Data publikacji:

Gry ruchowe PlayStation i Xbox. Jaka konsola?

Gry ruchowe nigdy nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem wśród producentów gier. Co prawda, powstało parę świetnych produkcji, które osiągnęły sukces na rynku, lecz i tak nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia z dosyć niszowym gatunkiem. Jeśli jednak taka forma rozrywki wam odpowiada, to koniecznie zapoznajcie się z dalszą treścią tego artykułu. Przyjrzymy się w nim najciekawszym grom ruchowym dostępnym na konsolach i podpowiemy, na jakich platformach możecie je znaleźć.

gry ruchowe

Gry ruchowe na PlayStation 4 i PlayStation 3

Marvel’s Iron Man VR – PS4/PSVR

Gry ruchowe zazwyczaj utożsamiane są wyłącznie z produkcjami sportowymi. Trzeba jednak pamiętać również o tym, że na PlayStation 4 znajdziecie całą masę produkcji wykorzystujących gogle wirtualnej rzeczywistości, przy których też można się nieźle spocić.

Jednym z takich tytułów jest chociażby Marvel’s Iron Man VR od studia Comouflaj. Gra umożliwia wskoczenie w super zaawansowaną zbroję Tony’ego Starka, którą steruje się za pomocą gestów oraz kontrolerów PlayStation Move. Świetna pozycja dla osób lubiących gry ruchowe i komiksy Marvela.

Sports Champions 2 – PS3

Druga odsłona Sports Champions to doskonała pozycja dla osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas. Twórcy gry przygotowali aż sześć zróżnicowanych dyscyplin sportu, które w pełni wykorzystują możliwości kontrolerów ruchowych PlayStation Move. Na graczy czekają rozgrywki w łucznictwie, tenis ziemny, boks, kręgle, golf oraz jazda na nartach. Jeżeli posiadacie PlayStation 3, to obowiązkowo musicie zagrać w ten tytuł.

After Hours Athletes – PS3

Kolejna fantastyczna gra ruchowa na PlayStation 3, która potrzebuje do działania kontrolerów PlayStation Move. Sony tym razem postawiło na trzy dyscypliny sportowe, takie jak darty, gra w kręgle oraz bilard.

Mechaniki poszczególnych mini gier zostały dopracowane do perfekcji, dzięki czemu dosyć szybko zapomnicie, że rzucacie w tablicę wirtualnymi rzutkami, a nie prawdziwymi. Każda z zabaw oferuje kilka trybów rozgrywki, co znacząco może wydłużyć czas spędzony przy After Hours Athletes.

Gry ruchowe na Xbox One i Xbox 360

Kinect Sports Rivals – XONE

Kinect był fantastycznym urządzeniem, którego potencjału Microsoft niestety nigdy w pełni nie wykorzystał. Sports Rivals jest najlepszym dowodem na to, że przy odrobinie chęci, można było stworzyć doskonałą grę ruchową na Xboksa wykorzystującą tę technologię.

Jakość produkcji nie powinna być jednak zaskoczeniem, ponieważ odpowiada za nią legendarne studio Rare, znane z takich tytułów jak Banjo-Kazooie, Donkey Kong Country 2 czy Viva Pinata.

Just Dance 2020 – XONE

Ubisoft konsekwentnie od wielu lat wydaje serię Just Dance, która najwyraźniej musi przynosić twórcom ogromne zyski. W sumie nie ma się czemu dziwić, ponieważ jest to zdecydowanie najlepszy cykl gier ruchowych poświęconych tańczeniu.

Na plus Just Dance 2020 zasługuje ciekawa oprawa wizualna oraz dobór różnorodnych piosenek. Na graczy czeka aż czterdzieści różnorodnych utworów z gatunku pop, przy których aż chce się wyginać ciało!

Sprawdź również gry na konsole, które rozkręcą każdą imprezę.

Fighter Within – XONE

Jeżeli szukaliście jakiejś ciekawej bijatyki na Kinecta, to już nie musicie! Fighter Within może nie jest najlepszym reprezentantem swojego gatunku, ale to zdecydowanie warta uwagi produkcja dla osób posiadających Kinect. Podczas zabawy musicie wykonywać odpowiednie kombinacje ruchów, które przekładają się na ataki wymierzone w stronę przeciwnika. Zróbcie miejsce w pokoju i szykujcie się do walki!

Kinect Adventures – X360

Kinect Adventures to niezwykle sympatyczna produkcja, która została zaprojektowana z myślą o wspólnej zabawie dla całej rodziny. Producent przygotował zestaw dwunastu gier zręcznościowych, od spływu pontonem przez rzekę, poprzez bieg przełajowy, na przejażdżce wagonikiem kończąc. Całość została okraszona przyjemną dla oka oprawą wizualną.

Kinect Star Wars – X360

Machanie mieczem świetlnym to marzenie każdego wielbiciela Gwiezdnych wojen. Jeżeli zawsze chcieliście poczuć się jak prawdziwy Jedi, to zdecydowanie powinniście spróbować zagrać w Kinect Star Wars. Studio LucasArts podzieliło swoją grę na kilka mini gier, w których m.in. można korzystać z Mocy, pilotować X-Winga czy brać udział w pojedynkach na miecze.

Czy istnieje jakaś alternatywa? Sprawdźmy gry ruchowe na Nintendo Switch

Ring Fit Adventure – NS

Ring Fit Adventure to zdecydowanie jedna z ciekawych gier ruchowych ostatnich lat. Produkcja nie tylko zachęca do wymagających treningów, ale także oferuje ciekawy świat fantasy, w którym walczymy z najróżniejszymi stworami. Fabuła jest tutaj oczywiście tylko pretekstem do mniej lub bardziej skomplikowanych aktywności fizycznych.

1-2-Switch – NS

Kolejną ciekawą grą ruchową na konsoli Nintendo jest 1-2-Switch. Właściwie nie jest to pełnoprawna produkcja, tylko zbiór prawie trzydziestu prostych mini gier wykorzystujących możliwości kontrolerów Joy Con. Przy dziele Nintendo raczej za bardzo się nie zmęczycie, ale zdecydowanie będziecie musieli wstać z kanapy, co zawsze jest fajnym urozmaiceniem.

Autor: Łukasz Morawski