Data modyfikacji:

Wrzesień nad polskim morzem

Końcówka lata to ostatni dzwonek, żeby nadrobić nieco zaległości i ruszyć nad morze. Zwłaszcza, że o tej porze jest tam nie tak tłoczno tłoczno, więc można w końcu prawdziwie wypocząć. Dla wszystkich tych, którzy cenią sobie bardziej kameralne klimaty, rekomendujemy wrzesień nad polskim morzem.

Już teraz warto pomyśleć o swoich planach na pierwszy weekend września. O tej porze jest jeszcze dość ciepło, a w związku z końcem wakacji, opustoszałe plaże są oazą posezonowego spokoju. Dlaczego zatem nie ruszyć nad morze?

Rzuć wszystko i jedź nad morze naładować baterie

To nie są żarty. Wrzesień to prawdopodobnie ostatnia chwila, żeby naładować nasze akumulatory na zbliżający się "gorący okres". Zwłaszcza, że czekają nas dodatkowo duże niedostatki promieni słonecznych. Nie ma sensu martwić się tym, że nasz urlop wypadł już po najcieplejszych miesiącach. Nawet jeśli nie planujemy wyjazdu do ciepłych krajów, możemy znakomicie spędzić ten czas nad krajowym morzem.

Lepsze oferty

Jako wiadomo popyt kształtuje ceny, co za tym idzie w miesiącach obleganych przez turystów ciężko będzie uświadczyć prawdziwe okazje. Za to już we wrześniu możemy włączyć nasze radary i poszukać ciekawej oraz korzystnej oferty. Nie bez powodu wiele osób swoje zagraniczne wycieczki planuje właśnie na ten miesiąc.

Widok zachodzącego słońca na Helu, fot. gtfi.com.pl

Cisza i spokój

Nie da się ukryć, że nie wszyscy z nas są zwolennikami urlopowania w towarzystwie dużej liczby turystów. Szczególnie dzieci potrafią dać się we znaki. Dobra wiadomość jest taka, że młodzież 1 września wraca do szkoły, więc szansa na to, że koło nas rozbije się hałaśliwa gromada, jest bliska zeru.

Posłuchaj rekomendacji

Wiele osób, decydujących się na wrześniowy urlop nad morzem, poleca zrobić to samo wszystkim pozostałym. Cisza, spokój i jeszcze całkiem niezła pogoda - brzmi naprawdę zachęcająco. Puste plaże i kameralne zachody słońca to najpiękniejszy krajobraz, jaki można sobie wyobrazić.

Mamy nadzieję, że zmieniliście swoje zdanie na temat urlopu nad morzem we wrześniu i już rezerwujecie miejscówkę dla siebie!

Autor: Natalia Malko
jak chodzić z kijkami

Jak chodzić z kijkami? Technika nordic walking

2020-09-01
Po chodnikach miast, w parku, w górach. Polacy pokochali nordic walking, a osoby miarowo przebierające kijami widoczne są dosłownie wszędzie. Nie wszyscy jednak znają prawidłową technikę chodzenia, przez co trening nie daje oczekiwanych rezultatów. Sprawdź, jak chodzić z kijami, aby nie popełniać błędów.
szlaki w tatrach

Szlaki w Tatrach. Najpiękniejsze szlaki górskie

2020-07-31
Najwyższe pasmo górskie w naszym kraju na swoją popularność zasłużyło nie tylko skupiskiem szczytów liczących sobie ponad 2000 m n.p.m. Tatry pełne są imponujących panoram, ciekawych szlaków górskich i krystalicznie czystych stawów. Jeśli planujesz swoją pierwszą wyprawę w najwyższye góry w Polsce, przekonaj się, jakie szlaki w Tatrach warto przejść.
Polecane szlaki turystyczne w polskich górach

Szlaki turystyczne w Polsce - jakie szlaki górskie warto pokonać?

2020-07-30
Planujesz wycieczkę w góry, ale nie wiesz, który szlak turystyczny wybrać? Albo może dopiero zaczynasz swoją przygodę z górskimi wędrówkami i zupełnie nie wiesz, jak się do tego zabrać? Spokojna głowa – oto krótki przewodnik, w którym w pigułce znajdziesz przegląd najpiękniejszych szlaków górskich w Polsce w wybranych pasmach.
Szczyt w Karkonoszach

Polecane szlaki w Karkonoszach. Najpiękniejsze i najładniejsze w polskiej części gór

2020-07-12
Planujesz wyjazd w Karkonosze, ale nie wiesz, który szlak górski wybrać? Oto kilka najciekawszych szlaków turystycznych w Karkonoszach.
Jaka kurtka w góry

Kurtka w góry - jak się ubrać w góry zimą?

2019-10-03
Jak się ubrać w góry zimą? Tak jak zawsze, czyli na cebulkę. Skupmy się jednak na wierzchniej warstwie stroju, czyli kurtce. Jaka kurtka zimowa w góry będzie najlepszym rozwiązaniem? Softshell czy hardshell? A jeśli puchówka to z naturalnym wypełnieniem czy z syntetycznym? Przekonajmy się.
Karimata turystyczna

Karimata turystyczna do spania - jaką wybrać?

2019-08-08
Karimata turystyczna to jeden z podstawowych elementów biwakowego ekwipunku. Jeśli planujesz spędzić noc w outdoorze, przekonaj się, która karimata do spania będzie najlepszym rozwiązaniem.