Data publikacji:

Kosz piknikowy – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Słoneczna pogoda sprzyja wypadom za miasto czy do parku, a tam z powodzeniem możemy urządzić rodzinny piknik. Aby przygotować rodzinny obiad czy inny posiłek na świeżym powietrzu, konieczny będzie kosz piknikowy, do którego spakujemy jedzenie, a także zastawę i inne akcesoria.

Wybierając kosz piknikowy, przede wszystkim musimy zdecydować, na jaką liczbę osób chcemy przygotować posiłek na zewnątrz. Na rynku dostępne są modele przeznaczone zarówno dla dwóch lub czterech osób, jak i stworzone z myślą o dużych rodzinach czy piknikach organizowanych dla 6 i więcej osób.

Kolejna ważna kwestia przy zakupie kosza piknikowego to jego waga i wielkość, które w dużej mierze determinuje sposób w jaki będziemy go transportować. Jeśli na piknik wybieramy się samochodem, nie trzeba zbytnio się ograniczać. Jednak gdy na miejsce zamierzamy dojechać np. rowerem, warto sięgnąć po kosz piknikowy, który spokojnie przewieziemy na bagażniku. Jeśli chodzi o materiał, większość modeli produkowana jest z lekkiej wikliny.

Wybierając wiklinowy pojemnik warto zwrócić uwagę na to, czy zestaw zawiera wyposażenie czy też musisz je uzupełnić we własnym zakresie. Praktycznym rozwiązaniem będzie zakup skompletowanego sprzętu, ale jeśli zdecydujesz się na sam kosz, zastawa powinna być zrobiona z tworzywa sztucznego. Unikniesz jej stłuczenia.

Kosz piknikowy powinien posiadać paski przy wieku, do których będzie można przyczepić płaskie akcesoria, a także osobne przegródki na szklanki i kieliszki oraz torebkę na sztućce. Dobrze, jeśli będzie mieć komorę termiczną na ciepłe jedzenie oraz chłodzącą.

W kwestii uchwytów, kosz piknikowy powinien mieć regulowany uchwyt główny, a w przypadku większych modeli, które wymagają przenoszenia przez dwie osoby, również uchwyty boczne.

Autor: Sylwia Stwora