Data publikacji:

Jak zorganizować wycieczkę autostopem?

Coraz więcej osób zamiast wczasów organizowanych przez biura podróży wybiera wyjazd na własną rękę. Jeśli i Ty rozważasz wycieczkę autostopem, przyda Ci się kilka praktycznych porad na temat tego, jak ją zorganizować.

Podróż autostopem to szansa na poznanie ciekawych i sympatycznych ludzi, doświadczenie niezapomnianych przygód i możliwość zwiedzenia sporego kawałka świata przy minimalnym nakładzie finansowym. By wyjazd był bezpieczny i udany, warto organizować go w większej grupie, poznać kilka przydatnych zasad wymienianych na różnego rodzaju forach, a w wielu przypadkach zachować ograniczone zaufanie do spotykanych na drodze ludzi.

Jak zorganizować wycieczkę autostopem, by zaliczyć ją do udanych? Po pierwsze, należy pamiętać o dokładnym skompletowaniu bagażu. Nie może być to pod żadnym pozorem walizka czy torba, która uniemożliwi nam sprawne poruszanie. Postawmy na plecak turystyczny, najlepiej niezbyt duży, by zmieścił się we wnętrzu auta wraz z innymi bagażami naszych towarzyszy. Zrezygnujmy z torb z jedzeniem, wybierzmy posiłki oferowane na stacjach benzynowych i zadbajmy przede wszystkim o to, by w naszym ekwipunku znalazły się rzeczy naprawdę potrzebne. Wszelki zbędny balast prędzej czy później przysporzy nam dodatkowych kłopotów.

Kolejnym krokiem jest zorganizowanie tabliczki z nazwą miejscowości lub regionu, do którego się udajemy. Zaoszczędzi to czasu nam i kierowcom, którzy widząc podobny cel podróży, może zdecydują się zabrać nas ze sobą. Ustawiajmy się w miejscu, w którym dozwolone jest zatrzymywanie się, znajduje się szerokie pobocze i jest względnie bezpiecznie.

Jeśli w tym samym miejscu stoją również inni autostopowicze, pamiętajmy, aby zawsze ustawić się za nimi – zjawili się tam wcześniej, więc logicznie powinni mieć szansę złapania transportu jako pierwsi. Warto też wymienić się z nimi informacjami co do celu podróży i pomagać sobie nawzajem.

Należy również pamiętać o zabraniu namiotu, jeśli nie bierzemy pod uwagę noclegów w motelach lub zajazdach. Spanie na przystanku, dworcu lub pod gołym niebem nie jest zbyt komfortowe, może być poza tym bardzo niebezpieczne.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora