Data publikacji:

Jak kręcić hula hop? Sposoby kręcenia hula hop

Hula hop dostępne na rynku nie przypominają już tego tradycyjnego, którym dzieci ochoczo kręciły na podwórku. Współczesne hula hop mają dodatkowe wypustki, które mają pomóc osiągnąć lepsze efekty. Czy naprawdę wystarczy tylko kręcić hula hop, by mieć w końcu talię osy? Sprawdź, jakie są rodzaje hula hop. Dowiedz się, jak kręcić hula hop i poznaj opinie na jego temat.

Jakie są rodzaje hula hop?

Hula hop tradycyjny

To tradycyjne hula hop, które jest najbardziej popularne wśród dzieci oraz wśród osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z hula hop i uczą się nim kręcić. Taki produkt jest lekki, dostępny w różnych - zarówno stonowanych, jak i żywych, atrakcyjnych dla dzieci kolorach. Cena hula hop tradycyjnego nie jest wysoka. Można je kupić już za kilkanaście złotych, w zależności od producenta i rozmiaru hula hop.

Hula hop z masażerami

Takie hula hop charakteryzuje się pofalowaną obręczą od strony wewnętrznej. Produkt jest składany, co jest jego ogromną zaletą, bo można go szybko złożyć, jeśli nie chcesz, by goście na urodzinach czy parapetówce z niego korzystali. Montaż jest bardzo prosty. W większości modeli elementy hula hop są takie same, co oznacza, że kolejność podczas składania nie ma znaczenia. Nie trzeba też używać dużej siły, by złożyć lub rozłożyć poszczególne elementy, przy czym konstrukcja jest stabilna i hula hop nie psuje się podczas kręcenia. To dobry wybór dla wszystkich osób, które już potrafią kręcić zwykłym, tradycyjnych hula hop.

Hupa hop z wypustkami

Takie hula hop posiada polipropylenowe lub polietylenowe masażery po wewnętrznej stronie hula hop. Mogą być wbudowane na stałe, ale częściej to ty będziesz musiała je zamontować podczas montażu hula hop. Jest to na szczęście bardzo proste i wystarczy, że wciśniesz masażer na swoje miejsce przy użyciu małej siły. Zadanie kulek polega na rozbijaniu tkanki tłuszczowej, co ma pomóc w osiągnięciu zgrabnej, wciętej i szczuplejszej talii bez wystających boczków.

Hula hop z magnetycznymi wypustkami

Takie hula hop posiada magnetyczne wypustki, które mają poprawiać przepływ krwi. Czy działają? Opinie użytkowników są raczej sceptyczne. Warto jednak zainwestować w produkt z wypustkami magnetycznymi, ponieważ jego ciężar jest wówczas większy, co korzystnie wpływa na efekty, jakie można przy pomocy tego urządzenia osiągnąć. Metalowe elementy są też przeważnie bardziej trwałe od tych plastikowych, dlatego hula hop z wypustkami magnetycznymi zdecydowanie warto rozważyć, jeśli szukasz idealnego hula hop dla siebie.

Jak dobrać rozmiar hula hop?

Rozmiar hula hop powinien być dobrany pod kątem twoich umiejętności i preferencji. Jeśli potrafisz już kręcić produktem, ale nie jesteś jeszcze wprawiona, zaleca się zakup nieco większego hula hop. Większym produktem będzie ci po prostu łatwiej manipulować. Z kolei znowu, jeśli zależy ci na szybszych efektach, lepiej sprawdzi się mniejsze hula hop, które wymaga więcej twojego zaangażowania podczas kręcenia. 

Pamiętaj też o zwróceniu uwagi na ciężar hula hop. Niektóre modele mogą ważyć nawet ponad 1,5 kg! To bardzo dużo w porównaniu do tradycyjnego hula hop, które waży niecałe pół kilograma. Im cięższe hula hop, tym efekty będą lepsze i szybsze. Najcięższe produkty to te, które posiadają liczne wypustki. W sklepach znajdziesz na przykład takie, które posiadają 50, 80, a nawet i 200 wypustek.

Jak kręcić hula hop? 

Pamiętasz czasy, gdy jako dziecko potrafiłaś kręcić hula hop przez wiele godzin bez przerwy? Niestety, kręcenie hula hop to nie jazda na rowerze i wiele kobiet musi sobie przypomnieć, jak obsługiwać hula hop po latach. Kręcenie hula hop jest bardzo proste, dlatego zarówno osoby, które nigdy nie kręciły, jak i te, które spędziły swoje dzieciństwo, kręcąc hula hop na podwórku, nie muszą się martwić, szybko załapią co i jak.

Podstawą kręcenia hula hop wcale nie jest smukła i wysportowana sylwetka. Chodzi o postawę ciała. Zegnij delikatnie nogi w kolanach i poruszaj biodrami. Możesz też pomóc sobie rękoma, trzymając je pod kątem 180 stopni w stosunku do ciała. Pomoże ci to złapać balans.

Kręć zarówno w lewo, jak i prawo. To ważne, ponieważ jeśli będziesz kręcić tylko w jedną stronę, tkanka tłuszczowa i mięśnie w okolicy brzucha nie uformują się symetrycznie. Należy więc poświęcić jednakową ilość czasu na kręcenie w obie strony.

Ćwiczenia z hula hop. Rodzaje:

  • ćwiczenia na smukłą talię i biodra,
  • ćwiczenia na jędrne przedramiona,
  • ćwiczenia na jędrne uda,
  • ćwiczenia na jędrne pośladki.

Kręcić czy nie kręcić? Opinie na temat hula hop

W internecie aż grzmi od żywych dyskusji na temat hula hop. To wszystko za sprawą siniaków, których produkt może być przyczyną. Chodzi tutaj oczywiście o hula hop z masażerami lub innymi wypustkami, które uderzając o skórę, przyczyniają się do pękania naczynek. Efektem tego są siniaki, które w przypadku licznych kobiet wyglądają spektakularnie - całe plecy, boczki, a nawet i brzuch mogą być nimi na początku pokryte. 

Na szczęście siniaki szybko znikną, a skóra przyzwyczai się do nowej aktywności. Siniaki podczas kręcenia wciąż będą mogły się pojawiać, ale raczej sporadycznie. Zależy to przede wszystkim od wrażliwości twojej skóry na pojawianie się siniaków.

30 minut dziennie na początek sprawi, że twoja talia szybko zacznie się robić smuklejsza. Kluczem do sukcesu jest jednak systematyczność. Jeśli nagle przestaniesz kręcić, efekty równie szybko zaczną znikać. Pamiętaj, by się na początku nie przemęczać. Kilka-kilkanaście minut dziennie z hula hop na samym początku przygody w zupełności ci wystarczy. Dopiero z czasem zwiększaj czas kręcenia.

Autorka: Natalia Ciszewska