Data publikacji:

Lornetki – przegląd

Ten przyrząd optyczny jest nieodzowny przy uprawianiu różnego rodzaju hobby. Trudno sobie bez niego wyobrazić obserwację ptaków i dzikich zwierząt lub podziwianie odległych szczytów w trakcie górskich wycieczek. Przydaje się również w innych sytuacjach, np. gdy na stadionie, w trakcie hitowego meczu, siedzimy w odległym sektorze, a chcielibyśmy dojrzeć dokładnie, co się dzieje na boisku. Mowa oczywiście o atrybucie generałów i tajnych agentów, czyli lornetce. Sprawdzamy, które z dostępnych na rynku modeli zagwarantują najlepszą jakość przybliżenia oglądanego obrazu oraz wystarczającą trwałość.

Wytrzymała dzienna lornetka o nowoczesnej stylistyce i kompaktowych wymiarach. Idealnie nada się dla kibiców zasiadających na trybunach w trakcie różnych zawodów sportowych. Jest niewielka, dlatego zmieści się w małej torbie lub większej kieszeni. Zwartą budowę zawdzięcza wykorzystaniu pryzmatów w układzie Roof. Lornetkę przed uszkodzeniami mechanicznymi chroni ogumowana obudowa. Dodatkową zaletą modelu jest zastosowanie powłok antyrefleksyjnych na wszystkich granicach szkła z powietrzem. Zapobiegają one stratom światła podczas przechodzenia przez układ optyczny sprzętu. Lornetka powiększa 10 razy i wyposażona jest obiektyw o średnicy 32 mm. Zapewnia pole widzenia do 80 metrów.

Model odporny na wodę i kurz. Użyty w niej układ optyczny zapewnia użytkownikowi czysty obraz nawet, gdy warunki widoczności nie są najlepsze. Lornetka ta może być przyrządem dla całej rodziny, ponieważ regulacja okularu pozwala dopasować ją do osób w każdym wieku. Mogą z niej również z powodzeniem korzystać osoby noszące okulary, a to dzięki zastosowaniu ruchomych muszli ocznych. Obudowa jest ogumowana i wytrzymała, więc powinna znieść trudy użytkowania na co dzień. Zastosowano tutaj układ pryzmatów Porro i obiektyw o 32 mm średnicy. Lornetka zapewnia 8,5-krotne powiększenie.

Turyści i obserwatorzy przyrody powinni zwrócić uwagę na tę lornetkę. Jest lekka i posiada ogumowaną obudowę, więc zniesie niejedno. Estetów zadowoli również nowoczesny design. W modelu zastosowane zostały pryzmaty w układzie Porro i obiektyw o 50 mm średnicy. Użyty układ optyczny powiększa obraz 50 razy.

Niewielka i bardzo lekka (zaledwie 188 gram) lornetka przeznaczona głównie dla myśliwych. Zapewnia powiększenie oglądanego obrazu o 8 razy. Soczewki i pryzmaty mają niebieską powłokę, dzięki nim zachowana jest wysoka wydajność przy przechodzeniu światła przez optykę lornetki. Obudowę zrobiono z solidnych materiałów i dodatkowo powleczono cienką warstwą ochronnej gumy. Średnica obiektywu: 21 mm.

Ostatnia z prezentowanych lornetek to model zapewniający 10-krotne powiększenie obrazu i zwiększoną ochronę przed uszkodzeniami. Odporność nadaje nie tylko wysoka jakość wykończenia, ale również wypełnienie wnętrza sprzętu azotem, co – wraz z pierścieniami uszczelniającymi – chroni przez dostawaniem się do środka wody lub zaparowaniem. Zastosowany układ optyczny (średnica obiektywów: 42 mm) zapewnia użytkownikowi obraz niezniekształcony przez refleksy świetlne oraz z pełnym nasyceniem kolorów. Ogumowana obudowa sprawi, ze lornetka nie powinna wyślizgnąć się z rąk podczas trekkingu lub na polowaniu.

 *Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora