Data publikacji:

Stolik turystyczny - czym kierować się podczas zakupu?

Wyjazd na wycieczkę za miasto czy w góry nie musi oznaczać jedzenia na kolanie. Aby spokojnie stołować się poza domem, warto zainwestować w stolik turystyczny. Podpowiadamy, co powinno charakteryzować dobrze wykonany mebel.

Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, ile osób będzie korzystać ze stolika turystycznego. Na rynku znajdziesz zarówno modele cztero-, jak i sześcioosobowe. Ten czynnik warunkuje również wymiary mebla oraz kształt jego blatu (prostokątny lub kwadratowy). Po złożeniu stolik powinien bez problemu zmieścić się do bagażnika samochodu czy dać się przenosić w pokrowcu, np. na plecach czy w ręku niczym walizka.

Kolejna kwestia to sposób składania. Do wyboru masz wersje z nóżkami, które chowa się pod blat lub stolik turystyczny, w którym składają się one niczym harmonijka. Praktycznym rozwiązaniem będzie opcja z nóżkami, które można regulować pod względem wysokości w zależności od potrzeb użytkowników.

Ważny jest materiał, z którego wyprodukowano stolik turystyczny. Powinien on być odporny nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na działanie czynników atmosferycznych. Dobrze, jeśli będzie miał wodoodporny blat. Na rynku zwykle można spotkać modele wykonane w całości z aluminium lub z aluminiową ramą i blatem z tworzywa sztucznego.

Wybierając stolik turystyczny pamiętaj, że powinien on być lekki (zwłaszcza, jeśli będziesz przemieszczał się pieszo), a także w nieskomplikowany oraz szybki sposób dać się rozłożyć i złożyć. Powinien też być łatwy w utrzymaniu czystości. Istotną kwestią podczas kupna stolika turystycznego powinna być także jego stabilność. Sprawdź również, jakie maksymalne obciążenie dla wybranego modelu.

Autor: Sylwia Stwora