Data publikacji:

Buty do biegania na jesień

Autor: Sylwia Stwora

Jesienna aura wymaga od biegacza wyposażenia się w obuwie, które sprosta treningom w niesprzyjających, deszczowych warunkach. Przede wszystkim, buty do biegania na jesień powinny być odporne na wodę, a zarazem zapewniać stopie pełną wentylację. Radzimy, które modele z półek dedykowanych biegaczom i biegaczkom sprostają wyzwaniu.

Niezwykle lekkie buty do biegania o doskonałej amortyzacji stopy i neutralizacji wstrząsów w każdym terenie i podczas różnego typu treningu, zwłaszcza skupionego na podbiegach oraz zbiegach skonstruowane dla mężczyzn preferujących biegi trailowe. Dzięki minimalistycznej konstrukcji cholewa nie absorbuje wody, a odblaskowy materiał umieszczony na stopie zapewnia odpowiednią widoczność biegacza, a co za tym idzie zwiększa jego bezpieczeństwo podczas treningu. Dodatkowo buty mają specjalny element zabezpieczający sznurówki przed plątaniem się.

Buty do biegania dla mężczyzn sprostają każdym warunkom pogodowym i każdej trasie – po lesie, asfalcie czy szutrze. Dzięki piance Eva o podwójnej gęstości biegacz ma zapewnioną odpowiednią stabilność, amortyzację i idealne dopasowanie do anatomicznego kształtu stopy w trakcie treningu, a specjalna wkładka sprawia, że pozostaje ona sucha. Do produkcji tego modelu zastosowano lekki i oddychający materiał, który w przypadku kontaktu z wodą bardzo szybko wysycha.

Model jesienny do biegania dla kobiet zapewnia doskonałą przyczepność do podłoża niezależnie od tego czy trening odbywa się po leśnych ścieżkach czy też po szosie. Buty, dzięki technologii ClimaShield nie pozwolą przemoknąć czy zmarznąć stopie w wilgotnych i chłodnych warunkach. Ponadto posiadają wzmocnienia w części dla palców i wykonane są z syntetyku oraz materiału o właściwościach oddychających i zdolnego do zapobiegania absorpcji wody wewnątrz butów.

Model do zadań do zadań specjalnych, który przy okazji przyciąga wzrok stylowym, niebiesko-szarym designer. Zastosowana w tych damskich butach do biegania membrana Gore-tex zapewnia pełen komfort treningu, niezależnie od tego, czy na dworze jest ciepło i słonecznie czy też przyszła brzydka jesienna aura. W tych butach stopa zawsze pozostanie sucha – obuwie jest nie tylko wodoszczelne, ale także oddychające. Dodatkowo model posiada odblaskowe wstawki oraz nieścieralną podeszwę.