Data publikacji:

Długi weekend czerwcowy - pomysły na spontaniczny wyjazd

Czekają na niego uczniowie, studenci i osoby pracujące. Długi weekend czerwcowy jest doskonałą okazją do spakowania manatków i ucieczki od codziennych obowiązków. Nie masz pomysłu na spędzenie kilku wolnych dni? Skorzystaj z naszych pomysłów na aktywny wypoczynek.

W naszym kalendarzu znajdzie się kilka długich weekendów. Weekend czerwcowy, zaraz po majówce, należy do jednej z naszych ulubionych kilkudniowych przerw. Pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu, a przez 3-4 dni można zrobić naprawdę wiele. Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi, co warto zrobić w trakcie czerwcowej przerwy. Wszystkie atrakcje zorganizujesz z dnia na dzień!

Wyjazd w góry

W czerwcu górskie szlaki prezentują się niezwykle uroczo. To doskonała pora, żeby spakować plecak, włożyć wygodne buty trekkingowe i z mapą w ręku zdobywać kolejne szczyty. Wyprawy górskie dają również szansę na jeszcze lepsze pogłębienie więzi między towarzyszami wędrówki. Nocleg? Nie ma problemu: zabierz namiot lub podróżuj od schroniska do schroniska. Możesz także skorzystać z gościnności miejscowych.

Spływ kajakowy

Szum wody, spokojny nurt i piękne widoki - spływ kajakowy to idealny sposób, by się wyciszyć i poczuć bliskość natury. To także test Twojej wytrzymałości i sprawności. Czeka Cię przenoszenie kajaku, nocleg w namiocie i "walka o przetrwanie". Zdarza się bowiem, że przez kilka godzin nie zobaczysz ani jednego śladu ludzkiej aktywności. A wynajęcie samego kajaku nie powinno być problemem.

Rajd rowerowy

Zastanawiałeś się, jak daleko możesz pojechać swoim jednośladem? Długi weekend czerwcowy to świetna okazja, żeby przekonać się o tym na własnej skórze. Jeżeli dysponujesz sprawnym rowerem i czujesz, że masz wystarczająco dużo siły, żeby pedałować po kilka-, kilkanaście godzin dziennie, to nic nie stoi Ci na przeszkodzie. Zrób zapasy, pożycz mały namiot (tak na wszelki wypadek) i wybierz kierunek (zawsze oszacuj czas potrzebny na pokonanie poszczególnych odcinków).

*Zobacz, jak przygotować się do rajdu rowerowego*

Biwak

Nocowanie pod namiotem jest świetną zabawą. Nie zarezerwowałeś domku nad jeziorem - teraz może być już bardzo trudno, żeby znaleźć lokum, tym bardziej takie w rozsądnej cenie. Świat stoi przed Tobą otworem - bez trudu znajdziesz kawałek łąki, na której razem ze znajomymi rozbijecie obozowisko.

Podróż autostopem

Autostop to prawdziwa przygoda życia. Obierasz kierunek i walczysz o każdą podwózkę do miejsca zamierzonej destynacji. Jadąc z nowo poznaną osobą, możesz odkryć wiele ciekawych rzeczy, poznać nowe miejsca i odkryć nowe możliwości. Nie zawsze uda Ci się znaleźć przychylnego kierowcę, więc czeka Cię także piesza wędrówka. Pamiętaj, że wyprawa autostopem jest ryzykowna: podróżuj z osobą towarzyszącą, informuj bliskich o swoim położeniu i bądź gotowy na każdą okoliczność.

Atrakcje last minute

Masz jeszcze czas, a biura podróży wolne miejsca. Teraz jest okres największego wysypu atrakcyjnych ofert last minute. Przejrzyj strony przewoźników, portale zakupów grupowych lub skorzystaj z aplikacji oferujących turystyczne vouchery. W ciągu kilku godzin jesteś w stanie zorganizować wycieczkę życia.