Data publikacji:

Najlepsze książki podróżnicze - przegląd

Uwielbiasz podróżować? Rzuć okiem na listę książek podróżniczych, które warto mieć na półce przed kolejną wyprawą. Wciągające reportaże i relacje z podróży na pewno zainspirują Cię do zorganizowania kolejnej wycieczki!

Jeśli spodoba Ci się jakaś książka, kliknij w jej zdjęcie aby kupić ją najtaniej w Internecie.

Wybierasz się do Stanów Zjednoczonych? Koniecznie sięgnij do jednej z książek Marka Wałkulskiego, który w USA spędził wiele lat jako korespondent polskiego radia. Opisuje on dokładnie i szczegółowo amerykańską rzeczywistość z perspektywy przybysza. Zadziwiające jest to, jak bardzo kultura Ameryki różni się od naszej!

Beata Pawlikowska to jedna z najbardziej znanych polskich podróżniczek, a Kuba to jedna z najbardziej wymarzonych podróżniczych destynacji wielu osób. Beata Pawlikowska zabiera nas w jedną ze swoich podróży na Kubę, w której zbacza z turystycznych szlaków, aby pokazać prawdziwą kubańską kulturę.

"Busem przez świat" to projekt kilku podróżniczych zapaleńców, dla których świat nie ma żadnych granic, dlatego postanowili zwiedzić go... starym busem. Chcesz wiedzieć, jak sześcioro przyjaciół poradziło sobie w Ameryce i Meksyku z bardzo ograniczonym budżetem? Koniecznie przeczytaj tę książkę.

Martyna Wojciechowska to nasza ulubiona polska podróżniczka! Książka to reportaż z jej wyprawy na Mount Everest, w której znajdziemy nie tylko opis samej podróży, ale również opis emocji związanych z tak ogromnym wyzwaniem.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz