Data publikacji:

Gdzie na wakacje w październiku? Gdzie się wybrać?

Wakacje w październiku to marzenie wielu, którzy nie znoszą pierwszych jesiennych przymrozków, kałuż wlewających się do buta bez pytania i małej ilości słońca. Gdzie na wakacje w październiku? Gdzie się wybrać, jeśli szukasz odskoczni od polskiej jesieni, która w październiku powinna być złota, ale przecież przyroda lubi płatać figle. Jedź tam, gdzie ciepło w październiku i naładuj swoje akumulatory na czas pluchy!
gdzie na wakacje w październiku

Wakacje w październiku – gdzie najcieplej – tam i ty!

Sprawdzamy destynacje turystyczne, które są dobrymi azylami od zimna na październik. Przedstawiamy miejsca w Europie, na świecie oraz w Polsce… Bo choć w Polsce w pierwszym jesiennym miesiącu ciepła nie będzie, to złota jesień obficie obsypuje drzewa kolorami, które wielu kocha.

Gdzie na wakacje w październiku? Maroko ciepło zaprasza!

Wakacje w październiku w Maroku miną ci w przyjemnych temperaturach. Bez nieboskich upałów. Temperatury w Maroku w październiku w dzień wynoszą około 26–28 stopni Celsjusza. W tych warunkach będziesz mieć dużo energii na zwiedzanie, plażowanie i spacery. Zaplanuj wycieczkę w głąb kraju do Doliny Dades. Odkryj zakątki Marrakeszu, Fezu i Casablanki. A może masz ochotę spędzić noc na pustyni?

Izrael – mało popularne miejsce na urlop w październiku

Różnorodność krajobrazu Izraela zaskakuje niejednego turystę, ale wciąż znajdziesz w tym kraju miejsca, gdzie tylko wiatr nuci pieśni. Jeśli kochasz zmiany i jednego dnia chcesz chodzić po piaskach pustyni, raczyć oczy soczystą zielenią Galilei oraz jeść śródziemnomorską opuncję, a także gdy zadajesz sobie pytanie „Gdzie na wakacje w październiku?”, wybierz Izrael. Koniecznie zwiedź Jerozolimę, Elijat, Tel Awiw i zanurz się Morzu Martwym!

Wyspy greckie, czyli jedź tam, gdzie ciepło w październiku

Kos, Rodos, Kreta, Santorini, Mykonos oraz wiele innych. A jest ich około sześć tysięcy, z czego 227 jest zamieszkałych! Wszystkie czekają na ciebie także w październiku. Gdzie na wakacje pojedziesz – zdecyduj sam, ale wiedz, że kąpiel w ciepłym morzu w październiku to nie lada gratka! Jeśli po plażowaniu masz ochotę na zwiedzanie, to nie rozczarujesz się, a oczarujesz! Grecka kultura starożytna w swoich pozostałościach stoi otworem dla tych, którzy pragną poznać jej sekrety. Załóż wygodne buty trekkingowe i rusz na spotkanie z historią na wyciągnięcie ręki!

Gdzie na urlop w październiku? Cypr poleca swe lazurowe uroki

Agia Napa, Protaras i Paralimini – wokół tych plaż rozlewają się lazurowe wody, jedne z najczystszych kąpielisk w Unii Europejskiej. Trudno koło tego przejść obojętnie, gdy Bałtyk należy do najbardziej skażonych mórz na świecie… W październiku na Cyprze upału nie zaznasz, ale 23 stopnie Celsjusza to nadal czas na zwiewną sukienkę i T-shirt, polo oraz kąpielówki! Podzielona na turecką i cypryjską część wyspa kryje wiele ciekawych muzeów i zabytków.

Bali – wakacje w październiku niczym raj na ziemi

Widoki, plaże, spokój. Trzy gwaranty na udany urlop w październiku. Prawdziwy balijski masaż, wycieczki na pola ryżowe, urokliwe plaże wśród palm kokosowych. Atrakcje znajdą tu dla siebie ci, którzy lubią bardziej aktywny wypoczynek oraz ci, którzy cenią błogi relaks na piasku, z przymrużonym okiem, skrytym pod słomkowym kapeluszem.

Madagaskar nie tylko dla pingwinów!

Ciekawe, czy te zwierzaki cieszyłaby kąpiel w październiku w wodach Oceanu Indyjskiego, gdy na dworze 27 stopni Celsjusza? O pogodę na Madagaskarze nie musisz się martwić. Październik to lato w pełni. Biały piasek na plażach, ciekawostki przyrody egzotycznej, bo tam stacjonuje wiele rzadkich gatunków zwierząt i roślin. Czy wiesz już, gdzie w październiku na wakacje pojedzie miłośnik przyrody? Na Madagaskar!

Oman na wygrzanie się w październiku

Wakacje? Październik? Gdzie najcieplej? Tam, gdzie 30 stopni Celsjusza w dzień (temperatura wody podobnie)! Czyli Oman. Październik jest o wiele lepszą porą na wakacje w Omanie niż upalne lipiec i sierpień, bo wtedy jest tam nawet 50 stopni Celsjusza! Państwo leży na obszarze klimatu zwrotnikowego suchego. Znajdziesz tu wspaniałe plaże, krystaliczną wodę i niezwykłe widoki. Zapoznaj się z Półwyspem Arabskim nad Zatoką Omańską i Morzem Arabskim – wakacje w październiku w Omanie przyniosą ci wiele frajdy.

Gdzie na urlop w październiku w Polsce?

Jeśli uwielbiasz złote barwy jesieni, to wybierz się w Polskę, wszędzie tam, gdzie są lasy. A tam, gdzie las topi swe oblicze w tafli wody albo tam, gdzie teren faluje się (a czym mocniej, tym lepszy efekt wizualny) – napoisz swe oczy, serce i duszę barwami jesieni w najlepszej krasie.
Gdzie warto jechać jesienią w Polsce?
  • Białowieski Park Narodowy – pierwsze poranne przymrozki bajecznie kontrastują z kolorami puszczy, a i żubra przed wschodem słońca ujrzysz na polu o tej porze roku.
  • Bieszczadzki Park Narodowy – czerwone buki, rozpalone połoniny i „bieszczadzkie anioły”. Cuda nad cudami. Ale może być ślisko od błotka, bo Bies i Czad lubią pokropić deszczykiem na szlaku. Zabierz mocne buty trekkingowe i ruszaj z mapą w teren!
  • Park Narodowy Gór Stołowych – tu barwy jesieni tworzą intensywny kontrast z szarością skał o przedziwnych kształtach. Wiele skał na swoje nazwy – „Kwoka”, Małpolud”, „Koński Łeb” – ale może ty upatrzysz w nich nowe oblicza i zatytułujesz zgodnie ze swoją fantazją?
Gdzie na wakacje w październiku? Polecane destynacje czekają na twój przyjazd. Pamiętaj, że nawet jeśli jedziesz do ciepłego miejsca, to jeden komplet ciepłych dresików w walizce nigdy nie zawadzi. A na zwiedzanie jesiennej Polski zaopatrz się w dobrą kurtkę outdoorową lub parasol i ruszaj śmiało po przygody!
Zdjęcie: Grey_Coast_Media/Envato Elements
Ewa Doniec
Ewa Doniec

Podróże z plecakiem, kolarstwo szosowe, góry wysokie. Pilot wycieczek, absolwentka ekonomii oraz turystyki i rekreacji.