Data publikacji:

Bitwa na poduszki? Czemu nie?

Masz ochotę wrócić na chwilę do dzieciństwa? Brakuje Ci prawdziwie kreatywnej zabawy? Całe szczęście także do Polski dociera moda na gry miejskie, takie jak wielka bitwa na poduszki w centrum miasta. Takie zabawy odbywają się już w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu, a największe z nich gromadzą nawet kilkaset osób.

Autor: Anna F.

Zasady są proste: uczestnicy wydarzenia umawiają się za pośrednictwem portali społecznościowych, zabierają ze sobą stare poduszki, przyjaciół i chęć do dobrej zabawy. Na miejscu często odbywa się przy okazji zbiórka charytatywna. W zabawie biorą udział starsi i młodsi, dziewczyny i chłopaki, a bitwa trwa zapamiętale do momentu, aż na ziemię opadnie ostatni puch z poduszek… Na niektórych zabawach obowiązuje dress-code: mile widziane są kolorowe piżamy, szlafroki i wesołe przebrania. Dla bezpieczeństwa własnego i towarzyszy zabawy, warto zadbać o to, by używane przez nas poduszki były miękkie, a zamachy naszą “bronią” lekkie. Nie uderzamy też osób bez poduszek!

Wielka Bitwa na Poduszki pod Pałacem Kultury w Warszawie 2015; fot. Szymon Stamawski, źródło: warszawa.naszemiasto.pl .

Międzynarodowym Dniem Walki na Poduszki okrzyknięto 11 kwietnia - tego dnia, co roku, miejskie bitwy na poduszki odbywają się w dziesiątkach miejsc na całym świecie. Do zabawy przyłączają się m. in. Paryż, Hong Kong, Londyn, Berlin, Amsterdam... Wtedy też miasta rywalizują ze sobą pod względem liczby uczestników imprezy - obecnie rekord został ustanowiony przez mieszkańców holenderskiej miejscowości Groningen i wynosi… 3000 osób! Polskie edycje zabawy przyciągają zazwyczaj od kilkudziesięciu do kilkuset uczestników.

Bitwa na poduszki w Paryżu (fot. PAP/EPA/ETIENNE LAURENT)

Miejskie walki na poduszki odbywają się nie tylko 11 kwietnia - zwykle takie wydarzenia odbywają się kilka razy do roku, w sezonie wiosenno-letnim. Zastanawiasz się, gdzie szukać informacji o zabawach? Najlepiej jest śledzić portale społecznościowe oraz lokalne serwisy informacyjne. Wtedy na pewno nie przegapisz wydarzenia!

Podoba Wam się taka forma miejskiej zabawy? A może braliście w niej już udział?

Poduszki do bitwy znajdziecie TUTAJ.

Autor: Karolina