Data publikacji:

Buty do biegania na wiosnę – przegląd

Powinny być lekkie, przewiewne, a do tego zapewniać stopom odpowiednią amortyzację. Sprawdziliśmy, po które buty do biegania na wiosnę powinni sięgnąć mężczyźni, a które modele zapewnią pełen komfort biegaczkom.

Damskie

Model wyposażono w syntetyczną cholewkę, która dzięki meshowym wstawkom gwarantuje stopom odpowiedni stopień wentylacji. Komfort w czasie treningu zapewnia także ergonomiczna, antybakteryjna wkładka i innowacyjny system amortyzacji pozwalający na bieganie w bardziej naturalnym rytmie. Buty do biegania na wiosnę mają podeszwę z gumy odpornej na ścieranie.

Buty do biegania na wiosnę w różowym kolorze to propozycja dla kobiet z supinującym lub neutralnym typem stopy. Lekka cholewka z meshowymi wstawkami zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, a elementy odblaskowe poprawiają widoczność w trakcie niekorzystnej pogody. Wkładka w tym modelu ma ergonomiczny kształt, dopasowujący się do stopy użytkownika.

Model z przyszwą wyprodukowaną ze skóry naturalnej i materiału tekstylnego, wykorzystanego także do zrobienia wyściółki. Buty do biegania na wiosnę mają przewiewną, siateczkową cholewkę. Sprężysta i lekka podeszwa z tworzyw sztucznych zapewnia dobrą przyczepność do podłoża, a neonowe kolory sprawią, że będziesz lepiej widoczna na trasie.

Stworzone z myślą o supinatorach oraz mężczyznach z neutralną stopą preferujących biegi na długich dystansach. Cholewka wyposażona w technologię AIRmesh zapewnia stopie wysoką oddychalność, a system DynamotionFit umożliwia zmianę kształtu butów zgodnie z kolejnymi fazami ruchu. Wymienne wkładki wzbogacono o system redukujący ciepło i wilgoć w środku butów.

Trailowy model dla biegaczy trenujących w zróżnicowanym terenie z siateczkową cholewką zapewniającą odpowiednią cyrkulację powietrza i miękkim zapiętkiem chroniącym stopę przed otarciami. Buty do biegania na wiosnę posiadają wymienną, wyprofilowaną wkładkę oraz wypustki na podeszwie gwarantujące dobrą przyczepność w nierównym i trudnym terenie.

Autor: Sylwia Stwora