Data publikacji:

Nieprzemakalny plecak turystyczny – przegląd

Piesza wycieczka w góry lub do lasu wymaga od nas zabrania wielu niezbędnych rzeczy. Poza prowiantem i napojami musimy mieć przy sobie mapę, kurtkę przeciwdeszczową, ciepły sweter, a także aparat fotograficzny, kompas i wiele innych. Jako że pogoda bywa zmienna, warto zadbać, aby zabrane przez nas wyposażenie nie zamokło w czasie wędrówki. Wygoda jego przenoszenia też jest bardzo istotna. Nieprzemakalny plecak turystyczny wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Prezentujemy nasz przegląd wyróżniających się modeli dostępnych na rynku.

Czerwony plecak Rapid to propozycja dla osób, które na piesze wyprawy zabierają tylko najpotrzebniejsze przedmioty. Kompaktowe rozmiary (47 cm x 27 cm x 16 cm) i niewielka waga (680 g) sprawią, że plecak ten doskonale sprawdzi się także na co dzień, na przykład do szkoły lub do pracy. Wygodę podczas noszenia zapewnia podparcie pleców z siatki i gąbki, które odpowiadają również za prawidłową wentylację. Pojemność plecaka wynosi 20 l, a dwie duże komory, liczne kieszonki, uchwyty i organizer sprawią, że transportowana zawartość będzie zawsze uporządkowana. Materiał, z którego wykonano plecak jest nieprzemakalny.

Zielony plecak o pojemności 35 litrów przeznaczony do wędrówek górskimi szlakami. Wygodę noszenia zapewniają odpowiednio wyprofilowane szelki oraz pas biodrowy. Za wentylację pleców odpowiada zaawansowany system SFS. Plecak wykonano z odpornego materiału o nazwie Duralon, dzięki czemu ma zwiększoną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wspinacze docenią zapewne regulowaną klapę górną, schowek na akcesoria oraz siatki do przenoszenia wody. Przed deszczem chroni chowany pokrowiec.

55 litrów pojemności i liczne zewnętrzne i wewnętrzne schowki – to cechy plecaka turystycznego, który powinien spełnić potrzeby najbardziej wymagających wędrowców. Model wykonany jest z odpornego Duralonu i ma wymiary 68 cm x 28 cm x 19 cm; waży nieco ponad 1600 gram. Na zewnątrz wyposażony jest m. in. w dwie główne kieszenie, dwie kieszenie boczne, dużą kieszeń na dole oraz w siatki na wodę. Wewnątrz wydzielono miejsce na bukłak. Stelaż plecaka stanowią dwie aluminiowe rurki. Pokrowiec przeciwdeszczowy sprytnie ukryty jest w kieszeni na spodzie plecaka.

Ten plecak opracowano z myślą o osobach uprawiających ski-touring i wspinaczkę wysokogórską. Dzięki temu jest odpowiednio lekki, wytrzymały i zapewnia efektywną wentylację pleców. Klamry na pasie biodrowym i pasie piersiowym można szybko otworzyć nawet w grubych rękawicach. Ciekawe rozwiązanie to również możliwość dostania się do komory głównej od strony pleców. Oprócz licznych kieszeni model ten ma również wyposażenie dedykowane specjalnie do wspinaczki: zaczepy do noszenia czekanów i kasku. Materiał, z którego uszyty jest plecak zapewnia ochronę przed deszczem.

Ostatnia propozycja to duży plecak turystyczny o pojemności 65 litrów. Wyposażony jest w dwie komory główne i kilka mniejszych kieszeni. Wygodę noszenia zapewniają profilowane szelki i pas biodrowy. Zastosowany system nośmy można regulować nawet w trakcie marszu. W podwójnym dnie umieszczony został pokrowiec do ochrony przed deszczem.

*Aby poznać informacje o produkcie, kliknij w jego zdjęcie.

Autor: Sylwia Stwora