Data publikacji:

Aplikacje turystyczne na smartfona

Urlop, weekendowy wyjazd lub delegacja w obcym mieście - podróżowanie ze smartfonem będzie jeszcze ciekawsze i prostsze. Korzystając z mobilnych aplikacji turystycznych znajdziesz najlepsze oferty i odkryjesz wiele fantastycznych miejsc.

Niektórzy śmieją się z turystów wpatrzonych w ekrany swoich smartfonów. Ekscytująca podróż, w trakcie której nosa nie wyściubiamy zza telefonu komórkowego. Rzeczywiście zobaczysz wiele atrakcji. Wyrzućmy z pamięci ten widok i spójrzmy na wyświetlacz przychylniejszym okiem. Aplikacje turystyczne na smartfona mają wiele zalet, z których możesz skorzystać podczas planowania wyjazdu i w jego trakcie. A ich główną przewagą nad mapami i przewodnikami jest szybkość aktualizowania informacji o danej lokalizacji.

Przygotowaliśmy dla Was listę kilku aplikacji turystycznych na smartfona, które warto wgrać do pamięci telefonu przed wyjazdem.

1. Airbnb

Szukasz atrakcyjnej bazy noclegowej, w której poczujesz się jak w domu? Hotel w przyzwoitym standardzie może być poza Twoimi możliwościami finansowymi. Skorzystaj z aplikacji Airbnb. Za jej pośrednictwem znajdziesz i wynajmiesz wygodną kwaterę w kilkudziesięciu państwach na świecie. Zamieszkaj ze swoim gospodarzem i zobacz, jak żyją miejscowi. Niektórych rzeczy nie dowiesz się z przewodników.

2. Booking.com

Dla tych osób, które jednak wolą odpocząć od "warunków domowych", polecamy aplikację Booking.com. W bazie znajdziecie wiele ofert hoteli i pensjonatów. Co prawda aplikacja nie jest wolna od błędów. Kiedyś dość często zgłaszanym problemem były awarie systemu rezerwacji (np. rezerwowanie zajętych miejsc), przez co aplikacja spadła w rankingach. Z apki można skorzystać inaczej: sprawdź hotel i opinie na jego temat, a rezerwacji dokonaj bezpośrednio.

3. TripAdvisor

Królowa wszystkich aplikacji turystycznych. Umożliwia zaplanowanie (w tym rezerwację noclegów i lotów) i zorganizowanie wyjazdu. Jej największym atutem jest jednak bogata baza recenzji i ocen użytkowników. Jedziesz w obce miejsce i chcesz dobrze zjeść. Wyszukujesz znajdujące się w Twoim pobliżu knajpy i sprawdzasz, do której z nich warto się wybrać. Ponadto logo TA stało się już międzynarodowym wyznacznikiem jakości: jeżeli widzisz nalepkę z zieloną sówką na drzwiach restauracji, to możesz założyć, że cieszy się dobrą opinią.

4. Google Maps

Aplikacja firmy Google to nie tylko mapa, ale także GPS i planner podróży komunikacją miejską. Dzięki nowym usługom aplikacja podpowie Ci, jak najlepiej przemieszczać się po nieznanym Ci mieście. Wyszukaj połączenie z punktu A do punktu B, atrakcje i ważne instytucje - wszystko dzięki niepozornym google'owskim mapom.

5. Yelp

Inną aplikacją dla miłośników gastro-podróży jest Yelp. To jedna z największych baz knajp, restauracji, pubów. Dzięki niej znajdziesz miejsca, w których warto zjeść i unikniesz tych, do których nie powinieneś chodzić bez asysty lekarza i sanepidu. Jak jeść, to dobrze, jak wydawać pieniądze, to rozsądnie.

6. Uber

Każdemu z nas może zdarzyć się potrzeba skorzystania z taksówki. Gotówki brak, bankomatu brak. Jest jednak telefon. Wystarczy Ci w ponad 40 krajach na świecie. Aplikacja Uber jest systemem zamawiania taksówek. Opiera się na zasadzie przejrzystości i jawności. Koniec z zależnością od korporacji, windowaniem cen i wyczekiwaniem na kierowcę, który "miał być za 5 minut". Możesz wybrać rodzaj samochodu, na bieżąco monitorować jadącą do Ciebie taksówkę (a potem swój własny przejazd), podejrzeć opinię o swoim kierowcy i zrezygnować z jego usług, jeśli nie będzie Ci odpowiadać. Uber oceni również koszt przejazdu, a sama opłata zostanie doliczona do Twojego rachunku telefonicznego lub zostanie nią obciążona Twoja karta.