Data modyfikacji:

Baseny termalne w Polsce - przegląd

Baseny termalne to świetny sposób na relaks i ogrzanie się w zimny dzień. To również dobra metoda na regenerację przemęczonego i narażonego na duży stres organizmu. Gdzie warto się wybrać? Odpowiedź znajdziecie w naszym przeglądzie obiektów z ciepłymi wodami termalnymi w Polsce.

Obszarem, który ma najbogatszą ofertę basenów termalnych w naszym kraju jest Podhale. Na uwagę zasługuje Terma Bania zlokalizowana w niewielkiej i niezwykle malowniczej miejscowości Białka Tatrzańska, w której znajduje się 14 zewnętrznych i wewnętrznych basenów wypełnionych wodą o temperaturze do 38 stopni C. Ponadto obiekt oferuje Sanarium z 5 saunami, Instytut Wellness i SPA. W Termie Białka wydzielono dwie strefy – cichą wyposażoną w 3 baseny ze zróżnicowaną pod względem specyfiki i właściwości prozdrowotnych wodą termalną oraz głośną, która idealnie sprawdzi się w trakcie rodzinnych wypadów.

Na mapę polskich basenów z wodą leczniczą należy wpisać termy w Bukowinie Tatrzańskiej, na terenie których dostępnych jest 20 basenów wewnątrz obiektu oraz na łonie natury. Na dzieci czeka tu m.in. „Mocydełko”, czyli brodzik o głębokości 40 cm ze zjeżdżalnią w kształcie słonia czy „Bystry potok”, czyli rwąca rzeka o głębokości 70 cm. Temperatura wody w ośrodku sięga od 30 do 36 stopni C. Ponadto Termy Bukowina Tatrzańska oferują 8 saun, w tym na podczerwień, kwiatową oraz fińską, strefę SPA i hotel Bukovina.

Na Podhalu warto zajrzeć także do zakopiańskiego Aquaparku, gdzie znajdziemy zewnętrzny basen geotermalny z wodą o temperaturze 30 stopni C oraz do Term Podhalańskich w Szaflarach z basenem wewnętrznym z hydromasażem, dwoma zewnętrznymi basenami i brodzikiem z fontanną dla najmłodszych.

Inne miejsca w Polsce, gdzie mieszczą się baseny termalne to m.in. w Mszczonowo, Uniejów oraz Poznań (Termy Maltańskie). Lecznicze właściwości i rozrywkę w gorącej wodzie oferują również Solec Zdrój, gdzie mamy do czynienia z najsilniejszą na świecie solanką siarczkową, a także Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe Ustroń i Sanatorium „Zdrój Wojciech” w Lądku Zdroju z pijalnią wód.

Autor: Sylwia Stwora
Buty do tenisa ziemnego

Buty do tenisa. Jakie wybrać?

2023-03-29
Buty to obok rakiety jeden z najważniejszych elementów wyposażenia tenisisty, gdyż odpowiedni wybór przekłada się na komfort gry. Podpowiadamy, na co zwrócić uw...
Nauka jazdy na łyżwach

Nauka jazdy na łyżwach, czyli jak jeździć na łyżwach?

2023-01-11
Kiedy zbliża się zima, wrotki i rolki warto zamienić na łyżwy. Sprawa wydaje się tym łatwiejsza, że sposób poruszania się na rolkach i łyżwach jest łudząco podobny. Czy rzeczywiście rolkarze mają ułatwione zadanie, kiedy zaczynają naukę jazdy na łyżwach? Jak nauczyć się jeździć na łyżwach bez takiego doświadczenia?
gotowanie na ognisku

Gotowanie na ognisku – jak gotować na ognisku? Techniki gotowania na ognisku

2022-06-11
Jak gotować na ognisku? Jakie są techniki, które pozwolą nam przyrządzić wyjątkowy posiłek przy pomocy ogniska?
szwajcarski scyzoryk - co o nim wiedzieć

Scyzoryk - wszystko, co musisz o nim wiedzieć

2022-04-07
Choć nie musimy już polować na dzikie zwierzęta ani własnoręcznie stawiać szałasu to w ciągu dnia zaskakuje nas mnóstwo sytuacji, w których przydałby się nam po...
wycieczka w góry

Co zabrać na wycieczkę w góry?

2021-11-30
Nieważne, czy w planach masz spokojną wycieczkę w góry czy zdobywanie trudnego szczytu, aby wyprawa była bezpieczna, warto zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt i akcesoria. Zobacz, co zabrać na wycieczkę.
ćwiczenia interwałowe

Jak przeprowadzić trening interwałowy?

2021-11-18
Ćwiczenia interwałowe uznawane są za jeden z najszybszych reduktorów tkanki tłuszczowej. Dobrze przeprowadzone nie tylko pomogą ci schudnąć ale też przyspieszą budowę tkanki mięśniowej. Szacuje się, że intensywny trening interwałowy podczas 30 minut wysiłku jest w stanie spalić nawet do 400kcal.