Czy warto uprawiać sport „wstając lewą nogą”?
Regularna aktywność fizyczna to najzdrowszy antydepresant i w dodatku na każdą kieszeń! Podczas uprawiania sportu wydzielane są m.in. takie hormony jak dopamina i serotonina – te same, które są wydzielane po zjedzeniu czekolady. To sprawia, że nawet pomimo zmęczenia poprawia nam się nastrój i mamy ochotę na więcej.
Sport uczy nas życia w społeczeństwie
W odpowiedzi na pytanie, dlaczego jeszcze warto uprawiać sport, nie można pominąć aspektów socjalnych. Niezależnie od tego, czy biegamy, tańczymy, pływamy, jeździmy na rowerze, gramy w siatkówkę lub wyciskamy ciężary, sport kształtuje nie tylko sylwetkę, ale i charakter. Uprawiając sporty, uczymy się rywalizacji z innymi. Uczymy się poprawiać nasze wyniki, patrząc na innych, ale również tego, jak przegrywać, kiedy ktoś jednak okazał się od nas lepszy.
Poza tym, szczególnie sporty uprawiane drużynowo, jak np. piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna, wyrabiają w nas umiejętność pracy w zespole. Żadna inna dziedzina nie pokaże nam, że na długofalowy sukces drużyny nie przekłada się wybitna jednostka, a zdolność kooperacji wszystkich osób w zespole, gdzie słabe cechy jednych osób zastępowane są mocnymi stronami drugich. Warto od czasu do czasu zaprosić znajomych np. na grę w siatkówkę.