Data publikacji:

Pomysł na wrześniowy urlop: najpopularniejsze hiszpańskie wyspy

Wypoczynek w Hiszpanii od lat cieszy się zainteresowaniem polskich turystów. Ze względu na ciepłe temperatury i wyśmienitą pogodę warto odwiedzić ten kraj o każdej porze roku. Dziś bierzemy pod lupę najpopularniejsze hiszpańskie wyspy.

Odkładając urlop na wrzesień, możemy skorzystać z atrakcyjnych ofert last minute. Obierając za cel swojej podróży Hiszpanię, mamy zapewnioną dobrą pogodę, wspaniałe plaże i mnóstwo rozrywek w miastach i miasteczkach. Przedstawiamy 5 hiszpańskich wysp, które są warte odwiedzenia.

Fuerteventura

Fuerteventura, źródło: travelingwithmj.com

Czyli najbardziej słoneczny zakątek Hiszpanii. To raj dla miłośników wodnych sportów. Jeśli wziąć pod uwagę piękne krajobrazy i piaszczyste plaże, nikogo nie dziwi fakt, że wyspa jest najczęściej wybierana przez turystów.

2. Majorka

Majorka, źródło: flickr.com

Urlopowy pewnik. Sezon na Majorce trwa od kwietnia do listopada. Wyspa jest atrakcyjna zarówno pod względem turystycznym, jak i rozrywkowym. Czas można tutaj spędzić, zwiedzając zabytki lub leniuchując na plaży. Miłośnikom dobrej zabawy nie wypada nie odwiedzić słynnych dyskotek, pubów i barów.

3. Lanzarote

Lanzarote, źródło: flickr.com

Często określana mianem wyspy wulkanów. Znajduje się ich tutaj ok. 300. Malownicze pejzaże wyspy doceniło UNESCO - niektóre widoki naprawdę zapierają dech w piersiach. Wypoczywając na wyspie, koniecznie odwiedźmy winnice, wulkaniczny park narodowy i tarasy widokowe.

4. Gran Canaria

Gran Canaria, źródło: flickr.com

Tutaj królują wydmy piaskowe i rozległe plaże. Urzeka też bujna roślinność i śródziemnomorski klimat. Wyspa zachwyci zwłaszcza miłośników plażowania. Zapuszczając się w głąb lądu, natkniemy się m.in. na jaskiniowe osiedle czy ślady dawno minionej kultury...

5. Ibiza

Ibiza, źródło: flickr.com

Prawdziwa stolica hucznych imprez do białego rana. Tutaj najszybciej rozwinęła się turystyka masowa, dzięki czemu Ibiza przyciąga urlopowiczów m.in. doskonale rozwiniętą bazą noclegową. Przy dźwiękach muzyki elektronicznej można bez końca sączyć drinki z palemką, podziwiając urzekające pejzaże.

*Podróżując po Hiszpanii, warto mieć w torbie przewodnik. Ciekawe wydania znajdziesz tu.

Autor: Bogumiła Kurzeja