Data modyfikacji:

Survival: weekendowa szkoła przetrwania

Jeśli masz dosyć weekendów w mieście, weź udział w ciekawej wyprawie. Survival staje się coraz modniejszy, a ośrodków, które organizują szkoły przetrwania nie brakuje. Pytanie tylko, czy się odważysz?

Z dala od cywilizacji

W czasach konsumpcjonizmu i nowoczesnych urządzeń często mamy potrzebę uciec w dziki świat. Organizatorzy ekstremalnych wypraw dają nam okazję, by to marzenie spełnić. Z ich pomocą można wyruszyć w najciemniejsze zakamarki zapomnianych lasów, niedostępne przestrzenie jaskiń i gór. Osobom z przeszłością skauta lub harcerza będzie zapewne o wiele łatwiej odnaleźć się w nowym warunkach. Co jednak kusi bardziej niż nieznane?

*Kliknij obrazek, aby sprawdzić aktualne oferty survivalu*

Co nas czeka?

Weekendowa szkoły przetrwania pełni poniekąd funkcję edukacyjną. Jest ona daleka od tego, czego można nauczyć się w szkolnej ławie, ale zdobyta wiedza jest od razu sprawdzana w praktyce. Większość organizatorów tworzy specjalne scenariusze, w których trzeba umieć odnaleźć swoją rolę. Nie mniej ważna od umiejętności pracy w zespole jest organizacja pracy własnej. W trakcie szkoły dowiemy się m.in. jak założyć obóz, jak poruszać się w terenie, gdzie szukać pożywienia i orientować się w terenie.

Wyprawy różnią się w zależności od pory roku. Najtrudniejszym wyzwaniem jest oczywiście zima, choć i latem okazji do przeżycia przygody życia nie brakuje. Na survival należy mieć przygotowany odpowiedni strój oraz zabrać kilka najpotrzebniejszych rzeczy. O tym, jak się przygotować do wyprawy, przeczytasz tu.

Autor: Bogumiła Kurzeja
Szczyt w Karkonoszach

Polecane szlaki w Karkonoszach. Najpiękniejsze i najładniejsze w polskiej części gór

2020-07-12
Planujesz wyjazd w Karkonosze, ale nie wiesz, który szlak górski wybrać? Oto kilka najciekawszych szlaków turystycznych w Karkonoszach.
Jaka kurtka w góry

Kurtka w góry - jak się ubrać w góry zimą?

2019-10-03
Jak się ubrać w góry zimą? Tak jak zawsze, czyli na cebulkę. Skupmy się jednak na wierzchniej warstwie stroju, czyli kurtce. Jaka kurtka zimowa w góry będzie najlepszym rozwiązaniem? Softshell czy hardshell? A jeśli puchówka to z naturalnym wypełnieniem czy z syntetycznym? Przekonajmy się.
Karimata turystyczna

Karimata turystyczna do spania - jaką wybrać?

2019-08-08
Karimata turystyczna to jeden z podstawowych elementów biwakowego ekwipunku. Jeśli planujesz spędzić noc w outdoorze, przekonaj się, która karimata do spania będzie najlepszym rozwiązaniem.
szlaki w tatrach

Szlaki w Tatrach. Najpiękniejsze szlaki górskie

2019-07-31
Najwyższe pasmo górskie w naszym kraju na swoją popularność zasłużyło nie tylko skupiskiem szczytów liczących sobie ponad 2000 m n.p.m. Tatry pełne są imponujących panoram, ciekawych szlaków górskich i krystalicznie czystych stawów. Jeśli planujesz swoją pierwszą wyprawę w najwyższye góry w Polsce, przekonaj się, jakie szlaki w Tatrach warto przejść.
jak chodzić z kijkami

Jak chodzić z kijkami? Technika nordic walking

2019-07-24
Po chodnikach miast, w parku, w górach. Polacy pokochali nordic walking, a osoby miarowo przebierające kijami widoczne są dosłownie wszędzie. Nie wszyscy jednak znają prawidłową technikę chodzenia, przez co trening nie daje oczekiwanych rezultatów. Sprawdź, jak chodzić z kijami, aby nie popełniać błędów.
Bieganie w górach

Biegi górskie. Jak trenować i gdzie biegać?

2019-06-25
Zwykłe truchtanie w parku to dla ciebie za mało i chcesz postawić sobie nieco ambitniejsze cele? Rusz pod górę. Biegi górskie to świetny sposób na stawianie biegowej poprzeczki jeszcze wyżej, szlifowanie formy i trenowanie w ciekawym terenie. Jeśli chcesz ruszyć biegiem na górski szlak, przekonaj się, jak się do tego zabrać.