Data publikacji:

5 gadżetów przydatnych podczas wyprawy - przegląd

Wyruszając na wyprawę, nigdy nie wiemy, co może się zdarzyć. Trzeba być przygotowanym na każdą okazję. Przedstawiamy gadżety, które przydadzą się zarówno na wielkie, jak i małe eskapady. 

Kliknij w linki znajdujące się w nagłówkach, aby poznać szczegółową specyfikację przyrządów znajdujących się na grafice.

1. Ładowarka solarna

Wbudowany akumulator jest ładowany energią słoneczną. Dzięki temu bez trudu podładujesz telefon, GPS czy smartfona. Gadżet, który zawsze docenia się w podróży.

2. Czytnik e-booków

Długa jazda autobusem nie musi być nudna. Podobnie jak wyglądanie z peronu opóźnionego pociągu. Wystarczy wyposażyć swoją torbę w czytników e-booków i oddać się ulubionej lekturze. Zaoszczędzimy sobie nerwów, a i czas oczekiwania na dotarcie do celu nie będzie się już tak dłużył.

3. Lokalizator

Z nim możemy wyruszyć na wycieczkę, nie bojąc się, że zgubimy drogę lub zabłądzimy. Naszedł więc czas, aby zwykłą mapę odesłać do lamusa. Lokalizator posiada bardziej zaawansowany i dokładny mechanizm niż standardowe aplikacje GPS. Co więcej, nie jest w tak dużym stopniu uzależnionych od dostępu do sieci i zasięgu.

4. Narzędzie wielofunkcyjne

Pozwoli Ci być przygotowanym na każdą sytuację. Z jego pomocą np. otworzymy puszkę i dokonamy szybkiej naprawy zepsutej części namiotu. Obowiązkowy gadżet na polu campingowym.

5. Latarka

Oświetli każdą drogę, jak i zastąpi główne źródło światła w przypadku niespodziewanej awarii. Mimo to często o niej zapominamy. Na rynku dostępne są duże latarki, mniejsze (domowe i turystyczne), a także minilatarki, z reguły mocowane do breloków kluczy. Na trasie podczas nocnych i wieczornych wypraw dobrze sprawdzi się latarka czołowa: oświetlisz drogę przed sobą, nie zajmując w tym czasie rąk. Dzięki temu pracujesz nad równowagą ciała, a w razie wypadku możesz asekurować się dłońmi.

Powodzenia na podróżniczym szlaku!

Autor: Bogumiła Kurzeja