Data publikacji:

Krzesło turystyczne – jakie wybrać?

Wygoda i dobra zabawa to podczas wakacyjnego wyjazdu jedne z priorytetów. Na rynku istnieje szeroki wybór różnego rodzaju krzeseł turystycznych, lecz nie zawsze wiemy które z nich będzie najbardziej odpowiednie. Radzimy, na co zwrócić uwagę przy planowanym zakupie.

Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj krzesła turystycznego najbardziej Cię interesuje – mobilne i praktyczne czy przede wszystkim wygodne i komfortowe. Mniejsze modele można złożyć na płasko, zajmują w bagażniku niewiele miejsca, ale często są przy tym również twarde i niestabilne.

Przy wyborze odpowiedniego mebla uwagę należy zwrócić na jego konstrukcję, odporność i materiał, z jakiego został wykonany. Siedzisko z reguły wytworzone jest z wytrzymałych tkanin syntetycznych, natomiast stelaż – z aluminium. Przyjrzyjmy się dokładnie rozstawieniu nóżek, czy nie zaburzają równowagi i czy krzesło nie kołysze się na boki. Ponadto powinny winny posiadać antypoślizgowe nakładki. Dodatkowym walorem mogą okazać się podłokietniki, które zapewnią swobodne ułożenie rąk.

Niektóre krzesła wyposażone są dodatkowo w pokrowiec umożliwiający swobodne i wygodne przenoszenie, np. na ramieniu. Ważną kwestią są również kieszenie, zlokalizowane z reguły z tyłu lub z boku, w których w łatwy sposób będziemy mieć dostęp np. do jedzenia i picia.

Jeśli krzesło przeznaczone ma być dla osoby otyłej, przy zakupie zwróćmy uwagę na maksymalne obciążenie. Standardowe modele są w stanie zwykle wytrzymać ciężar ok. 100 kg. Istnieją także meble, przeznaczone dla tęższych podróżników.

Minusem krzesełek turystycznych jest brak możliwości regulacji oparcia. Jeśli jest to dla Ciebie ważny czynnik, lepiej zdecyduj się na kupno fotela, np. w wersji ogrodowej, które znajdziesz tutaj.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora