Data publikacji:

Poranna gimnastyka na trawie

Poranna gimnastyka na trawie to idealny sposób na pozyskanie pokładów pozytywnej energii na długi i stresujący dzień w pracy. Dodatkowo zadbamy o odpowiednie dotlenienie organizmu i dobre samopoczucie, które zapewnią nam endorfiny, czyli hormony szczęścia, uwalniane w czasie aktywności fizycznej.

Do przeprowadzenia porannej gimnastyki wystarczy 10-15 minut, trochę miejsca w ogródku lub pobliskim parku oraz podkładka do ćwiczeń w leżeniu np. karimata lub koc. Aby podnieść przyjemność z ćwiczeń można zabrać ze sobą ulubioną muzykę.

Na początek stań w lekkim rozkroku i wykonaj 5 głębokich oddechów - unoszeniu rąk w górę powinien towarzyszyć wdech, a ich opuszczaniu wydech. Następnie przejdź do skłonów w przód. Spleć dłonie z tyłu głowy, opuść ją i delikatnie dociskaj do klatki piersiowej. Potem wykonaj 5 obszernych krążeń głową w każdą stronę.

Z pozycji pionowej z wyprostowanymi w górze rękoma opuszczaj tułów w dół. Wytrzymaj 3 sekundy, wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie 5 razy. Stojąc w rozkroku, lewą rękę oprzyj na biodrze, a prawą unieś nad głowę i wykonaj skłon w bok. Pozostań w tym ułożeniu 3 sekundy, wróć do pozycji wyjściowej i powtórz to samo na prawą stronę. Wykonaj po 3 powtórzenia na prawo i lewo.

Przejdź do leżenia na plecach, zegnij nogi w kolanach, przyciągnij je jak najbliżej klatki piersiowej i wytrzymaj 10 sekund. Rozluźnij uścisk, wyprostuj nogi, starając się nie opuszczać ich na podłoże i powtórz ćwiczenie 2-4 razy. Obróć się na brzuch, podłóż zgięte ręce pod brodę i na przemiennie unoś w górę wyprostowane nogi – po 5 powtórzeń na każdą stronę. Następnie spleć ręce na karku i odchylając głowę oraz ramiona jak najdalej do tyłu, wykonaj 10 grzbietów. Na koniec możesz zrobić 10 pajacyków lub 10 podskoków obunóż, a także pobiegać w miejscu przez 2 minuty.

Poranna gimnastyka na trawie pobudzi organizm lepiej niż wypita zaraz po wstaniu z łóżka mocna kawa czy wypalony papieros.

Autor: Sylwia Stwora