Data publikacji:

7 powodów, dla których warto wystartować w zawodach biegowych

Uwielbiasz biegać? Spróbuj chociaż raz wziąć udział w biegowej imprezie - gwarantujemy, że nie będziesz żałował! Nie musisz od razu przebiegać maratonu - w wielu miastach organizowane są biegi kilkukilometrowe. Aby  przekonać Cię do imprez sportowych przygotowaliśmy 7 powodów, dla których warto brać w nich udział. 

1. Będziesz mieć motywację do regularnego treningu

Jeśli w planach na najbliższe będziesz mieć imprezę biegową, na pewno dużo trudniej będzie Ci zrezygnować z treningu na rzecz wypoczynku przed telewizorem. Forma do zawodów przecież MUSI być zrobiona :)!

2. Poznasz innych biegaczy

Na imprezach biegowych poznasz innych zapalonych biegaczy, a jak wiadomo pasja łączy ludzi!

3. Będziesz mieć satysfakcję

Pamiętasz swoje pierwsze przebiegnięte bez zatrzymywania się 5 kilometrów? Start w zawodach (nawet jeśli nie zdobędziesz medalu) również może przynieść ogromną satysfakcję!

4. Będziesz mieć motywację do przesuwania granic

W codziennym treningu pokonujesz 10 kilometrów spokojnym truchtem? Świadomość, że na zawodach jest mierzony czas sprawi, że będziesz chciał podnieść swoje tempo!

5. Zawody biegowe to ciekawe wydarzenia

Start w zawodach to po prostu... fajny sposób na spędzenie czasu. Takim imprezom często towarzyszą dodatkowe aktywności np. wspólna rozgrzewka przy muzyce.

6. Dostaniesz nagrodę

Ten powód może wydawać się prowizoryczny, ale medal z pierwszego maratonu (który będziesz pokazywać wnukom :)) albo koszulka,  którą z dumą będziesz zakładać na codzienny trening to zasłużone nagrody.

7. Zawody to sprawdzian samego siebie

Startując w zawodach możesz się sprawdzić - jak to jest biec na czas, pod wpływem lekkiego stresu i w dużej grupie ludzi.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz