Data publikacji:

Co zobaczyć w Poznaniu przez weekend?

Zastanawiasz się, czy warto spędzić weekend w Poznaniu? Zdecydowanie tak! W mieście tym znajduje się mnóstwo pięknych zabytków, natomiast miłośnikom przyrody na pewno przypadną do gustu zoo oraz palmiarnia. Co zobaczyć w Poznaniu przez weekend? Sprawdź w artykule!

A jeżeli szukasz innych atrakcji turystycznych, sprawdź gdzie na weekend w Polsce?
Poznań na weekend

Weekend w Poznaniu – dlaczego warto się wybrać?

Poznań to piękne, ciekawe miasto położone w samym sercu Polski. Jest jednym z najstarszych miast w naszym kraju, ponadto w XIII wieku pełnił również funkcję stolicy. Dzięki doskonałej lokalizacji stanowi idealne miejsce na weekendowy wypad dla osób praktycznie z całej Polski. Co zobaczyć w Poznaniu przez weekend? Poniżej znajdziesz listę ciekawych miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić!

Co zobaczyć w Poznaniu? Stary Rynek i Ratusz z koziołkami

Poznańskie koziołki to jedna z największych atrakcji turystycznych miasta, która na pewno spodoba się dzieciakom. Zwierzaki ukazują się na budowli Ratusza w samo południe, zabawnie trykając. Sam ratusz to budynek pochodzący z epoki renesansu. Ponadto na rynku znajduje się wiele pięknych kamienic.

Co warto zobaczyć w Poznaniu? Zamek Cesarski

Zamek Cesarski w Poznaniu zbudowany został dla niemieckiego i pruskiego władcy,  Wilhelma II. Znajduje się on na placu Mickiewicza i jest częścią Dzielnicy Cesarskiej. Obecnie w budowli znajduje się Centrum Kultury Zamek, gdzie odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, muzyczne i artystyczne.

Co trzeba zobaczyć w Poznaniu? Stare i Nowe Zoo

Kochasz zwierzaki lub szukasz ciekawego miejsca w Poznaniu, gdzie warto wybrać się z dziećmi? Odwiedź Stare i Nowe Zoo! To drugi największy w Polsce ogród zoologiczny. Znajdują się w nim między innymi owce kameruńskie, ła będzie czarne, koczkodany, gibony oraz niedźwiedzie!

Weekend w Poznaniu. Park Cytadela

Park Cytadela to doskonałe miejsce w Poznaniu na relaksujący spacer. Znajdują się w nim nie tylko przepiękne drzewa, lecz także stare cmentarze, Muzeum Uzbrojenia, Muzeum Armii Poznań, a także ciekawe obiekty forteczne. Ponadto w Parku Cytadela znaleźć można ogród różany, amfiteatr oraz zabytkowy dąb szypułkowy!

Co zobaczyć w Poznaniu w jeden dzień? Ostrów Tumski

Ostrów Tumski to jeden z najważniejszych punktów na mapie Poznania. Jest jedyną pozostałą obecnie wyspą na Warcie. Na Ostrowie Tumskim znajdują się liczne cenne zabytki, m.in. Pałac A rcybiskupi, Złota Kaplica z podziemnymi kryptami, a także Kościół Najświętszej Marii Panny, w miejscu którego prawdopodobnie znajdowała się pierwsza polska świątynia chrześcijańska.

Co można zobaczyć w Poznaniu? Fara Poznańska

Fara Poznańska to tak naprawdę Bazylika Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa w Poznaniu. Choć nazwa może nieco przytłaczać, zdecydowanie warto odwiedzić tę piękną świątynię. Została stworzona w pełnym przepychu barokowym stylu. Jeśli lubisz zwiedzać zabytkowe kościoły, koniecznie udaj się do Fary Poznańskiej.

Co zobaczyć w Poznaniu na weekend? Palmiarnia

Kochasz naturę? Lubisz oglądać egzotyczne rośliny, których nie można spotkać na co dzień w naszym kraju? Koniecznie odwiedź poznańską palmiarnię! To największy obiekt tego typu w Polsce i jeden z największych w Europie. Znajduje się w nim aż ponad 1000 gatunków roślin. To doskonałe miejsce na relaksujący spacer.

Co robić w Poznaniu? Stary Browar

Stary Browar to ostatnie na naszej liście miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić podczas weekendu w Poznaniu. W XIX-wiecznym browarze znajduje się nie tylko centrum handlowe, lecz przede wszystkim kluby, centrum sztuki, a nawet park. To świetne miejsce na relaks po emocjonującym dniu pełnym zwiedzania!
Autor: Olga Wacholc