Data publikacji:

Couchsurfing - jak to działa

Couchsurfing, czyli nocleg na kanapie, staję się coraz popularniejszym sposobem na tanie podróżowanie. Wszystko, czego potrzebujesz, żeby z niego skorzystać, to zaufanie i otwartość na ludzi.

Jak to działa

Couchsurfing to portal, za pośrednictwem którego możemy zaoferować lub szukać zakwaterowania. Aby skorzystać z jego możliwości, musimy się na nim zarejestrować i wypełnić swój profil. Dzięki temu zarówno nasi goście, jak i my dowiemy się, kim będzie nasz gospodarz. Jeśli nie chcemy lub nie mamy możliwości udostępnienia swojej "kanapy", możemy zamiast tego zaznaczyć opcję, że zwiedzimy z naszem gościem miasto lub pójdziemy na kawę.

Kiedy już znajdziemy interesujący nasz nocleg, wystarczy napisać na profil hosta prywatną wiadomość. W rozmowie uzgodnicie wszelkie szczegóły pobytu. Couchsurfing jest z założenia bezpłatną formą zakwaterowania. Jednak miłym gestem będzie podarowanie gospodarzowi symbolicznej pamiątki z naszego kraju.

Nie tylko nocleg

Couchsurfing to nie tylko świetny sposób na tani nocleg. Prawdopodobnie żadna inna forma zakwaterowania nie pozwoli nam tak blisko zapoznać się z kulturą kraju, do którego wyjeżdżamy. Możemy na własne oczy przekonać się, jak żyją ludzie w obcym miejscu i co więcej, być tego cześcią. To niesamowita możliwość na spotkanie wyjątkowych osób. Wielu korzystających z portalu, z podróży przywozi bowiem także bezcenne przyjaźnie.

Nasi gospodarze z pewnościa polecą nam najciekawsze atrakacje turystyczne i najlepsze restauracje. Wielu z nich osobiście nawet przygotowuje swoim gościom tradycyjne potrawy i opowiada o swoim kraju.

Na co uważać

Do każdej podróży powinniśmy się przygotować. Tak też jest w przypadku couchsurfingu. Kiedy szukamy noclegu na portalu, zwracajmy uwagę na polecenia i opinie. Z uwagi na to, że zazwyczaj nie mamy możliwości wcześniejszego osobistego poznania naszego przyszłego hosta, może to być dla nas wyznacznikiem. Dobrze sprawdzi się też zasada ograniczonego zaufania i zdrowego rozsądku.

Więcej sposobów na tanie noclegi podczas podróży znajdziesz tutaj.

Autor: Natalia Malko