Data publikacji:

Orbitrek – efekty. Czy warto ćwiczyć na orbitreku?

Orbitrek jest sprzętem, który wpływa pozytywnie na całe ciało. Ćwiczenia na nim wzmacniają mięśnie, poprawiają wydolność i pomagają szybciej spalać tkankę tłuszczową. Planujesz rozpocząć treningi wzmacniające lub odchudzające? Na orbitreku masz szansę na efekty, jeśli będziesz ćwiczyć systematycznie, minimum 3 razy w tygodniu. Sprawdź, jakich rezultatów możesz oczekiwać.
Sprawdź również: Jak ćwiczyć brzuch?
orbitrek efekty

Orbitrek – efekty po miesiącu

Kiedy rozpoczynamy nową aktywność, zwykle liczymy na to, że pierwsze widoczne rezultaty pojawią się dosyć szybko. To daje nam siłę i motywuje do tego, żeby nie ustawać w wysiłkach, ponieważ początki zwykle są trudne. W przypadku orbitreka efekty można zauważyć już po mniej więcej miesiącu systematycznych treningów.
Co zauważysz po kilku tygodniach ćwiczeń? Zależy to od ich intensywności, częstotliwości i wielu innych czynników, ale jeśli będziesz sumiennie trenować na orbitreku, z pewnością dostrzeżesz efekty takie jak:
  • poprawa kondycji – wytrzymanie 30 minut ćwiczeń z intensywnością, która na początku była wyzwaniem, po miesiącu nie będzie już stanowiło żadnego problemu;
  • utrata kilogramów – po takim czasie treningów kilka razy w tygodniu waga powinna spadać, chociaż tempo spalania tłuszczu będzie zależało również od prowadzonej diety;
  • wysmuklenie sylwetki, zwłaszcza ramion, ud i pośladków;
  • ujędrnienie i wygładzenie skóry;
  • poprawa samopoczucia – pojawi się poczucie lekkości, większej ilości energii, lepsza samoocena.
  • Orbitrek – efekty w obrębie brzucha

    Część osób rozpoczynających treningi na orbitreku, skupia się przede wszystkim na korzyściach zdrowotnych, interesuje ich sprawne działanie aparatu ruchu, zdrowie serca i lepsza kondycja. Przeważająca liczba użytkowników koncentruje się jednak na poprawie wyglądu i utracie wagi.
    Czy ćwicząc na orbitreku, możesz liczyć na efekty w postaci zmniejszenia brzucha? Oczywiście, sprzęt umożliwia trening cardio, który jest bardzo skuteczny, jeśli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto, chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, że pracują wyłącznie nogi i ręce, w rzeczywistości zaangażowane są także mięśnie brzucha. Masz zatem szansę na ich wzmocnienie oraz uelastycznienie.

    Orbitrek – efekty. Pośladki i uda

    Ze względu na specyfikę treningu na orbitreku, efekty bardzo szybko zauważysz w dolnych partiach ciała, które są podczas ćwiczeń stale zaangażowane. Możesz liczyć na wysmuklenie nóg i pośladków, a także na wzmocnienie mięśni. Już po kilku tygodniach zmniejszy się nieznacznie obwód ud, a pośladki się podniosą.
    Jeśli zależy ci na wyrzeźbieniu estetycznych mięśni, zajmie to zadecydowanie więcej czasu i będzie wymagało większego zaangażowania, zwłaszcza jeśli mowa o łydkach. Trenując regularnie z wysoką intensywnością, po pewnym czasie zauważysz, że mięśnie zaczynają się delikatnie zarysowywać, ale jeśli liczysz na bardziej spektakularne efekty, spróbuj zastosować obciążniki na kostki. Dzięki włączeniu ćwiczeń siłowych masz zdecydowanie większą szansę, by orbitrek przyniósł oczekiwane efekty.

    Metamorfoza na orbitreku – efekty

    Jeśli nie wiesz, jak zmobilizować się do rozpoczęcia ćwiczeń, obejrzyj zdjęcia lub relacje, na których zadowolone użytkowniczki i użytkownicy orbitreka prezentują efekty „przed„ i „po”. Metamorfoza na orbitreku może przynieść spektakularne efekty.
    Ile ćwiczyć na orbitreku, żeby schudnąć? W ciągu kilku miesięcy niektórym osobom udaje się zrzucić nawet kilkanaście kilogramów, jednocześnie zyskując wzmocnienie mięśni nóg i pośladków, a także wysmuklenie całej sylwetki i uelastycznienie skóry. Brzmi jak bajka? Takie rezultaty można osiągnąć wyłącznie dzięki ciężkiej pracy w postaci bardzo częstych, systematycznych treningów i zbilansowanej diety o ujemnym bilansie kalorycznym.
    Zdrowy ubytek wagi to około 1 kilogram tygodniowo, łatwo więc policzyć, że już w 3 miesiące masz szansę zrzucić ponad 10 kilogramów. Warto pamiętać, że przy bardzo dużej masie ciała początkowo łatwiej traci się na wadze, a z czasem to tempo zwalnia. To normalne i nie należy się tym zniechęcać.

    Orbitrek 30 minut dziennie – efekty dla zdrowia

    Orbitrek przynosi efekty, które możesz zobaczyć gołym okiem, ale sprzyja także zachowaniu dobrego zdrowia, co nie zawsze tak łatwo dostrzec. Podejmując w tygodniu przynajmniej kilka treningów o średniej intensywności, wesprzesz swoje serce i cały układ krążenia, na dłużej zachowasz młodość i dobrą kondycję. Dzięki regularnym ćwiczeniom twoja wydolność znacznie się poprawi.
    Na początku wystarczy już 30 minut dziennie, żeby odczuć pozytywną zmianę. Jeśli się zastanowisz, szybko dojdziesz do wniosku, że czujesz się lżej, masz więcej chęci do aktywności i pracy. Z czasem możesz wydłużać czas treningu do 45 minut, a później do 60 minut.

    Orbitrek magnetyczny czy mechaniczny? Efekty

    Najlepsze rezultaty osiągniesz, gdy zadbasz o jakość sprzętu. Wybierając model, oceń, jak często zamierzasz go używać i na co możesz sobie pozwolić.
    Jaka jest różnica między orbitrekiem mechanicznym a magnetycznym? Trenażery magnetyczne są bardziej nowoczesne i często wyposażone w różne dodatkowe funkcje. Ćwiczy się na nich płynnie i przyjemnie. Z kolei orbitreki mechaniczne są prostsze i tańsze. W zupełności wystarczą do podstawowych treningów, jednak są mniej wygodne w codziennym użytkowaniu i pracują głośniej.
    Jaki orbitrek pomoże osiągnąć wymarzone efekty? Oczekiwane rezultaty łatwiej uzyskasz na nowoczesnym sprzęcie magnetycznym wyposażonym w dodatkowe funkcje. Możesz jednak ćwiczyć na każdym urządzeniu, o ile nie brakuje ci motywacji i wytrwałości.
    Jeśli budżet nie pozwala na szaleństwa, nie przejmuj się, tylko ćwicz na tym, co jest w twoim zasięgu. Nawet podstawowy orbitrek w pełni wystarczy do poprawy sylwetki, kondycji i samopoczucia.
    Zdjęcie: Envato Elements
    Natalia Dymarczyk
    Natalia Dymarczyk

    Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym