Data publikacji:

Okulary Wiley X – recenzje i opinie. Czy warto wybrać te okulary?

Jeżeli uwielbiacie górskie wędrówki z samego rana bądź chodzicie na ryby już o wschodzie słońca, to doskonale wiecie, jak istotne jest posiadanie odpowiednich okularów, które zabezpieczą wasze oczy przed szkodliwymi promieniami, jednocześnie zapewniając lepszą widoczność. Wasz problem mogą rozwiązać okulary firmy Wiley X – sprawdźcie, dlaczego warto w nie zainwestować.
wiley x

Wiley X – co to za firma?

Wiley X jest amerykańskim przedsiębiorstwem specjalizującym się w projektowaniu oraz produkcji okularów ochronnych przeznaczonych do różnych celów. Firma została założona przez weterana armii amerykańskiej Mylesa R. Freemana Sr. w 1987 roku – początkowo nosiła nazwę Protective Optics, Inc., ale w 2007 roku przemianowano ją na Wiley X, Inc.
O jakości okularów Wiley X niech świadczy fakt, że wiele modeli tworzonych jest z myślą o żołnierzach działających w trudnych warunkach. Wiley X ma jednak też w ofercie modele dla zwykłych klientów, potrzebujących odpowiednich okularów do łowienia ryb lub uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

Jakie są modele okularów Wiley X?

Producent dzieli swoje okulary ze względu na kilka rodzajów aktywności. Dla każdej kategorii przygotowano po kilka modeli okularów Wiley X, aczkolwiek ich zastosowanie nie jest sztywno przypisane do konkretnej czynności. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby modele do polowania wykorzystać także podczas łowienia ryb. Do wyboru macie m.in. następujące modele okularów:
 • okulary wędkarskie Wiley X – WX Omega, WX Twisted, WX Gravity, WX Kingpin, WX Contend, WX Peak;
 • okulary do polowania Wiley X – Romer 3, WX Saint, WX Valor, WX Advanced, WX Vapor, PT-1;
 • okulary Wiley X na motocykl – Brick, XL-1 Advanced, WX Breach, SG-1, Airrage, WX Grid;
 • outdoorowe okulary Wiley X – WX Alfa, P-17, WX Ovation, WX Omega, WX Boss, WX Helix;
 • okulary Wiley X na strzelnicę – Romer 3, Saber Advanced, WX Rebel, WX Vapor, WX Detection, Guard Advanced.
 • Opinie o okularach Wiley X – czy warto?

  Jeżeli jesteście zainteresowani kupnem okularów tej firmy, ale nadal nie czujecie się do nich przekonani, to poniżej przytoczę wam opinie, jakie można znaleźć w recenzjach Wiley X w zagranicznych serwisach.
  Na portalu SportRx można przeczytać, że „okulary przeciwsłoneczne Wiley X Omega przewyższają zarówno normy bezpieczeństwa ANSI, jak i standardy bezpieczeństwa Urzędu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (OSHA). Ponadto Wiley X stworzył te okulary przeciwsłoneczne z niesamowitą technologią soczewek. Soczewki Wiley X Omega są wykonane z nietłukących soczewek poliwęglanowych i wyposażone w odporną na zarysowania powłokę T-Shell”. Autor dodaje również, że te okulary ochronne zostały stworzone z myślą o trwałości, co wynika chociażby z tego, że zostały wykonane z wytrzymałego nylonu TR-90, przez co ciężko jest je złamać.
  Okulary firmy Wiley X mogą pochwalić się także wykorzystaniem niezwykle ważnej technologii polaryzacji. Szkła w takich okularach przeciwsłonecznych posiadają dodatkową ochronę oczu przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, a do tego znacząco poprawiają widoczność z racji lepszego rozpraszania promieni słonecznych. Okulary polaryzacyjne całkowicie blokują poświatę oraz odblaski, dzięki czemu użytkownik nie musi mrużyć oczu – filtr na soczewkach okularów Wiley X odbija promienie poziome, które utrudniają widzenie, przepuszczając do oczy jedynie pionowe promienie światła.
  W serwisie PR Tool Reviews autor wyraźnie zaznacza, że polaryzacja w modelu Wiley X P-17 jest jedną z większych zalet tych okularów. Kenny Koehler przekonuje, że okulary oferują stuprocentową ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB. W tekście można również trafić na wzmiankę, że model P-17 został zaprojektowany w taki sposób, „aby spełniał normy ANSI Z87.1 dotyczące uderzeń z dużą prędkością i przejrzystością”.
  Na ten fakt zwraca też uwagę autor tekstu na blogu Safety Glasses USA. Autor jako jedną z kluczowych funkcji akcesoriów Wiley X wymienia wytrzymałość, pisząc, że okulary tej firmy „wykorzystują jeden z najbardziej odpornych na uderzenia materiałów na soczewki. Selenitowe soczewki z poliwęglanu zapewniają ochronę przed uderzeniami ANSI Z87.1-2003 i nie tylko. W rzeczywistości kilka modeli spełnia surowe wojskowe normy balistyczne, co oznacza, że ​​mogą wytrzymać uderzenia daleko wykraczające poza typowe wymagania testów przemysłowych”.
  Autor tekstu na blogu Safety Glasses USA zauważa ponadto, że wiele modeli Wiley X dostępnych jest z wyjmowaną uszczelką wnęki, która została wykonana z miękkiej pianki dobrze przylegającej do twarzy. Dzięki temu okulary bardzo dobrze blokują wiatr, zanieczyszczenia oraz światło docierające z boku, co znacząco wpływa na komfort użytkowania. Nathan Eldridge wspomina również o systemie wentylacji Top Down Ventilation wykorzystywanym przez okulary Wiley X – technologia ma na celu zmniejszenie parowania soczewek, umożliwiając przepływ świeżego powietrza, przy jednoczesnej redukcji gromadzenia się wilgoci i ciepła za soczewkami.
  Z kolei na blogu Active Gear Review natrafimy na informację, że model Wiley X Valor „można złożyć w ciasny, kompaktowy kształt, który pozwala na łatwe przechowywanie w etui, miękkiej torbie z materiału lub powieszenie na koszuli”. Autor twierdzi także, że okulary posiadają w zestawie sznurek sportowy, dzięki czemu użytkownicy nie muszą obawiać się o to, że zgubią swoje okulary podczas walki z dużą rybą czy w trakcie przemierzania niebezpiecznego szlaku górskiego.
  Źródła:
  Zdjęcie: Materiały prasowe Wiley X