Data modyfikacji:

Wrzesień nad morzem – co robić nad morzem we wrześniu?

Wybierasz się nad morze we wrześniu? Wczasy w tym miesiącu mają mnóstwo zalet! W końcu nadal trwa kalendarzowe lato, a w turystycznych miejscowościach jest znacznie mniej ludzi, zaś noclegi są dużo tańsze niż latem. Czy warto spędzić wrzesień nad morzem? Co robić? Sprawdź w artykule!

wrzesień nad morzem

Wrzesień nad morzem – czy warto?

Wyjazd nad morze we wrześniu to pomysł, na który co jakiś czas wpada wielu z nas. Wciąż jednak większość osób decyduje się na urlop w szczycie sezonu, dzięki czemu u schyłku lata w turystycznych miejscowościach jest znacznie mniej ludzi, a co za tym idzie – większy spokój. Zastanawiasz się, czy warto spędzić wrzesień nad morzem? Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Choć rozwiązanie to ma swoje wady, wyróżnia się również wieloma zaletami.

W artykule przedstawiamy największe plusy wczasów nad morzem we wrześniu, podpowiadamy, gdzie pojechać, a także radzimy, co można robić, aby nie nudzić się podczas urlopu!

Wrzesień nad polskim morzem – zalety

Wczasy nad morzem we wrześniu mają mnóstwo zalet. Przede wszystkim w turystycznych miastach i wioskach jest w tym miesiącu znacznie mniej ludzi. Jeśli nie lubisz spędzać wakacji w tłumie, koniecznie wybierz się nad morze we wrześniu. Kolejna zaleta takiego rozwiązania to tańsze noclegi niż w środku sezonu. Jesienią będziesz w stanie zanocować w bardzo ładnym hotelu czy pensjonacie za znacznie mniejsze pieniądze niż latem.

Wrzesień nad morzem wcale nie musi oznaczać gorszej pogody. W tym miesiącu nadal trwa kalendarzowe lato, a jeśli nawet temperatury spadną poniżej 20 stopni, złota jesień nad wodą również może być pięknym przeżyciem. Jedynym minusem mogą być znacznie chłodniejsze noce, ale jeśli nie planujesz nocnych spacerów po plaży, wcale nie musisz się tym martwić.

Wrzesień nad morzem ma jednak pewną wadę – wiele atrakcji, knajpek czy kawiarni jest nieczynnych poza sezonem. Z pewnością jednak znajdziesz niejedno otwarte miejsce z pysznym obiadami, lodami czy goframi!

Wczasy nad morzem we wrześniu – gdzie pojechać?

Gdzie nad morze we wrześniu warto pojechać, aby się nie nudzić i miło spędzić czas? Opcji jest mnóstwo! Pierwsza z nich to niewielkie miejscowości nadmorskie, których jest naprawdę wiele wzdłuż polskiej linii brzegowej. To doskonały pomysł dla osób szukających spokoju i odpoczynku od miejskiego zgiełku.

Kolejna opcja to wybór niewielkiego kurortu, takiego jak Hel, Międzyzdroje czy też Kołobrzeg. W miasteczkach tych również można znaleźć spokój poza sezonem, a jednocześnie są one pełne ciekawych restauracji oraz innych atrakcji, które spodobają się również dzieciom. Sale zabaw, muzea czy też baseny to tylko kilka pomysłów miejsc, w które warto się udać z dzieciakami.

Doskonałym miejscem na wczasy nad morzem we wrześniu dla młodych ludzi jest Trójmiasto. Gdańsk, Sopot oraz Gdynia to nowoczesne miasta, w których można znaleźć mnóstwo ciekawych restauracji, dyskotek oraz innych rozrywkowych miejsc idealnych dla młodych. Dodatkowo w Trójmieście znajduje się wiele ciekawych muzeów, takich jak Muzeum Morskie, oceanarium czy też muzea historyczne. Wrzesień nad morzem można spędzić także w ciepłych krajach, np. w Hiszpanii, Grecji czy też we Włoszech. Jeśli chcesz pojechać na wakacje w tym miesiącu, aby poleżeć na plaży i wykąpać się w ciepłym akwenie, doskonałą opcją będą wczasy last minute w jednym z zagranicznych kurortów.

Wrzesień nad morzem – co robić?

Co robić nad morzem we wrześniu? Pomysłów jest naprawdę wiele! Zacznijmy od ciepłych krajów, bo tu sprawa jest najprostsza. Spędzając urlop we Włoszech, Grecji czy też Chorwacji możesz opalać się na plaży, pływać w ciepłym morzu, wybrać się w rejs statkiem oraz robić wszystko to, czego nie da się wykonać w Polsce poza sezonem z powodu zbyt niskich temperatur.

Wrzesień nad polskim morzem również może być naprawdę wspaniały. Co można robić na wczasach późnym latem lub wczesną jesienią? Pierwsza opcja to długie spacery po plaży – czy to w ciągu dnia czy też w promieniach zachodzącego słońca. Nad morzem we wrześniu możesz także wybrać się na wycieczkę rowerową, na spacer po lesie w poszukiwaniu grzybów lub kasztanów czy też na przechadzkę uliczkami urokliwego miasteczka.

Podczas wczasów nad morzem we wrześniu możesz także zwiedzać ciekawe muzea umieszczone w turystycznych miejscowościach. Zabytkowe kościoły, ruiny pałaców, muzea morskie i historyczne to tylko kilka opcji. Dzieciakom z pewnością spodoba się pomysł wejścia na latarnię morską lub odwiedziny parku miniatur.

Kochasz pływać? Jeśli pogoda we wrześniu nad morzem nie dopisze, możesz udać się na jeden z okolicznych basenów. Znajdują się one w wielu miejscowościach turystycznych. W niektórych miasteczkach znajdziesz nawet aquaparki pełne ciekawych zjeżdżalni i innych atrakcji.

Kolejnym pomysłem na spędzenie września nad polskim morzem jest odwiedzanie okolicznych restauracji i kawiarni. W wielu miejscowościach znajdziesz mnóstwo ciekawych knajpek, w których serwowane są ryby i inne przysmaki. Po obiedzie możesz udać się na gofry lub pyszne lody i zjeść je przy zachodzącym słońcu na plaży!

Wreszcie, spędzając wrzesień nad morzem, możesz po prostu odpoczywać. To świetna okazja, aby nadrobić zaległości książkowe, pograć w ciekawe gry planszowe czy też poleżeć na plaży w swetrze i wdychać czyste, nadmorskie powietrze. Wspólnie z ukochaną osobą lub całą rodziną możecie chodzić na spacery z kijkami, przesiadywać na tarasie lub siedzieć na plaży, rozkoszując się pięknem natury. Dzieciakom z pewnością nie będą przeszkadzać niższe temperatury. Wystarczy, że cieplej je ubierzesz, a na pewno z chęcią będą budować zamki z plażowego piasku!

Autor: Olga Wacholc