dlatego przydadzą się akcesoria, ułatwiające funkcjonowanie w każdym terenie. Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w zapalniczkę lub krzesiwo, które pozwoli rozpalić ognisko. Niezbędna jest latarka pozwalająca na wieczorne wyprawy, siekiera do przygotowania drewna do ogniska, saperka oraz scyzoryk. Warto również zabrać akcesoria, które umilą spędzanie wolnego czasu. Przydadzą się planszówki, karty, puzzle, książki, a także piłka, kijki do nordic walking, a dla zapalonych wędkarzy wędki.

Camping to okazja na wypoczynek na łonie natury, w ciekawym miejscu, z dala od miejskiego zgiełku. W zależności od preferencji można wybrać pole namiotowe nad morzem, jeziorem czy w górach. Można pojechać w pojedynkę, z rodziną lub znajomymi. Aby urlop minął komfortowo, trzeba przyrządzić listę niezbędnych akcesoriów, wybrać miejsce i cieszyć się czasem z najbliższymi.
Autor: Dorota Koszutowska