Data modyfikacji:

Jak ubrać się na paintball?

Pytanie o to, jak ubrać się na paintball jest jednym z najczęściej zadawanych przed pierwszą rozgrywką. Zaraz po pytaniu, które dotyczy kwestii stopnia odczuwania bólu po dostaniu kulką wypełnioną kolorową farbą. Choć większość firm oferujących „malowaną” rozgrywkę zapewnia odpowiedni mundur, warto samemu zadbać o strój, który zmniejszy rozmiary siniaków. Jak się ubrać na painball? Sprawdź!

Jak ubrać się na paintball?

Jak ubrać się na paintball, żeby nie bolało?

Siniaki, to oprócz sporej dawki adrenaliny i dobrej zabawy, nieodzowny element gry w paintball. To, jak bardzo zaboli nas strzał kolorową kulką i jakie rozmiary przybierze nieestetyczna plama na skórze zależy od miejsca, w które zostaniemy postrzeleni, naszej odporności na ból oraz podatności skóry na uszkodzenia.

Jeśli wybieramy się na paintball, warto wcześniej zorientować się, czy w cenę rozgrywki wliczony jest specjalny mundur. Można również podpytać organizatora, czy jest on wykonany z grubego czy też cieńszego materiału oraz jaką ma formę – jednoczęściowy kombinezon czy zestaw składający się z kurtki oraz spodni. Jednak niezależnie od zapewnień, najlepiej samemu zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Jakie buty na paintball?

Z pewnością we własnym zakresie należy wyposażyć się w wysokie buty, najlepiej wykonane ze skóry. Może to być również solidne obuwie sportowe z podwyższoną cholewą. Ważne, aby buty były wygodne, a także maksymalnie chroniły nogę przed otarciami, przemoknięciem i nadmiernym przemieszczaniem się stopy. Koniecznie zabierz ze sobą także rękawiczki oraz coś na szyję, np. apaszkę, cienki szal lub chustę. Możesz założyć spodnie bojówki oraz bluzę z kapturem.

W jakich kolorach powinny być ubrania na paintball?

Wybierając rzeczy zwróć jednak uwagę, na to, aby nie były one nowe, gdyż w ferworze walki i przemierzania krzaków oraz zarośli nietrudno o zabrudzenie czy zniszczenie. Warto też ubrać się na cebulkę i wybrać rzeczy z bawełny. Należy zadbać o odpowiednią kolorystykę stroju. Ma ona zapewnić jak największą możliwość kamuflażu, stąd najlepiej sięgać po ubrania w kolorze czarnym khaki, ciemnej zieleni oraz brązu.

Co dostaniemy od organizatora podczas gry w paintball?

Z kolei od organizatora otrzymamy mundur we wzór moro, maskę, która będzie chroniła głowę przed urazami, a dodatkowo dzięki specjalnej szybce, również przed złymi warunkami pogodowymi czy gałęziami.

Autor: Sylwia Stwora