Data publikacji:

Survival: weekendowa szkoła przetrwania

Jeśli masz dosyć weekendów w mieście, weź udział w ciekawej wyprawie. Survival staje się coraz modniejszy, a ośrodków, które organizują szkoły przetrwania nie brakuje. Pytanie tylko, czy się odważysz?

Z dala od cywilizacji

W czasach konsumpcjonizmu i nowoczesnych urządzeń często mamy potrzebę uciec w dziki świat. Organizatorzy ekstremalnych wypraw dają nam okazję, by to marzenie spełnić. Z ich pomocą można wyruszyć w najciemniejsze zakamarki zapomnianych lasów, niedostępne przestrzenie jaskiń i gór. Osobom z przeszłością skauta lub harcerza będzie zapewne o wiele łatwiej odnaleźć się w nowym warunkach. Co jednak kusi bardziej niż nieznane?

*Kliknij obrazek, aby sprawdzić aktualne oferty survivalu*

Co nas czeka?

Weekendowa szkoły przetrwania pełni poniekąd funkcję edukacyjną. Jest ona daleka od tego, czego można nauczyć się w szkolnej ławie, ale zdobyta wiedza jest od razu sprawdzana w praktyce. Większość organizatorów tworzy specjalne scenariusze, w których trzeba umieć odnaleźć swoją rolę. Nie mniej ważna od umiejętności pracy w zespole jest organizacja pracy własnej. W trakcie szkoły dowiemy się m.in. jak założyć obóz, jak poruszać się w terenie, gdzie szukać pożywienia i orientować się w terenie.

Wyprawy różnią się w zależności od pory roku. Najtrudniejszym wyzwaniem jest oczywiście zima, choć i latem okazji do przeżycia przygody życia nie brakuje. Na survival należy mieć przygotowany odpowiedni strój oraz zabrać kilka najpotrzebniejszych rzeczy. O tym, jak się przygotować do wyprawy, przeczytasz tu.

Autor: Bogumiła Kurzeja