Data publikacji:

Akcesoria do paintballa - jak skompletować swój zestaw?

Jeśli jesteś zagorzałym fanem paintballa, ale masz dość grania na wypożyczonym sprzęcie, to warto pomyśleć o skompletowaniu własnego zestawu. To niemały wydatek, jednak całkowicie opłacalny, jeśli w grę wchodzi regularne uprawianie tego sportu. Jakie akcesoria do paintballa będą ci potrzebne i czym sugerować się przy kupnie?

Marker

Ze względu na proces przeładowywania amunicji, markery dzielimy na kilka rodzajów – pompki, półautomaty, broń automatyczną, a także modele elektroniczne. Wybór markera zależy w dużej mierze od naszych upodobań i umiejętności. Przed zakupem własnej broni warto więc „sprawdzić się” na wypożyczonym sprzęcie, żeby zdecydować jakiego rodzaju marker najbardziej nam odpowiada.

Więcej różnego typu markerów do gry w paintball znajdziesz TUTAJ.

Butla z gazem

Marker do napędzania ładunków wykorzystuje energię sprężonego gazu, zatem nieodzowne w naszym zestawie będzie także źródło takiego zasilania. Na polskim rynku dostępne są butle do paintballa napełniane sprężonym powietrzem bądź dwutlenkiem węgla. Te ostatnie powoli odchodzą do lamusa ze względu na znaczą niewygodę w użytkowaniu – zimą CO2 może szybko zamrozić nasz marker. Warto zdecydować się więc na butlę ze sprężonym powietrzem (HP), troszcząc się wcześniej o odpowiednie miejsce do jej regularnego doładowywania.

Butle do markerów paintballowych znajdziesz TUTAJ.

Spłuczka

Nasz marker trzeba koniecznie wyposażyć w magazynek, czyli tzw. spłuczkę. Standardowe spłuczki działają na zasadzie siły grawitacji. Z kolei bardziej profesjonalne magazynki z napędem elektrycznym mają wbudowane silniczki. Oczywiście, są one także odpowiednio droższe. Wybór najlepszej spłuczki zależy zatem w dużej mierze od rodzaju posiadanego markera, zasobności naszego portfela oraz stylu gry, który preferujemy.

Magazynki do markerów paintballowych dostępne są TUTAJ.

Maska

Przed zakupem maski powinniśmy udać się do sklepu i przymierzyć kilka różnych modeli. Często różnią się one rozmiarem i należy samemu dobrać model odpowiednio przylegający do naszej twarzy. Poza ochroną oczu maska powinna także zasłaniać całą twarz i uszy oraz posiadać wbudowaną dwuwarstwową płytkę - zapobiega ona parowaniu nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Więcej modeli masek znajdziesz TUTAJ.

Kulki

Kulki są ważną częścią naszego ekwipunku – to właśnie dzięki nim możemy oznaczyć trafienie. Wybór kulek jest równie szeroki, jak markerów i to właśnie do naszej broni oraz rodzaju lufy powinniśmy dopasować amunicję przed zakupem. Wystrzegajmy się jednak najtańszych wyrobów – często są zbyt twarde oraz słabo wypełnione farbą.

Chcesz wybrać się na paintball z ukochaną osobą w Walentynki lub zarazić swoją pasją znajomych? Skorzystaj ze specjalnych pakietów na grę w paintball (KLIK).

Autor: Sylwia Stwora