Data publikacji:

5 sposobów na udanego grilla

Mamy nadzieję, że grillowanie jeszcze Wam się nie znudziło. Dla wszystkich wytrwałych zapaleńców oraz dla tych, którzy dopiero odkrywają jego zalety, przygotowaliśmy listę 5 sposobów na udanego grilla. Także jesienią. Skorzystajmy z ostatnich ciepłych dni!

1. Sprzęt

Może to i koniec sezonu grillowego, ale kto powiedział, że koniec nie powinien być uczczony równie godnie, co początek. Jak już zapewne wiecie, dobry sprzęt zdecydowanie ułatwia cały rytuał grillowania. Warto odświeżyć sobie wiedzę na temat wyboru odpowiedniego grilla, można jeszcze bowiem upolować atrakcyjne wyprzedaże. To właśnie na koniec lata można często znaleźć najlepsze oferty.

Podstawowym kryterium wyboru grilla jest oczywiście miejsca jego użytkowania. Jeśli jest to balkon, na którym silne dymienie nie jest mile widziane, rozejrzyjmy się za grillem elektrycznym. Emituje on znacznie mniej dymu niż tradycyjny.

W przypadku każdego grilla warto zwrócić uwagę na to, czy jest stabilny. Wielkość rusztu czy wysokość uzależnione są już od osobistych preferencji. Jednak należy pamiętać, że mały ruszt jest często mało praktyczny, zwłaszcza gdy chcemy grillować dla większej liczby osób.

2. Przygotuj coś na ruszt

Dzięki wcześniejszemu przygotowaniu mięs nie będziemy skazani na posiłkowanie się gotowymi zestawami czy tradycyjnymi kiełbaskami. Warto urozmaicić nieco nasze grillowe menu, wprowadzając do niego również ryby (koniecznie pieczone w folii lub specjalnym przyrządzie do ich pieczenia), owoce morza czy warzywa, np. w postaci kolorowych szaszłyków.

closetcooking.com, bhg.com

3. Towarzystwo

Podstawowy i najważniejszy wyznacznik udanego grilla to doborowe towarzystwo. Naszym zdaniem - ważniejszy niż sam sprzęt. Rodzina i/lub przyjaciele rozgrzeją nawet najzimniejsze jesienne popołudnie. Co zrobić, żeby wasze spotkanie przerodziło się w prawdziwy festiwal kulinarny? Możecie zaproponować, żeby wszyscy przygotowali na ruszt coś nietuzinkowego. Niezapomniane doznania smakowe gwarantowane!

4. Zaplanuj rozrywkę

Aby umilić sobie nieco czas oczekiwania na kolejne partie grillowanych przysmaków, warto przygotować wcześniej kilka pomysłów na rozrywkę. Polecamy zagrać w Tabu lub Dixit, czyli zabawę w skojarzenia i zgadywanki. Jeśli nie wszyscy Wasi przyjaciele znają się ze sobą, to taka zabawa z pewnością ułatwi im nawiązanie kontaktu. Dobrym sposobem będą też kalambury. Zaręczamy, że będziecie mieć z tego mnóstwo śmiechu.

5. Odrobina wygody dla gospodarza

Niesamowicie praktycznym rozwiązaniem będzie wykorzystanie plastikowych talerzyków i sztućców. Jako gospodarz na pewno ucieszysz się na tę myśl. Zero stresu i wizji przyszłego zmywania. Co więcej, wielu producentów oferuje obecnie także bardzo estetyczne plastikowe kieliszki czy szeroki wybór plastikowych kubeczków.

Autor: Natalia Malko