Data publikacji:

Wideorejestratory samochodowe - przegląd

Jeżeli rozważasz kupno wideorejestratora, to koniecznie zapoznaj się z tym materiałem. Przedstawiamy przegląd najciekawszych wideorejestratorów samochodowych dostępnych na rynku.

Wideorejestrator (in. kamera samochodowa) to bardzo przydatny gadżet. Kto wie, jakie wydarzenia napotkasz na swej drodze? Dzięki niemu udokumentujesz sytuację panującą przed pojazdem.

1. DOD LS300W

To jedno z najlepszych urządzeń dostępnych na rynku (wyższa półka cenowa). Model przeznaczony jest dla osób ceniących wysoką jakość materiału. Cechują go bardzo dobre parametry nagrywania (1080p, prędkość zapisu 30 kl./s oraz 60 kl./s w rozdzielczości 720p). System doświetlania diodami gwarantuje świetne nagrania w trybie nocnym. Ekran 2,7 cala zaspokaja potrzeby posiadacza.

DOD LS300W nie jest wyposażony w GPS.

2. MIO MiVue 538

Rejestrator firmy MIO posiada parametry zbliżone do DOD LS300W. Rejestruje obraz w wysokiej rozdzielczości z częstostliwością 30 kl./s, ponadto wyposażony został w GPS i rejestrator prędkości.

MiVue 538 nie ma diod doświetlających drogę, co wpływa na jakość obrazu w trybie nocnym. Nie można również regulować ustawień obrazu i prędkości nagrywania.

Jeżeli szukasz tańszej opcji, to polecamy model MiVue 528. Sprawdza się równie dobrze, co model 538, ale nie posiada wbudowanego GPS-u.

3. OVERMAX CAMROAD 6.1

Model ten należy do tańszych, lecz może pochwalić się dość dobrymi parametrami nagrywania. Duża rozdzielczość (1080p), prędkość 30 kl./s, doświetlanie diodami w warunkach nocnych, obiektyw szerokokątny, prosty interfejs, 2,7-calowy ekran.

Model nie jest wyposażony w wejście AV.

4. Peiying Full HD Car DVR PY0014

Dużą zaletą urządzenia jest stosunek ceny do jakości obrazu. Ten jest, jak na tę klasę, bardzo ostry (również w trybie nocnym), maksymalna rozdzielczość wynosi 1080p przy prędkości 30 kl./s. Istnieje możliwość nagrywania nawet z prędkością 60 kl./s przy rozdzielczości 720p. Kąt zastosowanego obiektywu jest zadowalający.

Ma mniejszy ekran (2,4 cala). Posiada jedynie wejście HDMI, nie zostało wyposażone w wejście AV oraz moduł GPS.