Data publikacji:

5 kroków do aktywnych campingowych wakacji

Nie ma lepszego sposobu na wakacje na łonie natury niż te spędzone na polu campingowym, pod namiotem lub w camperze. Czy to nad morzem, czy nad jeziorem, czy w górach, bliskość natury daje nieograniczone możliwości na aktywny urlop. Aby w pełni wykorzystać potencjał takiego wypoczynku, należy poczynić do niego odpowiednie przygotowania.

2. Rodzaj transportu- bez względu na to, czy zdecydujesz się na bardziej ekstremalne wakacje pod namiotem, czy też na wygodniejsze camperowanie, sposób podróżowania zdeterminuje rodzaj wykonywanych aktywności. Camperem możesz dotrzeć do zdecydowanie większej liczby miejsc, także tych, które są trudniej dostępne transportem publicznym.

3. Miejsce noclegowe- cała zabawa w campingowaniu polega na tym, iż porzuca się wygodne łóżka hotelowe na rzecz pola namiotowego. Zarówno w Polsce, jak i w całej Europie można znaleźć miejsca campingowe znacznie odbiegające od staromodnego „pola”- miejsca oferujące place zabaw, boiska do gry w siatkówkę, korty tenisowe, z nierzadko także baseny lub też mini parki wodne ze zjeżdżalniami i jacuzzi. Pobyt na polach namiotowych, w namiocie czy w camperze, w dzisiejszych czasach daje niezliczone możliwości na aktywny i ciekawy wypoczynek.

4. Pakowanie- bez względu na to, czy podróżując camperem zmieniasz codziennie lokalizację, czy też decydujesz się na dłuższy pobyt na campingu, ten typ wakacji wymaga zwiększonego przygotowania, szczególnie pod względem doboru niezbędnych rzeczy. W zależności od charakteru wyjazdu, docelowego miejsca, planowanych aktywności oraz uczestników wyjazdu, lista rzeczy do zabrania będzie się zasadniczo różnić. Przydatnym narzędziem w efektywnym planowaniu campingowego urlopu jest Wakacyjny Niezbędnik Tirendo - SPRAWDŹ.

5. Pozytywne nastawienie- campingowe wakacje są jedyne w swoim rodzaju, Kto raz ich spróbuje, ma później trudność y powrotem do bardziej konwencjonalnego urlopu. Nie jest to najwygodniejszy sposób podróżowania, ani najbardziej zorganizowany, ale z pewnością bardzo aktywny i nastawiony na przygody!

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz