Data modyfikacji:

Pułapki wycieczek last minute

Trwa okres wyjazdów w egzotycznych kierunkach, gdzie obecnie trwa upalne lato. W tym czasie spotykamy się z wyjątkowo korzystnymi ofertami last minute. Biura podróży proponują bardzo wysoką jakość za niską cenę. Jednak czasami w „doskonałej okazji” kryje się haczyk. Podpowiadamy, na zwrócić uwagę, aby nie dać złapać się w pułapkę atrakcyjnej oferty.

Sprawdź dokładnie warunki podróży zanim zdecydujesz się na last minute.

Ukryte koszty

Czasami niskie koszty wycieczki biuro podróży rekompensuje sobie dodatkowymi opłatami. Dlatego zawsze dokładnie przeczytajmy umowę, co dokładnie jest zawarte w podanej kwocie. Zwróćmy uwagę czy wiza, dopłata paliwowa, opłata klimatyczna i opłaty lotniskowe są w cenie. Czasami te kwoty potrafią podwoić cenę całej wycieczki last minute.

 Autokar

Często z lotniska do hotelu czeka nas kilkugodzinny przejazd autokarem. Sprawdźmy czy ten czas nie zabierze nam jednego z dni wycieczki. Zapytajmy również o możliwość wyboru konkretnego siedziska w autokarze, abyśmy nie musieli siedzieć w niekorzystnym miejscu.

Inna miejscowość

Miasto docelowe nie zawsze jest określone w ofercie last minute. Często biura wymieniają jedynie region, w którym będziemy nocować. Nawet jeśli nocleg jest określony, może się też zdarzyć, że turyści nocują nie w tym hotelu, który widzieli w katalogu, tylko w takim, gdzie zostały wolne pokoje.

Hotel

Bardzo ważna kwestia do ustalenia, ponieważ czasami w ofercie otrzymujemy jedynie region, a nie konkretną miejscowość czy nazwę hotelu. W rezultacie zostajemy zakwaterowani nie do kurortu z katalogu, lecz tam gdzie mają wolne pokoju. Druga kwestia to odległość od morza lub od centrum. Warto dopytać czy zakwaterowanie będzie w pobliżu interesujących nas miejsc czy wymaga dodatkowo płatnego dojazdu. Jeszcze innym często stosowanym zabiegiem w ofertach last minute jest zmiana hotelu w trakcie pobytu. Obiekty mogą różnić się standardem czy odległości od plaży.

Bez względu na destynację oraz rodzaj wycieczki warto zabrać ze sobą przewodnik. Szeroki wybór znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kasia
Jaka kurtka w góry

Kurtka w góry - jak się ubrać w góry zimą?

2019-10-03
Jak się ubrać w góry zimą? Tak jak zawsze, czyli na cebulkę. Skupmy się jednak na wierzchniej warstwie stroju, czyli kurtce. Jaka kurtka zimowa w góry będzie najlepszym rozwiązaniem? Softshell czy hardshell? A jeśli puchówka to z naturalnym wypełnieniem czy z syntetycznym? Przekonajmy się.
Karimata turystyczna

Karimata turystyczna do spania - jaką wybrać?

2019-08-08
Karimata turystyczna to jeden z podstawowych elementów biwakowego ekwipunku. Jeśli planujesz spędzić noc w outdoorze, przekonaj się, która karimata do spania będzie najlepszym rozwiązaniem.
szlaki w tatrach

Szlaki w Tatrach. Najpiękniejsze szlaki górskie

2019-07-31
Najwyższe pasmo górskie w naszym kraju na swoją popularność zasłużyło nie tylko skupiskiem szczytów liczących sobie ponad 2000 m n.p.m. Tatry pełne są imponujących panoram, ciekawych szlaków górskich i krystalicznie czystych stawów. Jeśli planujesz swoją pierwszą wyprawę w najwyższye góry w Polsce, przekonaj się, jakie szlaki w Tatrach warto przejść.
jak chodzić z kijkami

Jak chodzić z kijkami? Technika nordic walking

2019-07-24
Po chodnikach miast, w parku, w górach. Polacy pokochali nordic walking, a osoby miarowo przebierające kijami widoczne są dosłownie wszędzie. Nie wszyscy jednak znają prawidłową technikę chodzenia, przez co trening nie daje oczekiwanych rezultatów. Sprawdź, jak chodzić z kijami, aby nie popełniać błędów.
Szczyt w Karkonoszach

Szlaki w Karkonoszach - najpiękniejsze szlaki górskie

2019-07-16
Planujesz wyjazd w Karkonosze, ale nie wiesz, który szlak górski wybrać? Oto kilka najciekawszych szlaków turystycznych w Karkonoszach.
Bieganie w górach

Biegi górskie. Jak trenować i gdzie biegać?

2019-06-25
Zwykłe truchtanie w parku to dla ciebie za mało i chcesz postawić sobie nieco ambitniejsze cele? Rusz pod górę. Biegi górskie to świetny sposób na stawianie biegowej poprzeczki jeszcze wyżej, szlifowanie formy i trenowanie w ciekawym terenie. Jeśli chcesz ruszyć biegiem na górski szlak, przekonaj się, jak się do tego zabrać.