Data modyfikacji:

TOP10 - książki dla miłośników outdooru i zdrowego stylu życia

Każdą wolną chwilę spędzasz w aktywny sposób i najczęściej na świeżym powietrzu. Góry, morze, Polska, zagranica, rower, bieganie, sporty ekstremalne, zwiedzanie niezwykłych miejsc w różnych zakątkach świat – po prostu lubisz gdy coś się dzieje. Do tego lubisz wiedzieć, jak wspomóc budowę kondycji i cieszyć się dobrym zdrowiem, dzięki odpowiedniemu stylowi żywienia. Obchodzony 23 kwietnia Światowy Dzień Książki to dobra okazja do chwili wytchnienia i zaczytania się w fachowej literaturze. Oto TOP10 tytułów książek miłośników outdooru.

1. Szkoła przetrwania. Kultowy poradnik survivalowy, Bear Grylls, wydawnictwo: Pascal 

Obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Książka autorstwa Beara Gryllsa, Naczelnego Skauta Wielkiej Brytanii i alpinisty (ma na swoim koncie wejście na Mont Everest) zawiera mnóstwo dobrych rad dla adeptów trudnej sztuki survivalu. Dzięki wskazówkom Brytyjczyka uda ci się przeżyć w naprawdę niegościnnych miejscach i trudnych warunkach. Z poradnika dowiesz się m.in. jak używać narzędzi ratujących życie, rozbić obóz, rozpalić ogień, opatrzyć ranę, wytropić dzikiego zwierza czy przygotować jedzenie.

Lubisz czuć adrenalinę? Interesują cię zabawy i sporty outdoorowe? Masz jednak jeden problem – nie wiesz, jak urzeczywistnić swoje pasje i przeżyć niezapomniane przygody? Podpowie ci to niestrudzony podróżnik Bear Grylls, znany nam ze Szkoły przetrwania emitowanej przez Discovery. W "Outdoor. Pasja i Przygoda" opisuje różne formy aktywności outdoorowej, od latawców, nart, surfingu, kitesurfingu, raftingu, nurkowaniu, po speleologię, obozowanie, piesze wędrówki oraz budowanie domu na drzewie. Podpowie również, jak przygotować się do wspinaczki wysokogórskiej oraz jak orientować się w terenie.

Ta książka, określana mianem "górskiej biblii" to najważniejsze źródło wiedzy o turystyce pieszej i sportach górskich zarówno dla osób zaczynających przygodę z górami, amatorów, jak i ekspertów od wspinaczki oraz turystyki górskiej. Znajdziemy w niej opis doświadczeń i wiedzę osób, które z górami są związane od zawsze i zdobyły największe masywy górskie. Nowe wydanie zawiera też rozdział o treningu przygotowującym do górskich wypraw. Nie zabrakło również informacji o sprzęcie, technikach pokonywania trudnych terenów, bezpieczeństwie i działaniach w górach.

Obowiązkowy tytuł dla osób, które dużo podróżują samochodem. Z tej książki, łączącej przewodnik turystyczny z atlasem samochodowym w skali 1:300 000, dowiemy się, jakie miejsca – nie tylko popularne, ale i zapomniane lub mocno nawiązujące do zwyczajów danego rejonu, warto odwiedzić. Ponad 1000 zdjęć, 1387 atrakcji, 108 planów miast, 70 rozdziałów części przewodnikowej, 9 rozdziałów kompendium wiedzy o najważniejszych atrakcjach turystycznych, opisy i mapy 23 parków narodowych, opisy polskich obiektów znajdujących się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, wykaz ponad 1300 imprez cyklicznych, informator adresowy obejmujący prawie 1200 muzeów i 500 punktów informacji turystycznej – tym jest "Polska Niezwykła XXL".

Zbliża się słoneczny weekend, ty masz wolne i nie wiesz, jak to wykorzystać? W przewodniku znajdziesz ponad 50 propozycji szczegółowo zaplanowanych wycieczek na cały rok zarówno dla rodziny, jak i samotnych podróżników. Oprócz gotowych tras wycieczkowych, książka zawiera praktyczne informacje turystyczne, dane odnośnie lokalizacji restauracji, barów, kawiarni i punktów noclegowych oraz cyklicznych imprez. "Polska na weekend" podpowie, gdzie spędzić czas aktywnie – na kajakach, basenie, wspinaczce, rowerach itd., a także dokąd możemy wybrać się z dziećmi.

Każdy outdoorowiec powinien dbać o swoją kondycję i odporność. Zmęczenie nie sprzyja ekscytującym eskapadom. Życie w ciągłym pędzie i stresie, sięganie po gotową żywność przemysłową, niewysypianie się... to wszystko przekłada się na nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd. Prowadzi też do zakwaszenia organizmu i zaburzeń równowagi pH. Sięgając po "Alkaliczny styl życia", dowiemy się jak pozbyć się dolegliwości i cieszyć się witalnością, zdrowiem, dobrym samopoczuciem i odpowiednią masą ciała. Do książki dołączona jest kolorowa książeczka z listą zakupów.

Nurkowanie dostarcza niesamowitych przeżyć, zwłaszcza gdy w podwodnym świecie czekają na nas... wraki. W bogato ilustrowanej książce z fotografiami 3D, odkryjesz miejsca z najpiękniejszymi wrakami świata. Poznamy też praktyczne informacje i wskazówki odnośnie poruszania się po morskich głębinach.

Nie jest to być może książka typowo outdoorowa, ale również warto zwrócić na nią uwagę. Stres to jeden z istotnych czynników wpływających negatywnie na nasze zdrowie. "Kolorowanki dla dorosłych" pozwolą zrelaksować się przy wypełnianiu barwami misternych, koronkowych wzorów i obrazków. Sąsiadujące z obrazkami sentencje mistrzów Zen zmuszą do chwili refleksji i – być może – pomogą złapać dystans i zniwelować codzienną nerwówkę.

Jeden z 3 tomów trylogii Fotografia według Langforda powinien uzupełnić biblioteczkę nie tylko pasjonata fotografii, ale również wszystkich tych, którym zależy na uzyskiwaniu satysfakcjonujących zdjęć z podróży po różnych zakątkach Polski i świata. Książka krok po kroku przeprowadzi nas przez tajniki upamiętniania wyjątkowych chwil, zarówno od strony technicznej, jak i estetycznej. Poznamy najważniejsze zagadnienia fotografii i bogatsi o tą wiedzę, będziemy mogli wypracować własny styl robienia zdjęć.

To obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów aktywnego trybu życia, którym zależy na poprawie kondycji fizycznej i wyników sportowych. Koniec z podejmowaniem kolejnych prób budowania formy, które prędzej czy później kończyły się fiaskiem. Anita Bean, jedna z czołowych brytyjskich specjalistek od spraw żywienia w sporcie, daje praktyczne wskazówki odnośnie zwiększenia wytrzymałości, siły oraz wydolności organizmu, omawia metody obliczania zapotrzebowania organizmu na kalorie, węglowodany oraz białka oraz podpowiada, ile płynów wypijać i jak skutecznie nawodnić organizm. Znajdziesz tu codzienne plany żywieniowe, które pomogą osiągnąć wymarzony cel – redukcja tkanki tłuszczowej, budowa masy mięśniowej itp. Poradnik odpowie na kwestie związane z formą, efektywnością i żywieniem u sportowców amatorów, zawodników, dzieci czy wegetarian. Po przeczytaniu przewodnika będziemy bogatsi o wiedzę związaną z przygotowaniem się do występów w zawodach sportowych oraz będziemy wiedzieć, jak stosować suplementy i odżywki sportowe.

Chciałbyś dołączyć jedną z tych książek do swojej prywatnej biblioteczki? A może po prostu masz apetyt na dobrą lekturę? Teraz masz  ku temu najlepszą okazję! Świętuj z Ceneo.pl Światowy Dzień Książki i skorzystaj z Dnia Darmowej Wysyłki Książek!  23 kwietnia zamów  książki na Ceneo.pl i nie płać za przesyłkę. Księgarnie i książkowe oferty biorące udział w akcji będą oznaczone specjalnym znakiem

Listę Księgarni  oraz szczegóły Dnia Darmowej Dostawy Książki znajdziesz na stronie: http://www.ceneo.pl/lp/Swiatowy_dzien_ksiazki. Zaspokój głód literatury i oddaj się czytelniczej uczcie!