Data publikacji:

Kurtka narciarska – przegląd

Planujesz w okresie między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem wyjechać na narty? Oprócz dobrego sprzętu konieczna będzie odpowiednia kurtka narciarska. Sprawdziliśmy, które modele zdadzą egzamin podczas szaleństw na stoku.

Dla dzieci

Chłopięca kurtka narciarska ochroni przed wiatrem, chłodem i wieloma innymi czynnikami atmosferycznym, dzięki trzem warstwom materiału. Model z wypełnieniem z poliestru posiada wysoki, ocieplany kołnierz, regulowane mankiety oraz odpinany kaptur. Świetnie odprowadza wodę i zapewnia dobrą wentylację. Oprócz kieszeni bocznych ma też jedną wewnętrzną i jedną na ramieniu, a także odblaski oraz otwór na słuchawki.

Model dziewczęcy o wodoszczelności do 8000 mm został w 100 procentach wykonany z poliestru. Kurtka doskonale chroni przed zimnem (do -30 stopni C) i wiatrem, a równocześnie zapewnia odpowiednią wentylację. Posiada zamek przez całą długość, odpinany i ocieplany kaptur oraz boczne kieszonki.

Dla kobiet

Biała kurka sprawdzi się zarówno przy jeździe na nartach, jak i snowboardzie. Model wypełniony prawdziwym pierzem i piórami nie pozwoli zmarznąć na stoku żadnej miłośniczce zimowych szaleństw. Kurtka jest wodo- i wiatroszczelna oraz oddychająca. Posiada odpinany kaptur z opcją regulacji oraz wysoki kołnierz z osłoną na podbródek. Nie brakuje jej kieszeni oraz mankietów na rzepy.

Ten model zapewni pełen komfort i ciepło w czasie pobytu na stoku czy w górach. Wypełniona poliestrem kurtka zimowa jest wodoszczelna oraz oddychająca – ma otwory wentylacyjne w postaci zamków błyskawicznych w okolicach przedramienia. Posiada wysoki kołnierz z osłoną podbródka, regulowany kaptur oraz rozpinany na całej długości zamek błyskawiczny.

Dla mężczyzn

Zielona kurtka zimowa z nylonu, wypełniona poliestrem, z wysokim kołnierzem zapewni świetną ochronę przed przenikliwym chłodem. Model na całej długości, w tym również na zamkach, odprowadza wodę. Mankiety tej kurtki zimowej, podobnie jak kaptur, są regulowane.

Wysoki, ocieplany kołnierz z osłoną podbródka, kilka rodzajów kieszeni, w tym prostopadła kieszeń typu Napoleon, regulowany kaptur z możliwością odpięcia czy pętelki na kciuki to nie jedyne atuty tego modelu. Czarno-niebieska kurtka zimowa z poliestru ochroni przed wiatrem, śniegiem, a jednocześnie pozwoli skórze swobodnie oddychać.

Autor: Sylwia Stwora