Data publikacji:

Pułapki wycieczek last minute

Trwa okres wyjazdów w egzotycznych kierunkach, gdzie obecnie trwa upalne lato. W tym czasie spotykamy się z wyjątkowo korzystnymi ofertami last minute. Biura podróży proponują bardzo wysoką jakość za niską cenę. Jednak czasami w „doskonałej okazji” kryje się haczyk. Podpowiadamy, na zwrócić uwagę, aby nie dać złapać się w pułapkę atrakcyjnej oferty.

Sprawdź dokładnie warunki podróży zanim zdecydujesz się na last minute.

Ukryte koszty

Czasami niskie koszty wycieczki biuro podróży rekompensuje sobie dodatkowymi opłatami. Dlatego zawsze dokładnie przeczytajmy umowę, co dokładnie jest zawarte w podanej kwocie. Zwróćmy uwagę czy wiza, dopłata paliwowa, opłata klimatyczna i opłaty lotniskowe są w cenie. Czasami te kwoty potrafią podwoić cenę całej wycieczki last minute.

 Autokar

Często z lotniska do hotelu czeka nas kilkugodzinny przejazd autokarem. Sprawdźmy czy ten czas nie zabierze nam jednego z dni wycieczki. Zapytajmy również o możliwość wyboru konkretnego siedziska w autokarze, abyśmy nie musieli siedzieć w niekorzystnym miejscu.

Inna miejscowość

Miasto docelowe nie zawsze jest określone w ofercie last minute. Często biura wymieniają jedynie region, w którym będziemy nocować. Nawet jeśli nocleg jest określony, może się też zdarzyć, że turyści nocują nie w tym hotelu, który widzieli w katalogu, tylko w takim, gdzie zostały wolne pokoje.

Hotel

Bardzo ważna kwestia do ustalenia, ponieważ czasami w ofercie otrzymujemy jedynie region, a nie konkretną miejscowość czy nazwę hotelu. W rezultacie zostajemy zakwaterowani nie do kurortu z katalogu, lecz tam gdzie mają wolne pokoju. Druga kwestia to odległość od morza lub od centrum. Warto dopytać czy zakwaterowanie będzie w pobliżu interesujących nas miejsc czy wymaga dodatkowo płatnego dojazdu. Jeszcze innym często stosowanym zabiegiem w ofertach last minute jest zmiana hotelu w trakcie pobytu. Obiekty mogą różnić się standardem czy odległości od plaży.

Bez względu na destynację oraz rodzaj wycieczki warto zabrać ze sobą przewodnik. Szeroki wybór znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kasia